Malý receptář gemmoterapie

Nové odvětví fytoterapie, sbírají se pupeny rostlin a stromů, které se pak macerují v lihoglycerinovém roztoku. Čistý líh se naředí lékárenským glycerinem tak, aby obsah alkoholu činil 42%. Lék se přípravuje podle homeopatických postupů na potenci D1, dávkování se řídí hmotností nemocného - 1 kapka léku na 1kg váhy pacienta, dávku je třeba rozdělit na 2-3x.

 

Malý receptář použití těchto léčiv:

Abies-Jedle: na choroby kostí u mladistvého, nevyvinutého organizmu, při angínách a bronchitidách.

Acer campestre- Javor babyka: na tento lék dobře reagují některé parézy, částečné ztráty pohyblivosti, některá ochrnutí a neuralgie.

Aesculus hippocastanum - Jírovec manďal: zlepšuje cirkuláci krve v plicích.

Alnus-Olše: je vhodný při vnitřních zápalech, osteoporóze, osteomyelitídě. Vhodná je i při kostních zápalech, při revmatismu a jako prevence proti infarktu myokardu při ischémické srdeční chorobě.

Betula-Bříza: stimuluje játerní funkce, léčí osteoporózu, ovlivňuje činnost slinivky, je prospěšná funkci ledvin při nálezu bílkovin v moči, příznivě ovlivňuje léčbu žloutenky a průběh některých potíží sleziny.

Calluna-Vřes: brzdí rozvoj nádorových metastáz při vnitřním onkologickém onemocnění.

Carpinus-Habr: působí především na oblast horních cest dýchacích a průdušnic, hojí poranění krevních destiček na sliznicích. Stimuluje jaterní činnost a tlumí zvýšenou krvácivost při thrombopatiích a thrombopéniích.

Gastanea-Kaštan pravý: příznivě ovlivňuje poruchy trávení jako důsleddek poruchy metabolizmu. Působí na žilní a lymfatickou cirkuláci. Používá se jako drenážní prostředek při lymfatických opuchlinách.

Cornus sanguinea-Svída krvavá: užitečný při nebezpečí rozpadu tkaniva a nekrózy, dobrý i na tlumení zvýšené činnosti štítné žlázy.

Coryllus-Líska: antisklerotikum, při střídání s Rozmarýnem výborný při poruchách jaterní činnosti, při doléčbě žloutenky. Obnovuje pružnost plicního tkaniva, obzvlášť při rozpadu plic, rozšířených průduškách a v neposlední řadě při neurovegetativní labilitě.

Grateagus-Hloh: onemocnění a nedostatečnost srdeční funkce, uplatnění při srdečních arytmiích a vysokém krvním tlaku.

Fagus-Buk: drenážní prostředek při močovém písku a nedostatečnosti ledvin.

Ficus-Fíkovník: léčí infekční a nekrotické jevy, působí hojivě na sliznici trávicího traktu, upravuje vylučování žaludečních šťáv, tlumí psychosomatické potíže a léčí žaludeční vředy.

Fraxinus-Jasan: při nadměrném množství kyseliny močové v krvi.

Juglans regia-Ořech královský: jedinečný přírodní lék tlumící rozvoj kolagenóz (přeměny vaziva). Zlepšuje obranyschopnost organizmu.

Juniperus-Jalovec: zlepšuje detoxikační činnost jater, příznivě působí při cirhóze jater, zaviněné alkoholem, zlepšuje činnost ledvin a stavu při cukrovce, revmatizmu a TBC plic. Působí protiskleroticky a kancerostaticky.

Pinus-Borovice sosna: má regenerační vliv na tvrdé tkaniva, kosti a chrupavky. Je vhodný při revmatické artritidě, využitelný v geriatrické praxi.

Populus nigra-Topol černý: léčí všechny svalové spazmy a kožní atrofie, je vhodný i při nedostatku krevních destiček nebo jejich špatné funkci.

Quercus-Dub: všeobecný drenážní prostředek, působí při sexuální slabosti u mužů. Má hojivý účinek na sliznici ústní dutiny.

Ribez nigrum-Černý rybíz: můžeme s ním vyvolat kortizonový efekt např. při snížené funkci nadledvinek, nebo při těžších zápalech. Dobrý protialergický lék např. při senné rýmě, elzému a astmatu.

Rosa canina-Šípková růže: tlumí zápaly v období růstu u dětí a mladistvých, hlavně v oblasti dýchacích cest.

Rosmarinus-Rozmarín: polyvalentní lék, vhodný když hrozí dekompenzáce /selhání/ plic, srdce, jater, ledvin nebo střev. Působí žlučopůdně a detoxikačně. Brání řídnutí kostí, působí proti psychické ochablosti, únavě a depresi. Snížuje množství kyseliny močové v krvi.

Rubus idaeus-Maliník: upravuje hormonální sekreci vaječníků, slouží k úpravě hormonální rovnováhy. Léčí zápaly pochvy a vaječníkové cysty.

Rubus fructicogus-Ostružiník: účinné antisklerotikum, používá se při revmatu, atróze a osteoporóze.

Secale cereale-Žito: podporuje jaterní parenchým a pomáhá při některých formách lupénky.

Sorbus domestica-Jeřáb oskeruše: při zápalech žil a doléčení následků při žilním a lymfatickém opuchu.

Tamarix-Tamaryšek: podporuje obnovu červených krvinek a trombocytů.

Tilia-Lípa: výborné sedativum, ovlivňuje pocity úzkosti a strachu, tlumí projevy kinetózy, tíší neuralgie.

Ulmus-Jilm: výborný drenážní prostředek při kožních chorobách.

Vaccinium vitis idae-Borůvka brusinka: dobrý lék střevních potíží jako jsou např. syndrom dráždivého tračníku, zácpa nebo průjem. Je účinným desinfekčním prostředkem močových cest a pozitivní vliv na léčbu arteriosklerózy. Léčí šedý zákal a osteoporózu, účinně snižuje krevní tlak.

Viburnum lantana-Kalina tušalaj:lék pro chronické alergie, vyvolavající ekzémy nebo astmu, která je vlastně pokročilým stádiem alergie. Vhodný při senné rýmě a její chronické podobě.

Viscum album-Jmelí bílé: při arterioskleróze, rozedmě plic, vysokém krevním tlaku a při srdeční hypertrofií.

Vitis viniféra-Réva vinná: léčí chronické zápalové stavy, působí především na kosti a klouby antirevmaticky. Podporuje tvorbu bílých krvinek, hlavně lymfocytů. Působí antibioticky při angínách a úspěšně léčí křečové žíly.

Zea mays-Kukuřice: tlumí cévní křeče a je dobrým prostředkem při ischémické chorobě srdce a hlavně na doléčení pacienta po infarktu myokardu. Dobrý je i při léčbě edémů a nízkém krevním tlkaku.

 

LED televízory