Autismus - je naděje III.


Souvislosti mezi autismem, epilepsií, agresivním chováním, lehkou mozkovou dysfunkcí a poruchou vývoje

 

Mé předpoklady o autismu snadno dosvědčují to, proč má 25% autistů i epilepsii. Podle některých odborníků může toto číslo dosáhnout i 50%, protože epilepsie není vždy vyjádřena, ale na EEG je viditelná. Na druhé straně hodně epileptiků vykazuje i autistické rysy. Podle mé hypotézy můžeme považovat nahromaděný stres v neocortexu za příčinu autismu i epilepsie. V případě epilepsie stres postupně roste, dokud nepronikne ven formou záchvatu. To snižuje napětí, dokud nezačne znovu růst, až dojde k novému záchvatu.

Je bez pochyb, že je i spojení mezi autismem a ADHD, protože odlišení těchto dvou diagnóz je často nejisté, někdy tak změní diagnózu, aby pokryla oba stavy. Přitom jsem se setkal s mnoha takovými dětmi, kterým změnili diagnózu na ADHD během mé léčby. Jak je možné to, že dítě trpí nedostatkem pozornosti, přičemž se právě vyléčilo z autismu? Je to možné jen tak, že ADHD je méně vážnou formou základní nemoci (autismu). Pro rodiče je důležitá tato informace, že se to může stát a že je to známkou léčby a ne zhoršení způsobené léčbou.

Pamatuji si na jedno těžce autistické tříleté dítě, které celý den prosedělo na kanapi a ztuhle civělo před sebe. Nebylo schopné žádného spojení s okolním světem, ani emocionálně, ani tělesně.

Když jsem ho začal léčit detoxikací očkování, bylo takové, jakoby se postupně do něj navracel život. Ale dítě bylo tak rozrušené a neposlušné, že to bylo už moc pro jeho matku. Stalo se hyperaktivní a neklidné, počmáralo tapety nebo je trhalo ze stěny, jenom vteřinu na něj nedala matka pozor, už hned něco udělalo.

Když jsem pravidelně viděl, že autistické děti prochází takovouto hyperaktivní fází, přišel jsem na to, že je to součást léčebného procesu.

 

 

Různé příčiny

 

Podle mých zkušeností se autismus může vyvinout třemi způsoby:

1. U tak přecitlivělých dětí, které se hlavně kvůli stresovým faktorům po porodu - např. očkování, opakující se infekce, které byly léčeny antibiotiky, anestéze, alergie, nedostatek klidu, a nakonec i dětským chorobám - staly autisty.

 

2. U takových dětí, které už v prenatálním věku postihlo hodně stresu, emocionální anebo fyzický stres např. léky užívané matkou v těhotenství, léky proti epilepsii, antipyretika, drogy, cigarety, alkohol, fast-food strava nebo kvůli potravě s nedostatkem C vitamínu. U takových děti očkování nebo jakákoliv příčina z bodu 1, dá jen poslední impulz k onemocnění. Jakýkoliv lék užívaný v těhotenství musíme považovat za možný zdroj nebezpečí vůči plodu. Může být důvodem komplikovaného nebo předčasného porodu. I osteopat by měl vyšetřit takové dítě. Zkraty uvnitř lebky mohou způsobit vysokou míru stresu.

 

3. U takových dětí, u kterých můžeme hledat příčinu jejich hluboko uloženého narušení v poškození zdraví rodičů před početím. Např. u těch rodičů, kteří byli často očkováni proti tropické nemoci nebo hepatitidě B, nebo opakovaně vakcínou DTP. Nebo takoví rodiče, kteří měli Lymeskou nemoc, mononukleózu, trpěli fibroalgiemi, používali inhalátory na astma, brali léky na zápaly kloubů a infekční choroby. Rodiče, kteří jsou v soustavné léčbě, nebo mají špatné stravovací návyky, užívají škodlivé oleje, mají nízký příjem Omega-3 kyselin, jedí hodně cukrů a málo C vitamínu, kouří nebo pijí alkohol.

 

Co mohou rodiče sami udělat v zájmu svých dětí?

 

1. Jak je to jen možné, chraňte se před škodlivými vnějšími vlivy, aby vaše děti dále nedědily nachýlnost k nemocem!

 

2. Dejte svým dětem co nejlepší možnou potravu, tudíž biopotravu. Tím zabráníte další toxikaci, aby se do jejich organizmu dostaly těžké kovy, pesticídy, ochucovadla, barviva, geneticky manipulované rostliny, konzervanty a ostatní smetí.

 

3. Dejte svým dětem kváskový chléba a ne kvasnicový, abyste zabránili tomu, že zinek vytvoří s phytinem nerozpustitelnou vazbu, tudíž abyste napomohli vstřebání zinku z potravy. Protože úplný vícezrný kváskový chléb je obvykle dost těžký, je lepší začít lehčím kváskovým chlebem.

 

4. Dejte pít svým dětem co nejvíce čisté vody, která je zbavena mědi a ostatních jedovatých látek.

 

5. Vyhněte se používání mikrovlnky jak u jídel, tak u nápojů a pokud je to možné, tak nepoužívejte nádoby z umělé hmoty a balící materiály!

 

6. Zajistěte svým dětem tiché, klidné prostředí, vyloučením takových zbytečných podnětů jako je televize, hrací konzole, počítače!

 

7. Dávejte pozor na to, aby bylo dítě správně uzemněno! Statická elektřina může stupňovat objevení se jak emocionálních a mentálních, tak i tělesných problémů. Vyhněte se syntetickým oděvům, nepromokavé obuvi (z gumy nebo umělé hmoty) a syntetickým podlahám. Pokud je to jen možné, tak by Vaše děti měly chodit bosé! Z dětského pokoje odstraňte všechna elektrická zařízení např. elektrický budík, televizi a audio zařízení!

 

8. Zajistěte zdravé prostředí ke spánku! Zdravá postel nemá žádnou železnou součástku. Je-li to možné, tak by mělo dítě ležet hlavou směrem na sever nebo na východ! Tmavá místnost je potřebná k tomu, aby se produkoval melatonin (spánkový hormon).

 

9. Nepoužívejte antibiotika, protože ty jen poškodí střevní mikroflóru a postupně zhoršují hluboce zakořeněné problémy. V případě infekce je třeba léčbu hledat v přírodních metodách.

 

10. Dejte svým dětem mastné kyseliny Omega-3, v té nejvyšší a nejčístší kvalitě, v které se dá dostat. Většinou nepředepisuji více než 500 mg denně.

 

11. Užívejte oba dva druhy vitamínu C! Oba se dají sehnat v tabletkách, kapslích nebo i v prášku. Zásada je ta, že když se objeví průjem, tak je třeba trochu snížit dávkování, dokud průjem nevymizí (tolerovaná dávka střev). Je to úplně bez rizika, vyšší dávky C vitamínu nesmí užívat jen hemokromatózní nemocní, protože stimuluje vstřebávání železa. Všeobecně je třeba se držet zásady, že není potřeba užívat více než 1000 mg/rok dítěte. Takže čtyřleté dítě může užít denně 4000 mg C vitamínu, rozdělenou do tří dávek. To znamená, že mu 3 x denně podáme 1000 mg C vitamínu a 3 x denně 500 mg askorbylpalmitátu (to je 3 x 200 mg C vitamínu). Tím dítě celkově užije 3 600 mg C vitamínu denně. V šesti letech je doporučená maximální dávka 6 000 mg, to je většinou postačující, abychom dosáhli svého cíle.

 

12. Jděte ke zkušenému homeopatovi a k odborníkovi na orthomolekulární medicínu! Autismus je vážná nemoc, kterou je možné úspěšně léčit, ale i když Vám poskytnu množství informací o léčbě, i tak potřebujete pomoc odborníka! Jinak se budete cítit zklamáni a nedosáhnete výsledku, který jste očekávali. Naše dítě je příliš velkým pokladem na to, abychom ho léčili sami.

 

 

Zdroj: Tinus Smits, Autismus - je naděje

 

překlad © 2010 vilcakul

 

 

 

LED televízory