Homeopatický lék na obezitu

Jedná se homeopatický přípravek ruské homeopatické společnosti OLLO, je připraven z tuku mazové žlázy kurdské ovce, kterou má při ocasu. Kurdlipid snižuje chuť k jídlu i váhu, normalizuje látkovou výměnu tuků. Je bezpečný, protože jako ostatní homeopatické prostředky neosahuje žádné alergické a ani toxické látky. Této přípravek byl vyroben dle homeopatického principu podobnosti, velké dózy tuku kurdské ovce způsobovaly nadváhu a zvýšení hladiny cholesterolu v krvi, tím malé dózy tuku kurdské ovce naopak snižovaly váhu. Tento efekt byl vypozorován v kazachstánské lidové medicíně.Reálná efektivnost Kurdlipidu se udává na 50%, jeho charakteristikou je dostatečně rychlý efekt, bylo pozorováno snížení chuti a úbytek hmotnosti 5-7 kilogramů po dvou až třech týdnech užívání preparátu. Vyšší efektivnost Kurdlipidu byla pozorovaná u lidí s větší nadváhou (10-20kg), menší efekt je vidět u lidí s nadváhou do 5 kil. Užívá se 1-3x denně 1-3 granule podle návodu, nebo podle instrukci homeopata. Po šesti dnech užívání preparátu se doporučuje přestávka jeden den, maximální délka kůry je 3O dní. Delší kůry se mohou provádět jen pod dohledem homeopatického lékaře a při dodržení všech doporučení.

Vyrábí se v potenci C 6, C 30 a C 200, ve formě granul.Na webstránce firmy OLLO jsou popsány postupy i případy užívání tohoto homeopatického prostředku. Má osobní zkušenost s tímto lékem byla zaměřená na snížení hmotnosti a přes ruské diplomaty se nám podařilo sehnat tento lék. Po prvním užití jsme pociťovali zvýšení apetitu, možná kdybychom to užívali dál, došlo by ke snížení chuti. Při užívání Kurdlipidu byl zjištěn zajímavý efekt, byl podán pacientovi s cukrovkou na snížení obezity. K vedlejšímu efektu léčby patřilo snížení hladiny cukru, kterého pak bylo cíleně dosahováno u více pacientů s cukrovkou. Tím bych doporučoval Kurdlipid pro pacienty trpící cukrovkou, aby předešly komplikacím zdravotního stavu upravením hladiny cukru v krvi. Stojí za vyzkoušení!
V Materii medice jsou přípravky, vztahující se k rostlinné, živočišné i minerální skupině, představeny nerovnoměrně. Nejmenší skupinu představují přípravky živočišného původu. Zároveň je však živočišná říše vývojově bližší k člověku, než rostliny nebo nerosty, živočišné léky mohou být více podobné člověku, než rostlinné a minerální. Přitom člověk a živočiši nejsou v mnohém identičtí v tělěsné stavbě a v antigenním obsahu, což eliminuje izopatický přístup. V některých homeopatických školách, například v Izraelské, každého pacienta musí zařádit do jedné říše přírody (k rostlinné, animálnímu nebo minerální), a následně mu přiřádit homeopatický lék z odpovídajícího říše. Takový přístup také chce rozšíření "úzkých" míst naší Materie mediky, zejména pokud jde o přípravky živočišného původu.

Jedním z nejvíce častých poruch, s kterými se střetává každý doktor, jsou poruchy látkové výměny tuků. Tyto potíže se mohou projevovat ve formě obezity, aterosklerózy a jiných chorob. Při analýze přípravků dostupných v Materii medice, jsme nenašli lék který by byl připraven z živočišného tuku, které vědecky musí být nejvíce efektivní při léčbě poruch látkové výměny tuků . Nejvíce blízký přípravek jsme našli pouze Oleum animale a Cholesterinum.

Výše uvedené důvody vyvolaly nutnost vyrobit homeopatický přípravek z živočišného tuku. Z nejrůznějších druhů živočišných tuků byl vybrán kurdský tuk z asijského berana z několika důvodů:

První je spojen s použitím kurdského sádla v lidové medicině národů střední Azie z dob Avicenny. Je známo, že bucharski emír užíval zvláštní receptury, která spočívala v malých dávkách kurdského sádla za účelem zpomalení stárnutí, omlazení a trvalého udržení potence. Už z titulu těchto popsaných poznatků bylo možné učinit předpoklad reálného antiaterogenního působení přípravku.
Druhý důvod volby kurdského sádla asijského berana byl podmíněn prakticky nedostatkem kurdského sádla ve větším množství na terapeutické účely. Proto se objevil přípravek KURDLIPID.

Mateřská tinktura Kurdlipu je vyrobená macerací roztopeného kurdského skopového sádla v 10% koncentraci podle bodu 4 Homeopatické Farmakopei. Potence se připravují v 45% -m líhu podle Hahnemannovi metody.

Test homeopatického přípravku Kurdlipid C6 s prováděl ve dvou směrech . První se týkal klasických homeopatických zkoušek přípravku na dobrovolcích, bydlících v jedné z endemických oblastí, kde chovají kurdské ovce a obyvatelé pravidelně sní svou dávku kurdské slaniny (Uzbekistán), a ve středním pásmu Ruska. Druhý směr končí v klinickém testování Kurdlipidu C6 jako prostředek pro léčbu poruch endokrinního systému, alimentární obezity, aterosklerózy cév čelního mozku a jiných, u cerebrovaskulárních chorob.

Účinek Kurdlipidu je zaměřen na normalizaci funkce žlučníku při tvorbě cholesterolu, a také na normalizaci funkce jater.
Kurdlipid s úspěch napomáhá naším játrům zvládnout velké množství škodlivých látek, které je zatěžuji (uzeniny, tučna potrava, alkohol a jiné).
Kurdlipid se předepisuje podle zákona podobnosti: látka, která je schopná ve velkém množství vyvolat určité patologické změny, tak je v nízkých dávkách odbourává. Jak je známo tuk z kurdské ovce ve velkých dávkách způsobuje obezitu a hlavně zvýšuje obsah cholesterolu v krvi, tak musí v malých dávkách snižovat hladinu cholesterolu v krvi a taky snižovat hmotnost. Mimo to tento efekt byl pozorován v kazachstánské lidové medicíně.

Skutečná efektivnost Kurdlipidu představuje kolem 50 procent. Jeho zvláštnosti je dost rychlý efekt. Ve všech případech se objevilo snížení apetitu, snížení hmotností od 5 do 7 kg už za dva - tři týdny užití přípravku. Zpravidla se zlepší obecně nálada, objeví se svěžest. Také se zlepšuje funkce jater i žlučníku. Kurdlipid je absolutně netoxický, zlepšuje činnost zvláštního krevního zásobení (normalizuje práci jater).

Kurdlipid se dá užívat podle následujícího schématu:
6 dnů užití - jeden den vynechat lék. Nejdelší doba trvání kůry je 30 dnů.
Pokud má člověk dost vysokou hmotnost (plus 10- 20 kg), můžeme Kurdlipidem během měsíce dosáhnout značně snížení hmotností. Pokud však váha překračuje normu o méně než 5 kg, tu je efektivnost Kurdlipidu snížená. Kromě toho, přípravek prakticky u všech skupin nemocných způsobuje snížení apetitu. Obezita spojená s hormonální změnami se dá také dost dobře ovlivnit léčbou Kurdlipidem. Používání tohoto léku je doporučeno pod dohledem homeopata, hlavně při delší kůře.
Nemoci, u kterých můžeme s úspěch použít Kurdlipid: obezita, narušení látkové výměny cholesterolu a jiných druhů lipidů, při nemoci jater i žlučových cest.

Vliv homeopatického přípravku Kurdlipid na arterosklérozu. Klinický případ

Rejnus m. B., homeopat- lékař
Nemocný stol ., 60 roků, během posledních třech roků pociťuje silnou stenokardii (III funkční třída), lečil se komplexem alopatických prostředků (dusičnan, beta - blokatory). Jiné přípravky nepoužíval. Na elektrokardiogramů diskontinuální nález na pozadí - známky infarktu, který způsobil patologické změny. Mimo to, pacient měl během 10 roků problémy s dnou. V této souvislosti se léčil u homeopata a byly mu předepsány s dobrým efektem tyto léky: Berberis C6 i C3, Lycopodium C30, Rhus toxicodendron C30. V září 2000 mu dělali echo - kardiografii (ultrazvukové vyšetření srdce). Konkrétně bylo nálezeno: aorta 36 mm v diametr, stěny úcpany do 4,5 mm, nerovnoměrně těsnosti. Sedimentace vápníku v základě ventilů, ventily úcpany, okraje koronárních arterií zúženy do 3 mm. Takže je tu zobrazen popis aterosklerotických změn v aortě.

Vzhledem na negativní postoj pacienta k alopatickým přípravkům, byl jmenovaný léčen Kurdlipidem, který nemocný užíval celoročně: 4 kuličky 2 krát denně - 6 dnů užití, 1 den přestávka. Jedna kůra trvala 2 měsíce. Druhá stejná kůra - po měsíci přerušení. Na podzim 2001 bylo udělano vyšetření elektrokardiogramem - bez zvláštních změn. Při ECHO- kardiografii: aorta Zb mm v diametr, stěny jemné, rovný, z mm tloušťkou, rovnoměrně výšky i těsnosti. Fibrozní prstenec střídmě těsnosti. Ventily jemné, pohybující se, objev plné. Okraje koronárních arterií 4 - 5 mm, stěny rovné.
Takové, na náš pohled nepředstavitelné změny ve struktuře aorty u pacienta byl schopen vyléčit Kurdlipid. Úroveň cholesterolu v krvi byla u pacienta do užití Kurdlipidu - 7,8 mmol/l, po terapii Kurdlipidem - 5,5 mmol/l.

Léčba obezity přípravkem Kurdlipid
Z titulu analýzy mnohých klinických případů léčby nemocných s obezitou při použití přípravku Kurdlipid v Homeopatickém centru "OLLO" byly vyvozeny následující závěry:

Efektivnost Kurdlipidu vzrůstá při souběžné léčbě přidružených chorob s použitím individuálních homeopatických přípravků (myslí se na konstituční léčbu).

Příklad: Pacient 30 roků, bez jiných zdravotních problémů, během měsíční kůry Kurdlipidu při doporučené dávce schudl o 3 kg během 1 týdnu, potom váha těla zůstala stabilní. Při určení individuálního konstitučního přípravku Phosphorus C30 (jednorázově), po měsíční přestávce obnovili dávkování Kurdlipidu. Za měsíc kůry Kurdlipidem pacient schudl ještě o 7 kg.
Závěr: pacient schudl o 10 kg za 3 měsíce, přitom nebyly upraveny jeho strávovací návyky a ani nedržel žádnou dietu, se zlepšením celkové nálady.

V mnoho případech stačila dávka 1 kuličky ráno. Některým pacientům stačila aplikace Kurdlipidu krátkými kůrami 2-3 dny měsíčně. V posledních případech doktor ordinuje Kurdlipid ženám uprostřed menstruačního cyklu.

Pozn . přestávka v užívání Kurdlipidu je potřebná k snížení efektu, pokud jde o snížení apetitu i hmotností.
Při aplikaci přípravku Kurdlipidu není zmenšování apetitu vždy doprovázeno snížením hmotností těla.
Mnohé experimenty potvrdili efektivnost Kurdlipida při nejrůznějších problémech, spojených s přítomností chronického zánětu žlučníku, při dyskinezi žlučových cest a při postcholecystektomickém syndromu.

Upřesnění homeopatické patogenezy přípravku Kurdlipid
Potvrdilo se, že Kurdlipid nejvíce svědčí tmavovlasým ženám, dušné otylosti, s steatózou jater, s různými problémy se žlučovodným systémem.

Mimo to, byly zaznamenány následující příznaky, při kterých se doktor může rozhodnout k předepsání Kurdlipidu

* Zvýšení nebo snížení hmotností těla.
* Apetit zvýšený nebo snížený.
* Přetížení noh i osoby.
* Bolesti rozdílného charakteru nebo vnímání nepohodlí v oblasti jater, vprávo podžebry.
* Průjem.
* Pocit žaludeční kyseliny v ústech.
* Nevolnost.
* Žízeň, zejména po večeři.
* Touhy na tvaroh, výrobky z kyselého mléka.
* Asténie nebo podnět i euforie.
* Bezesnost.
* Bolest hlavy v temenní oblasti s přáním bít hlavou o stěnu.
* Prudké vůně zhoršují

Informace o přípravku Kurdlipid od firmy « OLLO »
Homeopatický přípravek Kurdlipid pro léčení narušené látkové výměny tuků a obezity
Název: Kurdlipid
Producent: S.r.o . "OLLO"
Evidenční číslo: 96.432.15
Forma: granule
Obsah: Tinctura Curdlipidi v potenci C6

Terapeutický účinek Kurdlipidu spočívá v jemném působení na látkovou výměnu, snižuje úroveň cholesterol v krvi. Má také schopnost zlepšovat funkcí jater a žlučníku. Kurdlipid při správné aplikaci snižuje váhu těla.

Indikace k předepsání jsou: Léčba obezity, profylaktika i léčba aterosklerózy, léčba onemocnění jater i slinivky břišní.

Speciální účinek Kurdlipidu má také vlastnost chránit játra člověka od nejrůznějších látek, konkrétně zmenšuje a někdy úplně odbourává vedlejší účinek jedovatých látek, jako jsou některé antibiotika, hormonální přípravky. Přípravek absolvoval zkoušky v ústavu endokrinologie i neurologii a potvrdil svou klinickou efektivnost.

Způsob aplikace i dávkování podle výzkumu:
Používat 30 minut před jídlem nebo 2 hodiny po jídle.

Dávkování:
a) pro léčbu a prevenci ateroskleróza - 4 granule 1-3 krát denně;

b) pro léčbu obezity - 3 granule 2-3 krát denně;

v) pro léčbu onemocnění jater a žlučníku - 5 granulí 1-2 krát denně.

Doba trvání kůry při léčbě obezity - 1-2 měs .; pro léčení aterosklerózy - během 2- x měsíců podle schématu: 4 granule týdně

Delší kůru je účelné provádět za konzultace doktora homeopata pro stanovení dávkování léku.

Podmínky skladování: Uchovávat na temném místě, stranit se styku se silně páchnoucí látkami.

Termín expirace: Dva roky.

Zdroj:http://ollo.norna.ru

překlad (c) 2007 vilcakul.extra.hu
Link na Centrum klasické homeopatie“OLLO“: http://ollo.norna.ru

LED televízory