Možnosti a hranice homeopatie

Homeopatie je klasická komplementární medicína, která je použitelná samostatně nebo jako doplněk k jiné alternativní léčbě nebo klasické medicíně, v závislosti na nemoci a pacientovi. Hranice homeopatie jsou tam, kde je už životní síla pacienta vyčerpaná a stav pacienta je nenavratitelný kvůli fyzickému poškození organizmu. Dalším omezením mohou být znalosti a zkušenosti homeopata a na druhé straně otevřenost a schopnost mluvit o svém problému u pacienta.
Výhody homeopatie jsou v tom, že dobře vybraný homeopatický lék vyvolá léčebnou reakci a nejen vymizení symptomů, jak je tomu u klasické medicíny. Tento proces je schopno toto similimum* vyvolat i při chronických, pro lékaře neléčitelných chorobách. 


Při dodržení všech homeopatických zásad nemá homeopatie žádné vedlejší účinky. Homeopatie je regulační terapie, takže nepotlačuje symptomy jako klasická medicína. 


Každá homeopatická terapie má pozitivní vliv na organizmus: zvýšení odolnosti imunitního systému, pozitivní psychický vliv na pacienta, což je přípravou pro obranu před následující chorobou.


Homeopatie je holistická, což znamená průběh léčby na všech úrovních a přístupu homeopata ke všem příznakům lidského organizmu, jak z mentální, tak i z emocionální a fyzické úrovně.


Při prvním pohovoru má pacient možnost vyzpovídat se ze svých problémů, potíží a strastí. Hodně pacientů má tuto potřebu a znamená to pro ně psychickou podporu, když si je někdo konečně vyslechne.


Homeopatie není terapie podle šablony, každý pacient vyžaduje individuální přístup, protože každý pacient je originál a každý reaguje a prožívá svou nemoc jinak.


Homeopatické léky nevyvolávají alergie a ani žádnou jinou závislost nebo abstinenční příznaky po jejich vysazení. 


Homeopatické léky jsou levné i v tom případě, že je neproplácí pojišťovny. Jedno užití léku, které může vyvolat léčebnou reakci na několik měsíců stojí jen několik halířů.


Užití homeopatických léků je příjemné i pro děti, které rádi užívají homeopatické léky, protože jsou většinou v kuličkách z mléčného cukru.* nejvíce podobný lék stavu pacienta, který je schopen podle zákonu podobnosti vyléčit tento stav.

LED televízory