Homeopatická léčba impotence

Impotence je neschopnost udržet erekci dostatečně dlouho, aby tak mohlo dojít k uspokojivému pohlavnímu styku. K tomuto problému může přispět mnoho faktorů, včetně emocionálních problémů, dietních chyb, užívání alkoholu nebo drog a také nízká úroveň fyzické kondice jedince. Homeopatické léky někdy pomůžou s dočasnými obtížemi. Pokud je problém konstantní nebo recidivující, měl by pacient vyhledat lékaře kvůli vyšetření, aby se zjistila příčina problému, jestli je problém zaviněn fyzickým, hormonálním nebo nervovým systém. Konstituční homeopatická léčba pod vedením zkušeného lékaře může pomoci přinést rovnováhu člověka na všech úrovních.

Přestože u homeopatických léků uvedených v tomto článku nejsou známy žádné vážné vedlejší účinky, tak jejich účinnost nebyla prokázána vědeckým výzkumem. Spotřebitelé by si měli pečlivě zkontrolovat etiketu léku, jestli se nejedná o přípravek, který není zředěný nebo není zředěný dostatečně, protože takový přípravek může obsahovat větší množství původní substance, která může způsobit alergické reakce, vedlejší účinky nebo jiné příznaky. Vždy je vhodné diskutovat o všech nových terapiích s vaším praktickým lékařem nebo homeopatem.*

 

 

Agnus castus: Tento lék může být užitečný, pokud se problémy s impotencí objevily potom, co muž vedl intenzivní život a byl sexuálně aktivní po mnoho let. Chladný pocit v genitáliích je silnou indikací pro lék Agnus castus. Lidé, kteří potřebují tento lék se často velmi obávají o své zdraví a ztrátu schopnosti erekce, mohou mít problémy s pamětí a koncentrací.

 

Argentum nitricum: Tento lék může být užitečný v případech, kdy erekce selže při pokusu o pohlavní styk, obzvláště pokud je to horší, když muž před stykem uvažuje o tomto problému. Lidé, kteří potřebují tento lék, jsou často nervózní a nápadití. Osoba, která potřebuje lék Argentum nitricum je obvykle horkokrevná, s velkou chutí na sladkosti a sůl. Strachy, úzkostí a skryté iracionální motivy jsou důvodem jeho reakce.

 

Caladium: Tento lék může být užitečný pro člověka, jehož pohlavní orgány jsou zcela bezvládné, navzdory tomu, že má sexuální zájem. Noční emise mohou nastat bez erekce, i když sny nejsou sexuálně orientované. Osoba, která potřebuje tento lék, často touží po tabáku.

 

Causticum: Tento lék může být indikovaný v případech, kdy se fyzické potěšení při sexu zmenšilo a sexuální touha je snížená. Člověk se cítí unavený a slabý, může dojít ke ztrátě paměti, s nutkavou potřebou kontrolovat věci (musí se podívat, jestli jsou zamčené dveře, atd.), problémy s prostatou mohou být spojeny s impotencí a moč může ukápavat, když osoba kašle nebo kýchá.

 

Lycopodium: Lidé, kteří potřebují tento lék mohou mít problémy s erekcí z důvodu obavy a může to být také ztrátou paměti. Těmto lidem často chybí sebevědomí (i když někteří to mohou kompenzovat tím, že jednají egoistický). Lidé, kteří potřebují tento lék, mají často zažívací problémy s flatusem a nadýmáním, charakteristický je pro ně pokles energie v pozdním odpoledni a večer. Předčasná emise a erektilní dysfunkce.

 

Nux vomica: typický pacient Nux vomica je poměrně hubený, sporý, rychlý, aktivní, nervózní a podrážděný. Vykonává hodně duševní práce, má hodně duševního napětí a vede sedavý způsob života, založený na prodloužené kancelářské práci, moc studuje, a jeho stav není daleko od podnikatelského života, s jeho starostmi a obavami. Emise z vysoké životní úrovně. Špatný vliv mají na něj sexuální excesy. Konstriktivní bolest ve varlatech. Spermatorrhea ze snů, bolesti zad, pálení v páteři, slabost a podrážděnost.

 

Phosphoric acidum: Vhodná půda pro působení kyseliny fosforečné se nachází u mladých lidí, kteří rychle rostou a jsou psychicky nebo fyzicky přetíženi. Sexuální energie je nedostačující; varlata jsou měkká a oteklá. Část erekce vymizí během objetí. Erekce trvající velmi krátkou dobu.

 

Picricum acidum: Tento lék je indikován v případech s velkou sexuální touhou. Emise každou druhou noc, mají násilné erekce s bohatou emisí semena. Spolu s tím se stěžují na neklidný spánek. Velká dráždivost pohlavních orgánů z iritace mozečku, u obou pohlaví.

 

Selenium metallicum: Tento lék je často užitečný pro muže, u kterých se zmenšily sexuální schopnosti, zejména pokud se problém objevil po horečce nebo vyčerpávající nemoci. Člověk se cítí slabý a vyčerpaný, ale zájem o sex je obvykle stále přítomen. Neobvyklá ztráta vlasů (ochlupení těla nebo obočí), může také indikovat potřebu selenu. Velká slabost, která je horší teplem. Snadná vyčerpanost na psychické i fyzické úrovni ve stáří. Ztráta sexuální energie, s lascivní touhou. Zvyšuje touhu, snižuje schopnost.

 

Staphysagria: Jemní, dobromyslní, klidní muži s hlubokými emocemi mohou reagovat na tento lék. K problémům s impotencí často dochází z rozpaků či plachosti. Lidé, kteří potřebují tento lék, byli často v minulosti citově potlačováni a jsou velmi přecitlivělí.

 

Yohibinum: Yohibinum vzrušuje pohlavní orgány a působí na centrální nervovou soustavu, čímž napomůže k silné a trvalé erekci.

 

Volba léků se liší případ od případu a tím i takto dosažené výsledky. Ale dobrou zprávou homeopatické léčby je to, že nemusíte užít kuličky pokaždé, když budete chtít nějakou akci. Jakmile nabudete opět schopnost dosáhnout erekce, obvykle to považujeme za dobrý výsledek léčby.

 

Doporučené dávkování homeopatického léku

Vyberte si lék, který nejvíce odpovídá vašim příznakům. V podmínkách, kde je samoléčba vhodná, pokud není jinak homeopatickým lékařem stanoveno, tak používejte nižší potence (6X, 6C, 12X, 12C, 30X nebo 30C). Kromě toho návod k použití léku je obvykle vytištěny na etiketě.

 

Mnoho homeopatických lékařů navrhuje použití homeopatického léku takto: Užijte jednu dávku (3 kuličky) homeopatického léku a počkejte na reakci. Pokud je zlepšení viditelné, tak můžeme i nadále čekat a nechat lék pracovat. Pokud zlepšení výrazně zaostává a jednoznačně se zastavilo, může být užita další dávka léku. Frekvence dávkování léku se liší podle stavu a je pro každého pacienta individuální. Někdy může být nezbytné dávku opakovat několikrát za hodinu, jindy může být dávka užita několikrát denně, a v některých situacích může být jedna dávka denně (nebo méně často) dostačující.

 

Nedojde-li k viditelnému zlepšení v přiměřeném časovém úseku, tak si vyberte jiný lék.

 

* myslí se hlavně na homeopatika připravená z jedovatých látek - včelí jed, hadí jed, jedovaté rostliny atd.

 

Zdroj:

http://www.publix.com/wellness/notes/Display.do?id=Homeo&childId=Impotence_hm

http://www.germanhomeopathy.org/index1.jsp?sect=sex&id=6

 

překlad © 2011 vilcakul

LED televízory