Aconitum nappelus

Lék pro použití v akutních případech, symptomy se objevují náhle prudce po vystavení pacienta suchému chladu, hlavně když se přitom zpotí. Je to lék první volby při zápalech a horečkách. Charakteristický pro tento lék je neklid, úzkost a strach. Pacient je velmi žíznivý, chce studené nápoje. Velké zhoršení v noci, nespavost, neklidný spánek.Hlavní lék na problémy objevující se po změně teplého počasí na chladné, účinný hned po objevení se příznaků do 24 hodin, pak je už třeba jiného léku.

Klíčové symptomy:

- v počáteční fáze zánětlivých onemocnění

- náhle se objevující potíže, hlavně po vystavení se chladnému suchému vzduchu.

-neklid, úzkost, strach, zlé předtuchy.

Zhoršení:

Suchý, chladný vzduch; v teplé místnosti, večer a v noci, při lehu na postižené straně těla, hudbou.

Zlepšení:

Venku; po vypocení, při sedu v klidu.

Klinické indikace:

Poruchy spánku, horečka, astma, zánět jater, neštovice, nachlazení, poruchy trávení, bolest zubů, operace, bolest ucha, rubeola, šok po zranění, zápal hrdla, zánět močového měchýře, poranění oka, chřipka, úzkost, spalničky, krup, krvácení.


Aconitum napellus (Oměj šalamounek)


Roste v horském prostředí, patří do čeledě Ranunculaceae. Má ráda vlhké, stinné místa.


Etiologie: suchý, chladný, vítr, průvan, klimatizace, velké vylekání.


Indikace: horečka, kašel, chřipka, krup syndrom, bolest uší, určité dušení stavy (úzkost, strach, polekání), neuralgie, náhle se objevující ochrnutí, zvýšení krevního tlaku. Je užitečný na počátku nemocí doprovázené náhlými, intenzivními symptomy s neklidem.


Charakteristiky: Náhlý začátek, neklid, úzkost, strach, strach ze smrti.


Symptomy: Náhlé se objevující vysoká horečka, zimnice, horké tělo, chladné končetiny, horká, suchá kůže. Pocení není pro tento lék charakteristické. Nedráždivá, vodnatá rýma, rudé, suché hrdlo, bolestivé polykání. Obličej zrudne, ale může mít jednu stranu bledou a druhou červenou. Má mimořádně velkou žízeň, touží po chladných nápojích.


Zhoršení: silným zvukem, světlem, stresem, chladem.


Zlepšení: na čerstvém vzduchu, klidem, odpočinkem, když se začne potit.


Actea racemosa (Ploštičník hroznatý)


Etiologie: Onemocnění dělohy, úzkost.


Indikace: Těhotenská nevolnost ráno, uvolněný děložní sval, slabé porodní bolesti, velmi silné poporodní bolesti, zvonění v uších, bolestivost očních dutin; křeč lýtka.


Charakteristiky: V první řadě působí na svaly a nervy; při přecitlivělosti na bolest. Při užití před porodem usnadní porod.


Symptomy: Nervózní, vzrušivá pacientka, lhostejnost, únava; bolestivé pulzující bolesti, proto pláče, omdlí nemocná; bledý, horký obličej, vyčerpaná; bolesti vaječníků píchající do kříže; kusovitá, slabá menstruace, bolest zad, třes noh, sotva dokáže chodit.


Zhoršení: během menstruace, alkoholem, v noci, vlhkým počasím.


Zlepšení: zabalením, tlakem, když něco drží.

LED televízory