Lac delphinum: delfíní mléko

Homeopatický lék byl připraven ze dvou kapek zmrazeného mléka delfína skákavého. Proving vykonala Nancy Herrick.

Nejdůležitější téma, které se objevilo: mimořádný klid a pocit míru. Osoba si ještě i v nebezpečí zachovala klid a mír. (Během provingu se vícero proverům ztratily jejich staré strachy).

Zároveň je přítomen silný pocit nebezpečí, ohrožení a strachu. Následujícím důležitým tématem je hra a radost. Lidé Lac-del. si rádi užívají života. Možná tím zkoušejí odvrátit pozornost od pocitu blížícího se ohrožení.

Jejich rodinné vztahy jsou velmi silné, i když někdy touží po nezávislosti, býti sami. 

 

Je pro ně důležité, aby mohli patřit k jedné skupině a přijali je mezi sebe. Chtějí se dostat do skupiny, tak vtipkují a dělají šaška.

 

K tomu patří i zvýšená pozornost doprovázet ty, kteří potřebují pomoc, starají se o druhé. Z tohoto pohledu jsou velmi blízké léku Phosphoru a Carcinosinu. Dalším společným rysem je láska ke zvířátům, je jim dobře ve společnosti, mají rádi pěkné předměty, touží po radosti a zábavě, jsou povahou něžní a zamilovaní. Pro všechny tři léky je charakteristické, že se bojí zlodějů, jsou plni obav o členy rodiny a o své děti. Mají jasnozřivé schopnosti a hodně se podobají lidem typu Phosphorus.

 

Tělesné symptomy:

- Touží po čokoládě, zmrzlině, chladných nápojích stejně jako Phos. a Carc.

- Závrať: jakoby plaval nebo se kolébal na levém boku.

- Závrať se zamlženým viděním. Mimořádná přecitlivělost na světlo.

- Hlava: Bolest hlavy v šíji a zátylku.

- Nos: silná svíravá bolest u kořene nosu. Rýma s horečkou. Tlaková bolest v zadní části nosu (jako Cistus canadensis, Chromicum acidum, Kalium bichromicum, Luffa perculata).

- Ústa: afty

- Žaludek: poruchy trávení: bulimie, anorexie. Porucha tvorby žaludeční kyseliny.

- Silná pohlavní touha, velmi aktivní sexuální život. Láska plná neustálého fyzického kontaktu a fyzické přitažlivosti. Velká potřeba lásky. V sexualitě se někdy objeví i násilné prvky.

- Bolesti nohou. Mravenčení nohou.

- Neklidné, častokrát přerušované sny. Všechno jej vyleká ze snění.

- Chodí stále dokola, plavání, řízení, atd.

 

Zdroj: Réczey Kata: Mléčné léky

překlad © 2008 vilcakul.extra.hu

 

LED televízory