Případ "léčitel"

Případ: odebrán 10. 2. 2000

Muž 50 let, léčitel a masér z Maďarska, přichází kvůli problémům s tlakem při změně počasí. Špatně se mu mluví, vypadaly mu všechny zuby, zůstaly mu už jen tři. Mluva je rychlá a přebíhá z tématu na téma. Říká o sobě, že je velmi nervózní a urážlivý, nedokáže zapomenout na urážku, ani na to když ho podvedou. Pacient už nechce brát alopatické léky a proto hledá jiné alternativní řešení svého stavu. Chce se léčit přírodně, léky jsou na symptomy a ne na příčinu jeho stavu.Vzhled: obézní postarší pán s náušnicí v levém uchu, má velkou červenou hlavu, pod bradou má zbytnění kůže jako by měl z obou stran strumu. Tetování na pravé ruce, hodně gestikuluje.

Dg.: mezižeberní zápal, zhoršen frontálními změnami, které ovlivňují i kolísání krevního tlaku z nízkého na vysoký nebo naopak. Svíravá bolest v hrudníku se šíří ke srdci Má také poruchy rovnováhy, musí držet hlavu doprava, když chce jít rovně, jinak táhá hlava doleva. Má také problém s krevním cukrem, i tam je kolísání jako s tlakem (stavy hypoglykémie). Výrazné problémy s kůží (suchost, praskání pokožky, krvácení, olupování, šoupání a praskání céviček, velká citlivost na bolest). ZMODRÁNÍ postižených částí těla. Impotence. Bolest žaludečního nervu, pocit knedlíku v žaludku, hodně plynů.

MYSL:

Výrazný symptom je odpor k doteku, rád si drží odstup od lidí. Dalším mentálním příznakem je velký strach ze smrti při problémech se srdcem. Myslí si, že má na Zemi nějaké poslání a že je pod vlivem nějaké nadpozemské osobnosti. PŘECITLIVĚLOST. JASNOZŘIVOST. Klení, rozčilení, impulsivní jednání.

GENERÁLIE:

ZHORŠENÍ: změnou počasí; na jaře; podzim; večer; ráno; po probuzení; po spánku; teplem; sluncem; alkoholem; levá strana; OMEZENÍM; horkokrevnost; horká koupel.

ZLEPŠENÍ: chladem; říháním; čerstvým vzduchem; pohybem; stojem.

TÉMATA: sexualita, soutěživost, učení, volnost; hadi ho fascinují v TV, ZOO.

JÍDLO: chce studené nápoje; alkoholické nápoje; sladkosti. Má odpor k horkým nápojům; k jablku, ústřice, hlemýždě a raka by nesnědl.

SPÁNEK: nespavost; nemůže ležet na levém boku.

Anamnéza: TBC; opakované chřipky, zápaly plic, hemeroidy.

RA: matka měla rakovinu tlustého střeva, otec krvácení do mozku, ochrnutí, infarkt; dědeček měl zápal plic (asi TBC).

TERAPIE: Lachesis mutus LM I, 3x denně po dobu pěti dní. Kontrola za měsíc.

KONTROLA č. 1 (22.3.2000): 5 dní užívání léku, pak za pět dní velké zhoršení, musel brát alopatické léky. Homeopatikum účinkovalo už třetí den užívání, zlepšení potence. Zlepšení některých symptomů, nejsou tak intenzivní. Svírání kolem srdce je zlepšeno o 75%, frekvence se snížila na 25%. Snížení alopatických léků o 50%, energie zvýšená o 75-80%.

Psychický je vyrovnanější, po rozčilení se rychle uklidní. Změna počasí už na něj nemá vliv. Zlepšilo se i dýchání, zmizel pocit knedlíku v ústech i tu je zlepšení o 75%. Zlepšení všech úrovní o 70%.

ANALÝZA: To jsou informace, které podává o sobě pacient po prvním léku, objevuje se tu typická reakce na similimum, a to stav euforie a celkového zlepšení bez nějakého výraznějšího zhoršení zdravotního stavu. Tato kontrola byla i potvrzením správného similima pro tohoto pacienta.

TERAPIE: Zvýšená potence na Lachesis mutus C 200, 1 dávka - aby došlo k hlubším a stabilnějším změnám v organizmu.

KONTROLA č. 2 (26.4.2000)

má více energie, alopatické léky bere jenom 1-2x za měsíc. Zlepšily se bolesti břicha, uklidnění žaludečních nervů. Bere Lachesis mutus LM I, když se cítí hůř a pomáhá mu to. Zmenšená hovornost a drží se tématu, už neodbíhá. Potence zlepšená, sexuální život je v pořádku. Problémy se srdcem jsou menší i do intenzity i častosti. Předtím byl na jaře vždy v nemocnici, teď je konec dubna a může normálně existovat.

Má více energie, vydrží více fyzické práce, páteř více vydrží. Zlepšení stavu o 70-80% a pacient je spokojen s průběhem homeopatické léčby.

TERAPIE: Lachesis mutus C 200 jedna dávka, kontrola podle potřeby.

Od té doby jsem pacienta neviděl, jen jsem o něm slyšel, že se má dobře. Usmířil se synem a pomáhá mu při opravě domu. Začal žít plnohodnotnějším rodinným životem a našel sám sebe.

ÚVAHA: Homeopatie zvládla tento případ úspěšně a bez nějakých výrazných stavů zhoršení. Po první kontrole jsme mohli zůstat u potence LM I a tu podávat do té doby, kdy by už neúčinkovala, pak pokračovat v potencích LM a zvyšovat jen stupně.

Další možností by bylo podání nejdřív potence C 30 a i tu využívat do hranice jejího působení, a pak podat potenci C 200. To vše jsou jen teoretické úvahy, ale všechny by byly asi vhodnou strategií pro vedení případu. Vše ostatní je jen teoretizování a jak se říká nejlepším učitelem je praxe.

Pacient si vyžadoval lék každou kontrolu a proto užíval Lachesis LM I i bez mého vědomí podle potřeby, je to charakteristické pro pacienty, kteří prošly zdlouhavou alopatickou léčbou.

LED televízory