Případ "alergie"

V květnu 2006 na vyšetření přichází maminka s devítiletým děvčátkem, které má alergii. Tato alergie se projevuje těmito symptomy: huhňáním, dlouhodobým kašlem, s nevolností se závratí a rýmou s ucpaným nosem (více vpravo). Nemůže dýchat, stále má sopel, hodně hlenů, které pak stékají do hrdla. Dalším problémem je suchá červená vyrážka na obličeji, výraznější vpravo. Rýma je nejdřív řídká, průsvitná a potom zhoustne do žlutého sople. Kašel je dusivý až s nucením na zvracení, vykašlává žlutý hlen. Je přitom malátnější a bolí ji hlava (čelo, spánky – více vpravo). Ráno má více hlenů, po vysmrkání úleva.Od narození měla jen ekzém na hlavě, objevil se nejdřív ve vlasech, teď mívala drsné líce a suchý žlutý ekzém, který se šoupal jako šupiny (zhoršení čokoládou, kakaem a moc kyselým). Do školky nebývala vůbec nemocná, alergie a potíže s dýchacími cestami se objevily po umístění do školky, když měla čtyři roky a opakovaly se po dvou týdnech ve školce a následně dva až tři týdny doma dokola. Chodili s ní k alergologovi, dostávala různé léky a spraje, ale alopatické léky měly negativní účinek na trávení (nevolnost) a ještě se jí z nich točila hlava.

VŠEOBECNÉ CHARAKTERISTIKY: teplokrevná; výrazná pravostrannost symptomů; má dostatek energie. Přecitlivělost na alopatické léky, nejvíce na antibiotika (závrať, nevolnost, zvracení, kopřivka). Vzhled: útlá dívenka, vysoká na svůj věk, blond vlasy, modré oči.

ZHORŠENÍ: změnou počasí, prudkým ochlazením, prudkým oteplením, citlivost na slunce, změnou prostředí. 

ZLEPŠENÍ: čerstvým vzduchem, útěchou.

MYSL: chce společnost; strach z písemek, ze zkoušek, z bouřky, ze psů a cizích lidí; je klidnější povahy, spíše se stáhne – je stydlivá, mírumilovná, tichá. Je pracovitá, usilovná a ráda se učí, čte a pomáhá jiným. Je přizpůsobivá . Dbá na pořádek, uloží si své věci. Často pláče, když má strach, pravidelně před písemkami. Když byla malá, tak si pláčem vynucovala věci, teď už to nedělá. Má proměnlivé nálady, ale dobře snáší útěchu. Nejistota.

ŽÍZEŇ: vůbec nemá žízeň, stále ji musí nutit, aby něco vypila. 1 a ½ dcl za den. 

CHUTĚ: chce hodně mléka a sladkostí, jogurty, těstoviny, brambory, zmrzlinu, nesnáší ryby a nechce jíst maso. Odpor ke kyselému a tučnému jídlu, chce slané a sladké.

SPÁNEK: Klidný spánek, sem tam skřípe zuby, kde má hleny. Spí na pravém boku, odkope se v posteli. Spí s otevřenými ústy.

HOREČKY: vysoké teploty, které jdou rychle nahoru a pak rychle dolů, pomáhají zábaly.  

Oblíbená činnost je hraní se s panenkou Barbie, kreslení a stříhání. Nerada spí po obědě i když je unavená ze školy. 

Po repertorizaci byl dívence doporučen homeopatický lék Pulsatilla v potenci C 30, v jedné dávce tři kuličky pod jazyk. 


Kontrola č. 1: červenec 2006

Týden po užití léku se u dívenky objevily na levé noze velké vyrážky, vypadalo to jako kopřivka. Byly vysypané řídce od stehna až po kotník a na druhý den hned zmizely. Pozitivním znakem bylo i to, že dívence stouplo sebevědomí a je ve škole sebejistější a suverénní. Od užití léku nemá dívenka žádné projevy rýmy, ucpaného nosu a kašle. Teď se jí ucpal nos a objevil se výtok z nosu a noci měla dusivý kašel s velkým uvolňováním hlenů.Tyto symptomy pak vymizely a zlepšení přetrvávalo až do března 2007. 


Kontrola č. 2: květen 2007

V květnu došlo k návratu všech předchozích symptomů, objevila se znovu alergie, ale měla lehčí průběh jako v minulosti. Na tváři se jí zase objevil ten suchý ekzém, vrátila se i závrať. Celý rok bylo u malé 95% zlepšení zdravotního stavu, sem tam trošku ucpaný nos a kašel, ale nic vážného. Energie měla více než předtím. Psychicky byla odvážnější a nebála se tolik ve škole písemek a zkoušek. Je více sebevědomější, nemá problémy s učením. Vymizelo i střídání nálad a už nepláče. Začala jíst maso, jinak chutě zůstaly stejné. Nemívala reakci na změnu počasí i bolesti hlavy byly mírnější. Více pila tekutiny a sama si uvědomovala, že má žízeň. Spánek je lepší a dobře spí. Imunita zlepšená a odolnost proti chorobám dobrá, hned tak neonemocní.


Terapie: Doporučeno zopakování homeopatického léku Pulsatilla C30, jedna dávka tři kuličky.


Závěr: Zlepšení zdravotního stavu o 95%, které přervávalo málem jeden rok, potvrzuje správnost vybraného homeopatického léku. Další podání léku má za cíl nastolení stavu zdraví na všech úrovních a udržovat tento stav.

LED televízory