Případ "kuří oka"

Tento lék uvedl do podvědomí homeopatů dr. Tinus Smits, který ve své praxi objevil případy, které nepokrýval žádný doposud známý lék. Tak podal lék Saccharum officinale a tím ho začal zkoušet. Tento lék je vyroben z čerstvého stonku cukrové třtiny a připraven dle homeopatického lékopisu. Dr. Tinus Smits také začlenil objev tohoto léku do své homeopatické filozofie, kterou nazval „Inspirující homeopatie". Ve své filozofii doposud identifikoval 7 univerzálních vrstev, které se dotýkají celého lidského pokolení. Univerzální úrovně najdeme u každé lidské bytosti; jsou určitými částmi procesu, kterým musí každý člověk v určitém momentu svého vývoje projít, aby se znovu spojil se svým centrem - jsou vyjádřením cesty ke svému Já.


Saccharum officinale bylo přiřazeno k univerzální úrovni, která má problém s láskou, esence tohoto léku je: nedostatek lásky. Proto je základním životním problémem pacientů typu Saccharum to, že hledají zoufalé lásku a pozornost druhých lidí. Problémem je však nedostatek sebelásky, který projektují do svého okolí, ať už je to rodina nebo partner. Tento problém je zvýrazněn i zvýšenou potřebou sladkostí a cukru jako náhražka za neposkytnutou lásku a pozornost. Dlouhodobé užívání cukru ve velkém množství poškozuje lidský organizmus, přesto se nikdo na světě nezaobírá tímto problémem. I zde platí zlaté pravidlo: „v malém množství lék a ve velkém jed".

Já sám jsem začal používat tento lék ve své praxi, ve všem se potvrdila slova dr. Tinuse Smitse a myslím si, že díky němu je mi několik pacientů vděčno za vyléčení. Stačilo následovat jeho příkladu, držet se jeho postupů a výsledky se pak dostavovaly sami. Pro názornost bych chtěl uvést pár případů:

Případ:
15.10.2004 přichází ke mně maminka se sedmiletým děvčátkem, při odebírání případu maminka uvádí, že malá má největší problém s kuřími oky (tvrdé zduření kůže), které se jí objevují hlavně na chodidle pravé nohy. Tyto kuří oka byly už vícekrát vypalované u lékaře a holčička z toho už má stres, že by tam měli zase jít. Proto jsem její mamince navrhl homeopatickou léčbu a řekl jí, že ty kuří oka se dají odstranit i bez té nemilé procedury. Kuří oka byly i na levé noze a dokonce se objevily i na rukách, odkud pak zmizely. Kuří oka svrbí a štípou, nejdřív se objevily na pravém chodidle, v teniskách tlačí a bolí. Objevily se v únoru po plavaní, chodili do sprchy bosí, pak byla nemocná.
Dalším důležitým aspektem případu je velká závislost malé na mámě, má stres z toho, když pro ní máma přijde pozdě do školy. Má strach z toho, že pro ní máma nepřijde, je na ní hodně vázaná. Velkým tématem je pro ní i jídlo, ráda jí - vyžaduje tím pozornost matky. Odmalička si strašně kouše nehty, neví se toho zbavit, jako mimino brzo odmítla cumel.
Ptám se na její chování? Předvádí se, chce být středem pozornosti, je dost rozmazlená. Není stydlivá, vystoupení na veřejnosti pro ní není problém. V škole je dobrá a disciplinovaná, doma je naopak živá a blázní se. Je ráda venku, toulala by se v jednom kuse, moře ji zlepšuje, zmizely tam i ta kuří oka. Pozitivní vliv mají na ni hory a příroda, hory a lyžování zbožňuje. Bojí se bouřky, zatahuje doma žaluzie. Doma je dominantní, ve škole se přizpůsobí, nevšímá si ostatních dětí, ty ji nezajímají. Pláče, když ji není něco dovolené, nebo když něco chce a nedostane to. Přecitlivělost na opuštění matkou. Nadměrná hovornost.
Těhotenství bylo doprovázeno velkou touhou po jídle, matka přibrala 11 kilogramů. Porod byl umělé vyvolán, kvůli tomu, že její doktorka odjížděla do Ameriky. Neotevírala se, trpěla 10 hodin, děvčátko se narodilo přidušené, museli jí doktoři oživovat. Byla velmi malá a měla oslabené nohy, hlavně lýtkový sval. Po měsíci kojení malá odmítla pít mléko, a pak ani moc nechtěla jíst, byla moc vybíravá. Ve třech letech měla vysoké horečky a doktoři měli podezření, že má zápal mozkových blan. Nic nepomáhalo, tak ji udělali odběr míšního moku z páteře, musela 48 hodin ležet, nemohla se pohnout. Po pěti dnech se učila chodit a pak začala hodně jíst. V anamnéze dále matka uvádí období nachlazení a výrazné zhoršování zdravotního stavu po pobytu ve školce, který se vždy řešil antibiotiky. Šlo o zápaly průdušek a vysoké teploty, před přechodem na školu s ní hodně jezdili k moři a na hory, na co vzpomínané zdravotní problémy ustoupily.
Dále k době zhoršení matka uvádí třetí hodinu odpoledne, horečka vystoupí vždy kolem čtvrté hodiny nebo v pět. V tomto stavu dojde i ke změně mentálního stavu, začnou se jí velmi lesknout oči a je strašně zlá, neovladatelná. Je neklidná, drzá, všechno jí vadí, nic není dobré. Objevuje se i snížená energie až únava, kdy si musí radši lehnout. Při chorobě jen leží a spí.
Vnější vlivy? Je velmi citlivá na chlad, je hodně potivý typ. Je výrazně horkokrevná, slunce snáší dobře, opalování miluje.
Na otázku společnost matka odpovídá: malá chce být jen s rodinou, nejezdí ani do školy v přírodě, odmítá tam jíst. Vyžaduje společnost matky, ani do školky moc nechodila, samotu nemá ráda. Má jen pár kamarádek, ale vůbec ji nebaví dětská společnost, radši chce společnost dospělých lidí, ale musí tam být i matka.

Žízeň? Pije dost, protože sportuje, chce studené nápoje, může být i s ledem.
Hlad? Chce jíst každé tři hodiny, cokoliv, vždy je hladná. Chce maso, omáčky, ryby, zbožňuje mořské plody. Má ráda kořeněné jídlo, sní i cibuli a česnek. První co chce ráno po probuzení je čokoláda. I do školy si bere žvýkačku a bonbony. Sladkosti chce odmalička, všeho druhu, má ráda zmrzlinu. Odpor měla k mléku.

Analýza:
Při mechanické repertorizaci symptomů bych asi podal Lycopodium clavatum, ale jelikož jsem v té době už znal Inspirující homeopatii, sáhl jsem i bez toho, že bych případ repertorizoval po léku Saccharum officinale.

Tento lék potvrzovaly tyto symptomy:
- strach, že pro ní matka nepřijde znamená strach z opuštění matkou
- vázanost na matce, chce její společnost, vyžaduje její pozornost - nadměrná hovornost
- okusování nehtů a odmítání prsu při kojení, pak cumel, odpor k mléku
- výrazná touha na sladkosti, odpor k jídlu a vybíravost, pak zvětšená chuť k jídlu
- proměnlivá nálada, mírnost se střídá s agresivitou
- žízeň na velké množství tekutin
- drzost, neposlušnost

Terapie: 27.10.2004 Předepsáno Saccharum officinale C30, 1 dávka (3 kuličky) 2x týdně - v pondělí a čtvrtek.

Kontrola č.1: 11.12.2004
Po podání léku se na druhý den u malé na tréninku objevila zuřivost, že až plakala. Pak se na třetí týden objevila horečka se strašným kašlem, měla chuť na vařené maso. Zápal průdušek i přes mé doporučení řešili antibiotiky. Oslabený imunitní systém, horečka bez kašle, pak astmatický kašel, řešený zase antibiotiky. Změna chutě, teď chce hořkou čokoládu a oříšky. Hodně se potí, po deseti minutách ji musí převléct pyžamo. Je nevychovaná, drzá jako ploštice. Po léku jakoby měla méně energie, to trvalo dva týdny, nervozita s zuřivostí a pláč.
Kuří oka napuchla a uschlá tak, že je matka mohla ustřihnout. Změnou oproti stavu před homeopatickou léčbou bylo delší trvání horeček a to, že byly intenzivnější. Hodně pila, neodmítla ani bylinkové čaje, ani horké.
Další změnou bylo to, že malá chtěla s dětmi na výlet. Ze začátku neměla chuť k jídlu, nechtěla ani čokoládu, teď začala zase jíst a má strašně hodně energie. Byla na vyšetření srdce, na stacionárním kole ji zjistili dobrou práci srdce. Více ji zajímají děti, není už vázaná jen na jednu kamarádku, už ji zaujímají i jiné děti. Ráno se probudí bez problémů, není unavená.
Neobjevily se žádné nové symptomy.

Terapie: pokračovat v podávání Saccharum officinale C30, 1 dávka (3 kuličky) 2x týdně - v pondělí a čtvrtek.

Další kontroly se nekonaly, jsme s pacientkou v kontaktu, vybrala celou lahvičku léku a došlo k dalšímu zlepšení psychiky a osamostatnění dívenky. Sama šla ven se psem a dokonce skočila sama i do obchodu, což bylo předtím nemyslitelné. Kuří oka zmizela úplně a neobjevila se 2 roky. V léčbě se nepokračovalo, což byla škoda, nedošlo tak k úplnému pročištění vrstvy Saccharum officinale, rodiče odradilo od léčby objevení se té zuřivosti po podávání léku Saccharum officinale. Nechal jsem tomu volný průběh a nijak jsem se nevnucoval s homeopatickou léčbou. Mezičasem u holčičky zjistili alergii na mléčnou laktózu, nesměla žádné jídlo, které laktózu obsahovalo. Věděl jsem, že je to důsledek neřešeného stavu Saccharum, které má afinitu ke střevům. Teď po návratu některých chorob rodiče uvažují o homeopatické léčbě a já jsem připraven jim zase pomoct.



Literatura: dr. Tinus Smits: Inspirující homeopatie

 

LED televízory