Případ "učitel"

Případ)

V lednu 2002 přichází na vyšetření 45letý muž, který má problémy s alergií na prach, která je už přes 3 roky intenzivně léčena klasickou medicínou. Vyšetřením byla zjištěna alergie na všechny látky, z kterých se práší (seno, sláma, koberce, zametání, psaní křídou). Dále má pacient i alergii na potraviny, z nichž nejintenzivnější je na zelí, kapustu. Pak ho zhoršuje i pivo a také pyl z květů a stromů.

Symptomy: Svrbění obličeje při vystavení alergenům, které pacient pociťuje i na rukách. Dále se mu zapálí oči, má od dětství problémy se spojivkami, má plný nos. Poslední 2 roky se mu objevují na levém oku vřídky, vnitřek dolního i horního víčka. Má na obličeji červené fleky, které se objevují po vystavení organizmu chladu. Kvůli alopatické léčbě alergií se začaly objevovat potíže se žaludkem. Pacient je povoláním učitel, takže je dennodenně vystaven prachu z křídy, který vyvolává následující stav: svrbění tváře, stahování očí, řezání, svrbění úst, popraskání kůže na tváři, která kvůli tomu zčervená, pak vyschne, má šupinky po tváři. Dalším problémem je i vypadávání vlasů

 

Mysl: Pacient je extrovert, systematický, je soutěživý typ a na mě působí solidním dojmem. Má rád společnost, rád sportuje. Jako problém vzpomene pocity trémy, které má při oficiálních příležitostech, kdy má veřejně vystoupit před lidmi. Tyto pocity vymizí, když je na jevišti a začne mluvit.

 

Všeobecné charakteristiky: chlad zhoršuje; zhoršení zdravotní stavu okolo 18 – 19 hodiny; zhoršuje kapusta (zelí); sladkosti zhoršují; výrazné postižení orgánů na pravé straně těla.

 

Terapie: Lycopodium clavatum 200C, 1 dávka (3 kuličky).

 

Kontrola č. 1: březen 2002

Pacient má po užití léku lepší náladu, je usměvavý a veselý. Hned po užití homeopatického léku vysadil alopatické léky. Nepotřebuje je užívat, když učí. Cítí zhoršení stavu po vystavení alergenům, objeví se svrbění, není to tak rapidní jako předtím. Většinou symptomy zhoršení samy od sebe vymizí na druhý den. Cyklicky se střídá zhoršení a zlepšení zdravotního stavu na všech úrovních. Mívá sny o starých houbách, které se rozpadaly a byly nepoužitelné, což pro něj symbolizovalo nějaký problém, nepohodu. Teď mívá sny o malých, mladých, jedlých houbách, které jsou pro něj pozitivním znamením léčby. Zlepšení zdravotního stavu odhaduje na 25%. Změny se objevily i na mentální úrovni, měl po léku více sebevědomí a byl při jednání s lidmi uvolněnější. Vlasy v prvním týdnu po léku vůbec nevypadávaly, i teď vypadávají méně. Dobrým znamením detoxikace organizmu je i objevení se průjmů po užití homeopatického léku. Zlepšil se i spánek a má taky menší potřebu spánku.

 

Terapie: bez léku.

 

Kontrola č. 2: květen 2002

 

Střídavé zhoršování a zlepšování stavu, ale cítí se celkem v pohodě. Byl na vyšetření u doktora, který mu potvrdil zlepšení krevního obrazu. Objevila se i možnost neutralizace homeopatického léku, která se nepotvrdila. Alergie je lepší, vyzkoušel účinek homeopatické léčby, že si lehl pod rozkvetlou jabloň a oproti předchozímu stavu nezpůsobovala takové potíže. Jako znamení detoxikace organizmu se objevilo výrazné noční pocení. Energie je v pohodě, má ji dost. Oproti minulé kontrole je stav stejný, cení si toho, že alergie je celkem v dobrém stavu, oproti tomu co bylo předtím. Symptomy už nejsou natolik intenzivní, zlepšený stav.

 

Terapie: Lycopodium clavatum  1M, 1 dávka (3 kuličky)

 

Kontrola č. 3: srpen 2002

Po užití léku se 5 dní nic nedělo, pak se objevila výrazná únava po sportu, mírný pocit chladu. Dále měl těžký deprimující sen, poté se jeho stav stabilizoval. Sem tam se objeví menší projevy alergie, ale ty rychle vymizely. Stále je zvýšená potivost.

 

Terapie: bez léku.

 

Závěr: Homeopatická konstituční léčba přinesla zlepšení zdravotního stavu na všech úrovních pacienta. Symptomy alergie se výrazně zmírnily, vypadávání vlasů je mírnější, pacient je celkově vyrovnaný a má více sebedůvěry. Při objevení se potíží s alergií používá podpůrný prostředek, který mu pomáhá bez problémů překonat ataky alergie. Trávení a spánek je zlepšený. Třeba dát čas homeopatickému konstitučnímu léku, aby vykonal svou práci. Pozitivním znamením léčby jsou i průjmy a výrazné pocení, které jsou znamením zlepšené detoxikace organismu. Dalším pozitivním aspektem je úplné vysazení alopatických léků.

 

LED televízory