Případ "rakoviny jater"

Případ byl odebrán 24. 2. 2007, kdy jsem byl požadán o homeopatickou léčbu tohoto případu, pacientka nepřijela a konzultace je vykonaná přes její dceru:


Mamince byly odebrány obě prsa, měla v nich 29 nadorů, z toho 26 bylo pozitivních, následně dostala pacientka 9x chemoterapii a 30x radioterapii. Při poslední kontrole, byla u pacientky nalezená bulka na játrech a pozitivní nález v krvi. Dg. rakovina jater s metastázami do kostí a kostní dřeně se zasažením lymfatických uzlin. Pacientka už dostala 3x chemoterapii, ještě 3x má jít – těžko ji snáší, nevolnost se zvracením a nedokáže tři dny vstát z postele. Díky alternativní terapii od léčitele se její stav stabilizoval. 


Ptám se na začátek potíží? Pozdě jsme to zjistili, maminka nechodila na kontroly, možná to začalo úmrtím vnučky v roce 2003, objevily se těžké psychické stavy ze zármutku, 2 roky vypadala velmi zle, těžko to snášela, její duševní svět je doteď narušen.

V minulosti mívala pacientka problémy s páteří, 60. letech ji našli nádor na malém mozku, po operaci se vyléčila (stabilizovaný stav). Operace páteře se nedala vykonat kvůli odlupování vápníku a nebezpečí poškození nervů. Pacientce pět let po porodu vybrali dělohu kvůli nádoru, bolest paty sem tam. Její matka měla také rakovinu prs, pak kostí a na to i umřela. Je tu výrazná anamnéza rakoviny v rodině! V roce 2004 dg. rakovina prs, která se projevovala pálivými bolestmi, s pocitem horka a vyzařování, myslela si, že je to od zármutku. Pak ji byla odstraněna obě prsa, byly v nich tvrdé uzliny i podpaží. Pacientka těžko snášela chemoterapii a ozařování, 1 rok byla bez problémů, každé tři měsíce chodila na kontrolu. Teď rentgen ukázal rakovinu jater, dostává v současnosti chemoterapii, ne ozařují ji. Nález 17 x 31 mm, 3 – 4 nádory okolo jater. 


Ptám se na prvotní potíž? Byla to bolest zad dole, vyzařování doprava do jater.


Mentalita a povaha pacientky?

Je tvrdohlavá, často přehání, z maličkosti udělá velkou věc, aby se o ni starali, chce být středem pozornosti. Doktor říkal, že jí dá něco na posilení, ale nic nedostala. Nežije dobře s druhým manželem, dcera má obchod blízko hřbitova, tak k nim jezdí a chodí na hřbitov. Vždy chce dávat, peče, vaří, rozdává – je velmi společenská, má přítelkyně, chodí na srázy, drží spolu. Stále spolu někde jezdí, hodně cestovala do zahraničí, stále je v pohybu – nervózní z toho, že nejde nikam, tak sedne do auta a uklidní se, chce řídit. Je schopná ujet stovky kilometrů za svou přítelkyní, někdy 2x do týdne i když má rakovinu jater. 


Po chemoterapii pacientka týden leží a zvrací, teď má díky kapkám jen trošku nevolnost a leží jen 3 dny, 3 týdny bere kapky od léčitele.


Rodinná anamnéza: rakoviny, neví na co zemřel dědeček.


Shrnutí symptomů: 1) rakovina prs; 2) rakovina jater; 3) rakovina kostí; 4) metastázy v lymfatickém systému.


Doporučená terapie:

Chelidonium majus C 200 denně – první týden; Carcinosinum C 200 denně – druhý týden a tyto léky střídat ob týden, užití metodou stupňované dávky. 


Na vedlejší účinky chemoterapie doporučen lék Cadmium sulphuricum C 30, užívat před, během a po chemoterapi rozpuštěné ve vodě, nejlepé v lahví, kterou si vezme pacientka sebou na chemoterapii.


Vysvětlení postupu: Chelidonium majus je orgánovým lékem rakoviny jater, Carcinosinum bylo předepsáno kvůli rodinné zátěži rakovinou, Cadmium sulphuricum na úlevu od vedlejších účinků chemoterapie.


Pacientka se po homeopatické léčbě o hodně zlepšila, což se projevilo její větší aktivitou a vitalitou. Chemoterapie už u ní nevyvolává nevolnost a bez problému absolvovala poslední kůry. Došlo i obnovení chuti k jídlu a k posilení pacientky. Doktoři dg. krev bez nálezu a vymizení rakoviny jater a s podivem kroutili hlavu nad tím, že ještě pacientka žije.

Pacientka stále užívá předepsané léky a bude je muset užívat ještě roky, aby organizmus byl schopen bojovat s touto nelítostnou nemocí.

Co nakonec dodat? Tento případ je názornou ukázkou spolupráce léčitele a homeopata v zájmu pomoci pacientovi při tak nepříznivé diagnóze. Pacientka je v stabilizovaném stavu, při práci na zahrádce spadla a zlomila si páteř, 3 obratle. Díky léčiteli a kostivalu lékařskému byl i tento stav stabilizován, pacientka užívá všechny uvedené léky léčitelé i homeopata. K dalšímu posouzení vývoje tohoto případu je třeba delšího časového odstupu, takže budu referovat o dalším vývoji.

3. 10. 2007
 Dcera pacientky byla u léčitele a referuje o dobrém stavu své matky, krevní obraz je v pořádku a doktoři chtějí vědět, co pacientka užívala, že je ještě stále naživu. Na to jim odpověděla krátce a vystižně: "Všechno". Pacientka má dobrou náladu a je aktivní, chodí každý den do lesa sbírat houby. Nadále užívá všechny už dříve vzpomínané léky a užívá si života.


19.12.2007 
Dcera pacientky oznamuje léčiteli telefonicky, že její matka dnes umřela. Tak to je konec tohoto případu, kde se díky alternativní medicíně podařilo prodloužit život pacientky bezmála o půl roku. Toto období bylo pro pacientku aktivní, při plném vědomí a bez omezení bolestí terminálního stádia rakoviny.

 

LED televízory