Homeopatická poradna 2008

re: rekonvalescence
(vilcakul, 30. 12. 2008 20:23)
Dobrý den, univerzální lék v homeopatii na rekonvalescenci není, předepsání je založeno na charakteristických symptomech každého člověka na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Záleží na konstituci, imunitě a schopnosti snášet stres každého člověka, proto je předepsání léku individuální v každém případě. Máte-li nějaké zdravotní problémy, tak s nimi raději vyhledejte homeopata, ať Vás léčí konstitučně, to pomůže i rekonvalescenci.


rekonvalescence
(Broňek, 29. 12. 2008 09:53)
Prosím jaké homeopatikum je vhodné užívat na rekonvalescenci po jakékoli nemoci?Děkuji.
re: cysta štítné žlázy
(vilcakul, 23. 12. 2008 19:46)
Dobrý den, v této indikaci by byla užitečná homeopatická konstituční léčba. Symptomaticky by mohly být vhodny následující homeopatické léky, ale pro jejich předepsání je nutno navštívit homeopata: Thuja; Spongia, Iodum a Lachesis
re: zastavení laktace
(vilcakul, 23. 12. 2008 19:19)
Dobrý den, vzpomínaný lék můžete použít následujícím způsobem:
RICINUS COMMUNIS
Tento lék jsme zmínili již níže, a to v nízkém ředění jako prostředek na podporu laktace. Nyní jej použijeme ve vysokém ředění za účelem dosažení opačného účinku. Předepisujeme pět granulí v ředění 30 CH dvakrát denně 3 kuličky až do zastavení sekrece.
zastavení laktace
(Lenka, 23. 12. 2008 17:55)
Dobrý den chci se zeptat v jakém množství mám užívat ricinus communis 30ch na zastavení laktace.
Děkuji
cysta štítné žlázy
(václav, 21. 12. 2008 11:56)
Mám na pravém laloku štítné žlázy cystu, která se mi
po punkci v létě znovu naplnila a zvětšila. Štítná
žláza má normální funkci. Děkuji
re: anémie
(vilcakul, 20. 12. 2008 17:13)
Nejlepším řešením tohoto problému by byla homeopatická konstitučníé léčba, symptomaticky se užívá lék Ferrum phosphoricum v potenci CH9, 3 x denně 3 kuličky do zlepšení stavu, to je minimálně do první kontroly u lékaře.
re: padání vlasů
(vilcakul, 20. 12. 2008 17:12)
Dobrý den, na tento problém je indikováno vícero léků, proto by bylo vhodné vyhledat homeopata, aby Vám předepsal ten správný. Tato potíž může mít vícero příčin a možná bude potřeba upravit stravu a obohatit ji o vitamíny a stopové prvky.
re: lymfatický systém
(vilcakul, 20. 12. 2008 17:08)
Dobrý den, s tímto problémem byste měla absolvovat homeopatickou konstituční léčbu. Proto byste měla co nejdříve navštívit homeopata v blízkosti vašeho bydliště. Symptomaticky je dobrý homeopatický přípravek Lymphomyosot, který je vhodný v této indikaci.
chudokrevnost,anemie
(Janula, 20. 12. 2008 12:18)
Dobrý den,
chtěla bych vědět,zda-li existují homeopatika
na chudokrevnost, anemii. Děkuji za odpověď.
padání vlasů
(mio, 19. 12. 2008 09:00)
Dá se pomocí homeopatie zabránit nadměrnému padání vlasů?Děkuji.
Lymfatický systém
(Vendula, 18. 12. 2008 19:22)
Dobrý den,
byla jsem na vyšetření a bylo mi řečeno, že mám potíže s Lymfatickým systémem. Mé tělo stále zadržuje vodu a dosti mi natékají dolní končetiny. I jsem dost přibrala na váze. Slyšela jsem, že pomáhají nějaké homeopatické léky. Děkuji
re: pásový opar
(vilcakul, 17. 12. 2008 20:52)
Dobrý den, v této indikaci je indikováno vícero léků, záleží od stádia a symptomů pacienta, který bude ten správný. V každém případě bych doporučil návštěvu homeopata v blízkosti Vašeho bydliště. Na počáteční stádium se symptomaticky předepisují léky: Staphylococcinum; Sulphur; na rozvinutější stádium při erupci: Apis mellifica; Arsenicum album; při vezikulózním stádiu: Rhus toxicodendron; Rhus vernix; Rhus venenata; Ranunculus bulbosus; Cantharis nebo Mezerum. V případě správného výběru indikovaného léku ho můžete zkusit užívat 3 x denně 3 kuličky v potenci CH9, ale mělo by to být pod dohledem homeopata.
re: imunita
(vilcakul, 17. 12. 2008 20:41)
Dobrý den, tato otázka tu už byla, doporučil jsem homeopatikum Echinacea angustifolia D4 - D6, 3 x denně 3 kuličky po dobu dvou týdnu, pak dva týdny pauza a poté zase můžete zopakovat tento cyklus v případě potřeby. Nejlepším řešením by byla samozřejmě návštěva homeopata.
Pásový opar
(Taika, 17. 12. 2008 20:11)
Dobrý den,chtěla bych se zeptat jestli,a jaké homeopatikum se dá použít na pásový opar.Děkuji.
imunita
(Vojta, 17. 12. 2008 13:47)
Dobrý den,
trápí mě, že jsem cca 6 měsíců z 12ti ročně permanentně nachlazený. Vždycky to mám třeba měsíc, pak měsíc klid atd. Každé ráno se budím s jemnou bolestí v krku a slabou rýmou (ucpaný nos). Přes den pak různé pocity změny teploty (chvilku zima chvilku teplo), štípání v nose,celková slabost, únava, náladovost a vyčerpanost. Doktor mi nechce předepsat žádné léky na posílení imunity, že prý bych musel častěji chodit s problémem chřipky, aby měl důvod (já k doktorům nerad chodím, tak je jasné, že tam ty mé nachlazení a chřipky v záznamech moc nemá). Vitamíny mi také moc nepomáhají.
Jelikož pracuji ve velké kanceláři se 100 lidma, bacilů tu je pořád všude dost.
Rád bych zkusil něco dobrého na posílení imunity.
Které homeopatika by mi mohly s imunitou trochu pomoct prosím? K návštěvě homeopata bohužel moc času nemám.
Děkuji
re: spongia a silicea
(vilcakul, 16. 12. 2008 23:12)
Dobrý den, užívání léků by mělo být jen v případě indikování jejich užití. Můžete je samozřejmě užívat i preventivně i dlouhodobě, ale jen v nízké potenci CH5 nebo CH9. V každém případě by mělo být užívání léků indikováno stavem pacienta a neměly by se užít jen tak "z nudy".

Silicea - Nedokonalé vstřebávání a následné poruchy výživy a látkové přeměny. Důsledkem je neurastenie, zvýšená vnímavost k nervovým podnětům a přehnané reflexy. Onemocnění kostí, rozpad kostí a nekroza. Silicea dokáže stimulovat organizmus k reabsorpci vaziva a zjizvené tkáně. Je třeba ji užívat opatrně při ftize, neboť může dojít k resorpci jizevnaté tkáně, a tím uvolnění nové aktivity nemoci.Organické změny; lék má hluboký a pomalý účinek. Periodické stavy; abscesy, otoky, bolesti hlavy, spazmy, epilepsie, pocit chladu před záchvatem. Keloidy. Skrofulózní, rachitické děti, s velkou hlavou, otevřenými fontanelami a švy, nafouklým bříškem, které se pozdě učí chodit. NÁSLEDKY OČKOVÁNÍ. HNISAVÉ PROCESY. Má vztah ke všem píštělím. Podněcuje dozrání abscesu a podporuje hnisání. Pacient Silicea je zimomřivý, studený, drží se u kamen, chce spoustu teplého oblečení, nesnáší průvan, má studené ruce a nohy, zhoršuje se v zimě. Nedostatek vitálního tepla. Schvácenost těla i ducha. Velká vnímavost k nachlazení. NESNÁŠENLIVOST ALKOHOLU. Onemocnění spojená s TVORBOU HNISU. Epilepsie. NEDOSTATEK ODOLNOSTI, morální a psychické.

Spongia - Lék má výrazné příznaky dýchacích cest, kašel, krup atd. Postižení srdce, lék je často indikován u tuberkulózní diatézy. Děti pohledné, chabé konstituce; zduřelé uzliny. VYČERPANOST A POCIT TÍHY V CELÉM TĚLE PO SEBEMENŠÍ NÁMAZE; S NÁVALY KRVE DO HRUDNÍKU A OBLIČEJE. ÚZKOST A ZTÍŽENÉ DÝCHÁNÍ.
Spongia a Silicea
(Zdenka Ošmerová, 15. 12. 2008 10:32)
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda je možné užívat přípravky Spongia a Silicea preventivně a dlouhodobě, nebo pouze v případě potíží? Děkuji. Z.O.
re: zlomenina
(vilcakul, 14. 12. 2008 23:19)
Dobrý den, v první řadě by se měla před operací užít Arnica montana CH30 (3 kuličky pod jazyk), to samé po operaci. Dalším prostředkem by mohl být přípravek Osteocynesine, který slouží k rychlému hojení zlomenin. Dalším možným prostředkem by mohlo být po operaci Symphytum officinale v potenci CH9 3 x denně 3 kuličky po dobu rekonvalescence. Slouží též k rychlejší tvorbě kalusu a zahojení zlomeniny.
zlomenina krčku(kyčel)
(Taika, 14. 12. 2008 20:54)
Dobrý den,prosím o radu na homeopatika první pomoci při zlomenině krčku(kyčel).Dále co podávat před a po operaci(ten krček),a v jakém dávkování.Předem děkuji za odpovědi.
re: kašel
(vilcakul, 14. 12. 2008 12:48)
Dobrý den, podle těchto symptomů by mohly být vhodné následující léky: Belladona - ŠIMRAVÝ, KRÁTKÝ, SUCHÝ KAŠEL, HORŠÍ V NOCI. Štěkavý kašel, laryngeální kašel, s bolestmi žaludku před záchvatem; Chamomilla - DRÁŽDIVÝ, SUCHÝ, ŠIMRAVÝ KAŠEL, dusivé stažení hrudníku, s hořkou expektorací ve dne; Sepie - Suchý, unavující kašel, vychází zřetelně až ze žaludku. Pachuť po zkažených vejcích při kašli. Oprese na hrudi ráno a večer. Dušnost; horší po spánku; lepší rychlým pohybem. Kašel ráno, s hojnou expektorací, slaně chutnající; Sulphur - Vlhký kašel, horší při hovoru, ráno. Zelená, hnisavá, nasládlá expektorace; Calcarea carbonica - Šimravý kašel, obtěžuje v noci, suchý a bez vykašlávání po ránu, kašel při hře na piáno nebo při jídle. Neustálý, dráždivý kašel. Extrémní dušnost. Bezbolestný chrapot, horší ráno. Vykašlává jen během dne, hustý, žlutý, kyselý hlen; Phosphorus - Kašel vyvolaný šimráním v hrtanu, ZHORŠENÝ V CHLADNÉM VZDUCHU, při čtení, smíchu, HOVORU, když vyjde z teplé místnosti do chladného vzduchu. Nasládlá pachuť při kašli. Tvrdý, suchý, tlumený, rachotivý kašel. Celé tělo se CHVĚJE při kašli; Pulsatilla - SUCHÝ KAŠEL VEČER A V NOCI; MUSÍ SE V POSTELI POSADIT, ABY SE JÍ ULEVILO; VLHKÝ KAŠEL PO RÁNU, s hojnou hlenovitou expektorací. Rýma je nejdříve vodnatá a pak zhoustne do žluta.
re: myomy
(vilcakul, 14. 12. 2008 12:34)
Dobrý den, na tuto indikaci je možné použít vícero homeopatických léků: AURUM MURIATICUM NATRONATUM v potenci CH5, 2 x denně 3 kuličky po dobu několika týdnů, při sklonu ke krvácení podáváme místo něho AURUM MURIATICUM KALINUM v potenci CH5, 3 x denně 3 kuličky po dobu několika týdnů střídavě s Phosphorem CH5 3 x denně 3 kuličky. Dále symptomaticky mohou být vhodné léky: LAPIS ALBUS - myomy elastické konzistence, FRAXINUS AMERICANA - myomy vyvolávájí pocit tíže v podbříšku, CONIUM MACULATUM - zatvrdlé myomy s tvrdými uzlíky v prsou. Samozřejmě by byla vhodná i konstituční homeopatická léčba.
re: Kašel
(Lucie, 14. 12. 2008 12:12)
Dobrý den, psychický stav má normální, kromě kašle a rýmy je fit. Rýma je dnes hustší. Nejvíc začne kašlat tak o půlnoci a to dlouze, vypadá to občas, že bude zvracet, kašel je spíše "chrchlavý", ale pouhé odkašlání jí nepomůže. U záchvatů kašle i trochu rudne a slzí. A má menší chuť k jídlu.
Nevím, jestli můžu Stodal dávat i na noc, bojím se zbytečného zahlenění. Zkoušela jsem na noc otevřít okno, ale nepomohlo to, dnes měla u postele mokrý ručník, spala trochu líp. Díky za odpověď. L.
Myomy
(M.Hajsmanova, 13. 12. 2008 22:01)
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je možné pomocí homeopatických léků ovlivnit tvorbu a růst myomů. Jsem dva měsíce po operaci, myom se nepodařilo odstranit,ale měl by se snad díky operaci časem zmenšit.Ráda bych se vyvarovala tvorbě dalších myomů- (je mi 35 a neberu žádné léky ani hormony). Existuje nějaký homeopatický lék?Děkuji za odpověď
re: kašel
(vilcakul, 13. 12. 2008 21:12)
Dobrý den, pro předepsání Pulsatilly vidím málo indikací, musíte napsat více o jejím psychickém stavu, všeobecných symptomech - reakcích na vnější vlivy a modality symptomů (časově zhoršení, jaký kašel je apdb). V předchozích komentářích vyhledáváním najdete indikace léků pro suchý i vlhký kašel.
Kašel
(Lucie, 13. 12. 2008 13:18)
Dobrý den, dcera necelé tři roky stará, kašle, hlavně při spánku. Přes den míň. Má trochu vodovou rýmu. V noci kašle skoro pořád, jako by ji něco dráždilo. Kašel bývá dlouhý a vyčerpávající. Jinak jí nic není. Léky od pediatra zatím nezabraly. Používáme i Stodal. Mohu použít Pulsatillu? Mám ji zrovna doma. Díky L.
re: roztroušená skleróza
(vilcakul, 12. 12. 2008 21:46)
Dobrý den, v této indikaci je na výběr několik možností, které by mohly tuto potíž vyléčit nebo podstatně zlepšit zdravotní stav Vaší manželky. První možností je homeopatická konstituční léčba, pro kterou je třeba vyhledat klasického homeopata v blízkosti Vašeho bydliště. Druhou možností je nasazení PC léku na roztroušenou sklerózu, který se dá objednat z internetové stránky anglického homeopata Petera Chappella a má s tímto lékem zajímavé výsledky při léčbě této choroby. Další možností je podávání specifického homeopatického léku na roztroušenou sklerózu, ke všem těmto terapiím by byla vhodna asistace homeopata. Při homeopatické léčbě se nemusí užívat alopatické léky, hlavně když způsobují ještě zhoršení zdravotního stavu a tak zatěžují organizmus svými toxickými účinky.
roztroušená skleróza
(HBskler, 12. 12. 2008 20:51)
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na léčení roztroušené sklerózy homeopatií. Moje manželka (30) má problémy s citlivostí, mravenčením a bolestí svalů končetin. Pomocí lumbální punkce ji lékaři diagnostikovali RS. Před 6 týdny ji podávali 5x solumedrol (kapačky) a denně užívá medrol, ale stav se stále zhoršuje. Při léčbě homeopatií se stále užívá i medrol? Jaké homeopatika máme užívat? Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
re: regenerace
(vilcakul, 11. 12. 2008 23:38)
Dobrý den, tento problém je možné řešit homeopatií, nejvhodnější léky jsou Arnica montana, Hypericum perforatum a Calendula officinalis. Calendula (měsíček) je vhodná jako homeopatický lék, mateřská tinktura a čaj. Je přirozené dezinfikum, napomáhá hojení a zmírňuje bolest. Pro rychlejší rekonvalescenci můžete užívat Calendulu officinalis CH9, 3 x denně 3 kuličky po dobu dvou až tří týdnů. Zevně si můžete dělat obklady z odvaru měsíčkového květu, mimo jiné má i protirakovinné působení a můžete ještě popíjet měsíčkový čaj. Pro rychlou regeneraci organizmu se musíte vhodně stravovat a do jídelníčku zahrnout hodně zeleniny a ovoce, samozřejmě by měl být vhodný i přísun všech potřebných stopových prvků a vitamínů.
regenerace
(Marcela, 11. 12. 2008 20:39)
dobý den ,jsem po operaci oči a prsů druhý den,stále jsem velmi zesláblá pravděpodobně díky opakované narkoze a navíc mě velmi bolí každý jednotlivý steh a že jich není málo.Mám obavy z opakovaného špatného hojení...je možné tento problém řešit homeopatií Děkuji za radu pokud je to možné
re: dotaz
(vilcakul, 10. 12. 2008 23:32)
Dobrý den, v případě potřeby a jeli lék indikovaný, tak můžete užívat Staphysagrii CH9 po dobu pěti dní 3 x denně 3 kuličky, 1/4 hodiny před a p užití léku nejíst a nepít. V případě zlepšení a stabilizace stavu můžete po pěti dnech snížit dávkování na 2 x denně 3 kuličky nebo lék na zkoušku vysadit. Jestliže tento lék během pěti dní neovlivní Vaše potíže, tak můžete zkusit ještě jednorázové podání Staphysagrie CH30, 3 kuličky. Nejlepším řešením by byla návštěva homeopata a podrobné přezkoumání případu. Staphysagrie je lékem řezných ran, ale indikovanými léky jsou i Arnica montana, Hypericum perforatum došlo-li k poranění nervů a mnoho dalších.
dotaz
(Taika, 10. 12. 2008 21:21)
Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jstli je vhodné po operaci(vyříznutí tříselných uzlin) užívat Staphysagrii CH9.A pokud ano,v jakém dávkování.A jak dlouho?
re: imunita
(vilcakul, 09. 12. 2008 23:42)
Dobrý den, nemyslím si, že by uvedené prostředky vyřešily tento případ k Vaší spokojenosti. Na Vašem místě bych uvažoval o homeopatické konstituční léčbě a co nejdříve bych vyhledal homeopata v blízkosti mého bydliště.
re: borelióza
(vilcakul, 09. 12. 2008 23:39)
Dobrý den, boreliózu tu také probíráme každý druhý týden, najděte si to prosím zpětně v komentářích nebo fukcí vyhledávání. V tomto případě bych doporučil homeopatický lék Ledum palustre v potenci CH6 3 x denně 3 kuličky, dlouhodobě alespoň měsíc. Vysazení nebo snížení dávkování při zlepšení stavu a vymizení potíží. Užití můžete obnovit při návratu potíží, v případě neúspěchu bych doporučil vyhledat homeopata v blízkosti bydliště.
re: zácpa
(vilcakul, 09. 12. 2008 23:32)
Dobrý den, zácpu tu probíráme každý týden, najděte si to prosím zpětně v komentářích nebo fukcí vyhledávání. V tomto případě bych doporučil konstituční homeopatickou léčbu, kvůli níž byste s malou měla vyhledat homeopata v blízkosti svého bydliště.
re: Ignatia amara
(vilcakul, 09. 12. 2008 21:53)
Dobrý den, napsala jste velmi málo o svém stavu, takže nevím posoudit správnost předepsání tohoto léku. V případě, že je lék indikovaný, tak ho můžete užívat podle předpisu i mimo záchvaty, 3 x denně 3 kuličky pod jazyk a nechat je rozpustit, 1/4 hodiny před užitím a po užití léku nejíst a nepít. V případě, že nastane zlepšení Vašeho stavu, můžete snížit dávkování na 2 x denně 3 kuličky nebo na užití 1 x denně jednu dávku. V případě, že by lék během jednoho týdne uživání neměl na Vás vliv, bylo by lepší vyhledat klasického homeopata v blízkosti Vašeho bydliště a požádat ho o konstituční léčbu.
Lymfomyosot a Engystol na imunitu?
(Jana K., 09. 12. 2008 12:27)
Dobrý den, prosím MOC O RADU!! Syn, 1,5 roku od cca 0,5 roku trpí na velmi časté záněty stře. ucha (cca 10 x), prodělal nitožilní léčbu antibiotiky, má v ouškách ventilační trubičky. Do toho poslední 3 měsíce trpí častými silnými problémy s rýmou, kašlem a průduškami. Minulé 2 týdny prodělal 14 dnů v horečkách 38°C - 39,5°C, po výměně antbiotik se našel údajný původce hemofil. Je často nemocný. St. syn chodí do školky. Je možné, že "nosí" domů bacily, které narušují zraví ml. syna? M"že jít o narušenou imunitu? dostali jsme doporučení Lymfomyosot (3 x 7 kapek) a Engystol (3 x 1)na specifickou imunitu podávat cca 1/2 roku: Je tospávné řešení? Víte o jiném? Moc děkuji, Syn už je opravdu zesláblý
borelioza
(Alena Šírová, 09. 12. 2008 10:03)
Dobrý den, můj tatínek, 69let má boreliozu již řadu let, byla mu diagnostikována až asi po roce, léčena antibiotiky, avšak přesto trpí častými prudkými bolestmi kloubů, provázenými velkými otoky. Můžete mi prosím poradit jaká léčba homeopatiky a v jakém dávkování by pro něj byla vhodná. Děkuji. Alena Šírová
ZÁCPA
(Jana, 09. 12. 2008 09:10)
Dobrý den,mám dceru 2,5 která trpí zácpou jde jednou
5 až 7dní a má tuhou stolici a je jí velmi mnoho najednou a po té má vytlačený krvav konečník, osvedčené metody nezabírají a občas má i větry, v létě byla často nemocná a měla astmatické příznaky
Ignatia amara 9ch
(Jana, 08. 12. 2008 22:42)
toto homeopatikum mi napsal psychiatr. nevím zda jej mám užívat. mám panické úzkostné stavy a tohle mám užít při záchvatu. ještě užívám Defobin, ktrerý se přestal vyrábět. Takže mi napsal obvodní neurol. Pomže mi Ignátia,a můžu ji užívat i mimo záchvaty.
re: zácpa
(vilcakul, 08. 12. 2008 22:14)
Dobrý den, nejlepší by bylo navštívit homeopata, aby mohl předepsat ten nejvhodnější lék. Symptomatický by jste mohli vyzkoušet některý z následujících léků: Alumina - suchost sliznic, nemá nucení na stolici, problémy s vyprázdněním, zhoršují brambory, Nux vomica - zácpa s neúčinným nucením na stolici, střídání zácpy a průjmu, zhoršují stimulanta, Bryonia alba - zácpa s tvrdou a suchou stolicí, všeobecné zhoršení pohybem, Lachesis mutus - páchnoucí stolice, zácpa s pocitem stažení konečníku, stále nutkání v konečníku, ale ne na stolici, Natrum muriaticum - pálivé bolesti a píchání po stolici, stolice je tuhá a kouskovitá, Opium - úporná zácpa bez nucení, okrouhlé a tuhé černé výkaly, stolice se vysouvá a vrací zpět, Phosphorus - velmi páchnoucí stolice a větry,velká ochablost po stolici, Selen a ještě mnoho dalších.
re: rakovina
(vilcakul, 08. 12. 2008 20:27)
Dobrý den, šance na léčbu existuje, samozřejmě záleží na konstituci pacienta a stádiu choroby. To, že se objevil už ascites není dobrým znamením, signalizuje to stav organizmu, který je na pokraji svých sil a už více ze sebe nedokáže vyloučit jedy chemoterapie a zároveň se bránit rakovině. Na vedlejší účinky chemoterapie je dobrý homeopatický lék Cadmium sulphuricum v potenci CH30, rozpustit několik kuliček v 2 -3 dcl dobré vody a protřepat. Poté upíjet z láhve každou hodinu i během chemoterapie, na vedlejší účinky radioterapie jsou vhodné léky Radium bromatum, X-ray nebo Sol, na ascites Apis mellifica v potenci CH30, na rakovinu kůže je vhodný lék Arsenicum album nebo Arsenicum iodatum. Tento stav si vyžaduje stalý kontakt s homeopatem pro rychlé předepsání akutního léku podle změny stavu pacienta, což je velmi náročné.
rakovina
(Katka, 08. 12. 2008 19:04)
Dobrý den, maminka se už 10let léčí na rakovinu kůže. Jedná se o maligní melanom. Nejdříve na kůži, několik ložisek, léčba chirurgická, chemoterapie, ozařování, po té metastázi na mandli a uzlinách,n odoperováno a probíhalo ozařování a chemoterapie. Další metastázi na kůži a bohužel i mnohočetné metastázi na plicích a nyní i nádor asi 2cm na játrech. Maminka jezdí na chemoterapii, ale její stav se zhoršil. Začalo se jí břicho plnit vodou, už jednou provedena punkce. Je nějaká šance na léčbu homeopatiky? Nebo jiná léčba? Moc děkuji
re: Hepar sulphuris
(vilcakul, 07. 12. 2008 10:09)
Dobrý den, v homeopatii nezáleží na diagnóze, když se lék hodí na charakteristické symptomy pacienta z mentální, emocionální a fyzické úrovně, tak vyléčí jakoukoliv potíž, která je v reverzním stádiu, teda navrátitelná do původního stavu. Hepar má afinitu k potížím s menstruací, zánětům a výtokům.
hepar sulfuris calcareum 30 CH
(ela, 06. 12. 2008 22:13)
jsem těhotná a můj gynekologický lékař řekl,že mám zánět v pochvě. předepsal mi čípky a magnézium.čípky jsem dobrala a nijak jsem nepocítila změnu. známá mi poradila homeopatikum hepar sulfuris 30CH, že se o mě bavila se svým homeopatem. musím říct že je mi hned líp. jen jsem na internetu nenašla,že homeopatikum hepar sulfuris může být na zánět v pochtě,tak nevím. můžete mi k tomu něco říci? děkuji
re: borelióza
(vilcakul, 05. 12. 2008 11:51)
Dobrý den, homeopatie se v hodně věcech liší od klasické školní medicíny, nejvíce tím že se podávají ředěné a dynamizované léky, které stimulují organizmus k vyléčení svou podobností stavu pacienta. Když zabere Ledum na tento stav, tak ho můžete kdykoliv v případě potřeby zopakovat, ale jako všechno i homeopatie má své pravidla a zákonitosti.
Borelioza
(Lída, 05. 12. 2008 09:24)
Dobrý den, chci Vám poděkovat za rychlou radu,co si mám koupit za lék.Včera jsem si ho koupila a hned 3 kuličky použila.Budu čekat na výsledek.Jen mi příjde zvláštní, že mám brát jen ty 3 kuličky 1x za týden.Snad se mi brzi uleví,je to opravdu nepříjemná nemoc. Přeji hodně zdaru a sil do další práce. Děkuji.
re: močové cesty
(vilcakul, 03. 12. 2008 17:00)
Dobrý den, na tuto potíž je indikováno vícero léků, bez uvedení charakteristických symptomů Vašeho stavu Vám nemohu žádné homeopatikum doporučit. Vyhledejte homeopata v blízkosti Vašeho bydliště a požádejte ho o konstituční léčbu.
infekce močovych cest
(Bara tomankova, 03. 12. 2008 15:01)
dobry den, jsem v 7 mesici tehotenstvi a trapi mne pocitajici infekce moc.cest, rada bych se informovala,ktera homeopatika bych mohla pouzit na zlepseni mych obtizi dekuji
re: borelióza
(vilcakul, 02. 12. 2008 20:09)
Dobrý den, v této indikaci mám dobrou zkušenost s homeopatickým lékem Ledum palustre v potenci CH30, 1 x týdně 3 kuličky do zlepšení stavu a ústupu potíží. Přečtěte si prosím článek o nedávné léčbě tohoto problému na této webstránce pod odkazem "Homeopatie a borelióza.
borelioza
(Lída, 02. 12. 2008 19:44)
Mám boreliozu,rozpoznanou v 6 týdnu po infikaci klištětem.Brala jsem 15 dní Deoxymykoin.Stále mě bolí klouby a svaly,vždy cca 4 dny je mi hůř a 2 dny lépe,občas mi bolí i hlava. Co bych měla brát za homeopatika abych se zbavila obtíží?
re: mateřské mléko
(vilcakul, 02. 12. 2008 11:11)
Dobrý den, Calcarea phosphorica může být dobrou volbou, má problém s příjmem vápníku stejně jako lék Calcarea carbonica, proto taky u těchto dětí vidíme problémy s prořezaváním zoubků, pomalé uzavírání fontanel na hlavě, růstové bolesti a opožděný vývoj kostí. Belladona se podává jenom v akutních případech, hlavně při intenzivních zápalech, vysokých horečkách. Dítě "hoří" - je úplně rudé, horké a stav je intenzivní až do deliria. Já bych nepodával Belladonu CH30 v tomto případě, podál bych ji jen při horečce a intenzivním zálovém stavu. Calcarea phosphorica může upravit prořezávání zoubků, v této indikaci můžete Calcareu phosphoricu užívat i dlouhodobě, třeba i měsíc v nízké potenci CH5 - CH9, 3 x denně 3 kuličky. Lék vysadit při zlepšení stavu a podat znovu při návratu předchozího stavu.
materske mlieko
(roman1, 02. 12. 2008 09:15)
Dakujem Vam velmi pekne za radu. Vybral by som Calc phos. Hlavnou crtou spravania dcerky je to , ze je velmi aktivna, v kuse sa hybe, a to aj pri piti materskeho mlieka. Problem ma s pitim hlavne cez den. V noci by pila neustale.Taktiez sa jej momentalne prerezavaju zuby, ale odmietanie mlieka je davnejsi problem. Bola znacne grcave dieta / reflux. Na zuby davame belladonu Ch30.Vybrali sme spravne ? DAKUJEM
re: mateřské mléko
(vilcakul, 01. 12. 2008 21:08)
Tuto situaci můžete řešit dvojím způsobem a to: dáte homeopatikum kojenci, aby neodmítal mateřské mléko: hlavními léky jsou Calcarea phosphorica, Calcarea carbonica, Silicea terra nebo některý z těchto léků užije manželka a lék se dostane kojenci přes mléko. Rozlišit je musíte podle charakteristických symptomů kojence: Calcarea carbonica je většinou kulatější a více se mu potí hlavička, zhoršuje se koupáním; Calcarea phosphorica a Silicea jsou hubenější děti: Calcarea phosphorica odmítá mateřské mléko, když ho pije - tak každou chvili ublinkává; má úzkost, když je zvedáno z kolébky; hodně se protahuje. Silicea se rodí většinou s nízkou porodní váhou, je pláčtivý, má odpor k mateřskému mléku, zvrací po něm, může ho i plivat, má průjem po mateřském mléku, zarůstají mu nehty na nohou. Můžete vyzkoušet podávání některého indikovaného léku v potenci CH9, 3 x denně 3 kuličky po dobu pěti dní. Poté lék vysadit a počkat týden na reakci kojence, v případě zlepšení můžete lék úplně vysadit a podat ho jen při návratu odporu k mateřskému mléku. Nejlepší řešení by bylo obrátit se na homeopata v blízkosti Vašeho bydliště, hlavně v případě kdy indikovaný lék nezabere.
nechce pit materske mlieko
(roman1, 01. 12. 2008 13:33)
Dobry den,
ake homeopat. sa maju pouzivat a ako casto, dlho, ked dojca nechce pit materske mlieko?
Resp. ono pije ale je to prerusovane akoby to nechcelo. Zatial je plne kojene ale manzelka kvoli tomu uvazuje uz o zavedeni tuhej stravy.
Dcerka ma 6 mesiacov a mesacne pribera cca 400g.
Dakujem.
re: imunita
(vilcakul, 01. 12. 2008 13:17)
Dobrý den, tato otázka tu už byla, doporučil jsem homeopatikum Echinacea angustifolia D4 - D6, 3 x denně 3 kuličky po dobu dvou týdnu, pak dva týdny pauza a poté zase můžete zopakovat tento cyklus v případě potřeby, pro kojence můžete kuličky rozpustit ve vodě nebo v čaji.
imunita
(Zdenka, 01. 12. 2008 08:08)
Dobrý den,prosím o radu! Mám dceru 7.měsíců a často ji trápí kašel a rýma, přesto že kojím má velmi oslabenou imunitu. Existuje nějaké homeopatikum pro kojence na posílení imunity? Stejný problém mám i u 10 leté dcery. Je možné i u ní posílení obranyschopnosti homeopatiky?? Děkuji vám za radu a přeji krásný den.
re: dýchání
(vilcakul, 28. 11. 2008 21:47)
Dobrý den, může jít o nějakou překážku v dýchacích cestách, která možná nepropustí tolik vzduchu do plic. Proto obrovské nadechnutí, ale tento problém může být i psychického původu, nezaškodilo by vyšetření u lékaře, jestli tento problém bude přetrvávát. V případě psychického problému by mohla být vhodna návštěva homeopata kvůli konstituční léčbě.
dýchání
(Růžičková, 28. 11. 2008 13:25)
Dobrý den, chci se zeptat co znamená, nebo by mohlo znamenat těžké nadechnutí.Nevím jak to popsat,ale syn (8let)se posledních pár dnů divně nahlas nadechuje(řekla bych naplno-jako když si pořádně vzdychnete).Teď měl 14d.kašel, ale jinak nic.Mohlo by to něco znamenat?Děkuji Růžičková
re: poševní infekce
(vilcakul, 28. 11. 2008 10:22)
Dobrý den, sklon k těmto potíží se dá odstranit konstituční homeopatickou léčbou, proto byste měla vyhledat klasického homeopata v blízkosti Vašeho bydliště a požádat ho o léčbu na základě Vašich charakteristických symptomů z mentální, emocionální a fyzické úrovni.
opakované poševní infekce
(Klára, 28. 11. 2008 09:38)
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co pomáhá proti opakovaným poševním infekcím - mykóza a bakterie e-coli. Byl mi doporučen rakytníkový olej na tampón zavádět na noc do pochvy. Vyzkoušela jsem to první noc a měla jsem velmi silný pocit pálení a musela tampón vyndat. Děkuji mockrát za radu.
re: enuréza
(vilcakul, 28. 11. 2008 08:42)
Dobrý den, v těchto případech se osvědčila konstituční homeopatická léčba, která odstrání sklon k této potíži. Indikovaný lék se dá předepsat jen na základě charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Tyto informace se dají shromáždit při homeopatické konzultaci, proto byste se synem měli vyhledat klasického homeopata ve svém okolí a požádat ho o konstituční léčbu.
Enuréza
(Tereza, 27. 11. 2008 22:20)
Dobrý den, syn, 7 let, trpí enurézou. Slyšela jsem, že se v určitých případech osvědčila homeopatika. Mohl by jste mi doporučit která? Děkuji mockrát.
re: fleky na kůži
(vilcakul, 27. 11. 2008 20:21)
Dobrý den, pro předepsání nějakého homeopatického léku jste poskytla málo informací, proto bych Vám doporučil návštěvu homeopata, aby Vás léčil konstitučně podle vašich charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni.
fleky na kůži
(Ilona, 27. 11. 2008 17:09)
Dobrý den,je mi 15 a na těle se mi na jaře objevili bílé fleky.Od té doby se jich nemůžu zbavit. Dá se s tím něco dělat a jak?
re: zácpa v těhotenství
(vilcakul, 26. 11. 2008 23:17)
Dobrý den, tento problém by bylo nejlépe řešit konstitučně. Můžete zkusit některý z následujících symptomatických léků: Colocynthis - zácpa s křečemi, zhoršení vztekem nebo urážkou; zlepšuje se schoulením do klubíčka, tlakem, teplem, vleže s hlavou předkloněnou. Aloe - zhorš. ráno, v horku, po jídle a pití; zlepšení chladem a čerstvý vzduchem. Collinsonia canadensis - zhoršení sebemenším emočním rozrušením, chladem; zlepšení horkem. Dalšími vhodnými léky na zácpu jsou Alumina, Opium, Bryonia alba, Sulphur, Nux vomica a Podophyllum. Pro samopomoc bych doporučil Colocynthis v potenci CH9, 3 x denně 3 kuličky do zlepšení stavu.
Zácpa v těhotenství
(Míša, 26. 11. 2008 23:11)
Dobrý den,

jsem v 11. týdnu těhotenství a začala mě dost trápit tzv. spastická zácpa. Pitný režim dodržuji, snažím se jíst vlákninu, jím sušené švestky probiotika, večer piju psyllium apod., ale i přesto skoro každý den ráno po probuzení začnou křeče a pak bolestivý odchod stolice. Ta je spíše tužší, bobkovitá, tmavší - špatně se vyprazdňuje - vždy s nepříjemnými kolikovitými křečemi v levém podbřišku, které ještě i po vyprazdění přetrvávají. Existuje nějaké homeopatikum, které by alespoň zmírnilo křeče? Zácpou jsem trpěla již od dětství, poslední roky se to však díky změně stravování hodně zlepšilo. S nástupem těhotenství je to ale zpět a ještě urputnější....Zácpa netrvá několik dní, pokud méně piju - nejdu max. 1 den, ale zato 2. den opět s křečemi...Prosím poraďte, sháněla jsem konst. homeopata někde na Berounsku, ale nikdo tu v seznamu není....Mockrát děkuji.
re: neštovice
(vilcakul, 26. 11. 2008 23:10)
Dobrý den, na tento problém je indikováno vícero léků, správný se dá určit jen na základě právě přítomných symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Proto bych Vám doporučil vyhledat homeopata ve svém okolí a požádat ho o akutní léčbu neštovic. Symptomatický by mohlo být použitelné na zmírnění symptomů: Antimonium crudum, Antimonium tartaricum, Apis mellifica, Arsenicum album, Belladona, Bryonia alba, Carbolicum acidum, Mercurius solubilis, Natrum muriaticum, Pulsatilla pratensis, Rhus toxicodendron, Sulphur, Thuja, Variolinum, Zincum metallicum. Výběr indikovaného léku musí být proveden podle akutních symptomů nemocného, tzn. co nejvíce se musí shodovat stav pacienta s obrazem dotýčného homeopatického léku.
Neštovice
(Revendová Petra, 26. 11. 2008 22:58)
Dobrý den,chtěla jsem se Vás zeptat na homeopatický lék v případě nemoci pl. neštovicemi. Syn má zduřené uzliny, bolesti v krku a hodně puchýřků po těle teploty do 39 stup.C. Nevím si rady a tak bych potřebovala pomoc, neboť mě to čeká i s mým mladším synem.
re: Chlamydia pneumoniae
(vilcakul, 26. 11. 2008 22:57)
Dobrý den, žádný lék první pomoci na tento problém neznám. Řešením by mohla být konstituční homeopatická léčba, která upraví fungování organizmu tak, že chlamydie už nebude mít živnou půdu pro svou existenci. Homeopata najdete v Seznamu homeopatů a žádejte předepsání léku podle Vašich charakteristických symptomů z mentální, emocionální a fyzické úrovně.
Chlamydia pneumoniae
(Bronek, 26. 11. 2008 22:51)
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat jaké by se dalo použít homeopatikum první pomoci na Chlamydie pneumoniae.
Děkuji
re: dotaz na homeopatika
(vilcakul, 26. 11. 2008 22:49)
Dobrý den, Váš problém je řešitelný konstituční homeopatií, pro kterou byste měl vyhledat homeopata ve Vašem okolí. Předpis indikovaného léku by měl být založen na Vašich charakteristických symptomech z mentální, emocionální a fyzické úrovně. Nemá smysl užívat něco symptomaticky, jen by se tím potláčovali symptomy a neřešilo by to Váš celkový stav.
Dotaz na homeopatika
(Radoslav, 26. 11. 2008 22:46)
Dobrý den,
Mám na Vás dotaz.Už poměrně dlouho mám problém s úzkosti. Projevuje se to slabostí ve svalech ,třes a silné nutkání na močení několikrát do hodiny.
Neurolog mi předepsal Lexaurin 3. Protože ho beru už několik měsícu,nechci si na něm vybudovat závislost a proto bych ho chtěl zaměnit za nějaké homeopatika. Prosím o radu jaké.
Děkuji.

S pozdravem Radoslav
re: spálová angína
(vilcakul, 26. 11. 2008 22:44)
Dobrý den, na tento problém je indikováno vícero léků, ze kterých je možné vybrat správný lék na základě charakteristických symptomů Vaší dcery. Mezi klinické léky na tento problém patří Ailanthus glandulosa, Ammonium carbonium, Apis meliffica, Belladona atropa, Echinacea augustofolia, Lachesis mutus, Lycopodium clavatum, Mercurius solubilis, Nitric acid, Rhus toxicodendron. V rubrice spála anginózní je jediný lék Phytolacca decandra.
Doporučil bych návštěvu klasického homeopata a požádat ho o konstituční léčbu na základě Vašich charakteristických symptomů z mentální, emocionální a fyzické úrovně.
spálová angína
(Andrea, 26. 11. 2008 22:39)
Dobrý den,
chtěla jsem vás požádet o radu ohledně opakujících se spálových angín.Moje osmilelá dcera jich v průběhu 8měsíců prodělala 5 a já 4.Vždy jsme obě přeléčeni penicilinen(naposledy dalacinem)a léčba je zakončena pendeponem.Po posledním pendeponu se už po 14dnech projevila další spálová angína.Já už velice špatně toleruji antibiotika(zvracení a průjem)i když současně užívám probiotika.V našem nejbližší okolí nebyl zachycen žádný bacilonosič. Nyní jsme obě týden po dobrání ATB a výtěry jsou negativní.Napište mi prosím,jak podpořit organismus,aby jsme se z toho začarovaného kruhu angín dostaly ven.Děkuji.Císařová
re: rada
(vilcakul, 26. 11. 2008 22:38)
Dobrý den, tento problém se dá řešit, jen musíte navštívit homeopata ve svém okolí, který zhodnotí stav a podle něj předepíše indikovaný homeopatický lék. Homeopata najdete v Seznamu homeopatu, jako první pomoc bych doporučil užití Arniky montany CH30, jednu dávku 3 kuličky, na bolest by mohl být dobrý lék Calendula officinalis v potenci CH9, 3 x denně 3 kuličky do zlepšení stavu, který je dobrý na bolest i napomáhá hojení tkáně. Dobrá je i z tohoto důvodu měsíčková koupel nebo mastička. Pro vaši informaci nebydlím v České republice, takže byste to ke mně měl daleko.
rada
(Zdeněk, 26. 11. 2008 22:28)
Měl bych na Vás dotaz. Moje přítelkyně si nechala udělat metodu APTOS-udajně zkrášlovací metoda. O co se jedna, najdete na internetu. Toto provadí v Praze Dr. Hajduk. Třebaže bylo žádáno po provedení odstranění z obličeje,tak dotyčný neodstranil vše. Takže jsou katastrofické následky. Neustále bolesti, zmenšování obličeje, necititlivá pleť apod. V obličeji v některých mistech zůstaliy nitě po aplikaci, jsou i podkožní srůsty.To vše bych raději v přímém kontaktu, popř. sdělení, zda by se s tímto dalo něco dělat. Výlohy a náklady hradím. Napište mi,prosím, Váš názor popř. kontakt, jak bychom se mohli domluvit. Děkuji. Růžička
re: strach, deprese
(vilcakul, 26. 11. 2008 22:26)
Dobrý den, Váš stav se dá léčit klasickou (konstituční) homeopatií, jen musíte navštívit homeopata ve svém okolí. Pro diagnózu a stanovení homeopatického léku je potřeba více informací, které se homeopat dozví v úvodním vyšetření pacienta, které trvá někdy i dvě hodiny. Indikovaný lék se dá předepsat jen podle Vašich charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni.
uzkostne stavy, strach, deprese
(Hanka, 26. 11. 2008 22:22)
Dobrý den, jsem od malička dost citlivý člověk.V pubertě se to ještě zhoršilo, dnes mi je málo po dvacítce a čas od času, zvláště při nějakém emocionálním vypětí, po požití alkoholu, při stresu, mívám stavy totální beznaděje, strachu z budoucnosti, vlastní neschopnosti, nedůvěry v sebe, nenávisti...Chtěla bych se zeptat, zda mužete z uvedených příznaků vyvodit odpovídající homeopatickou léčbu. Velice vám děkuji.
re: otěhotnění
(vilcakul, 26. 11. 2008 22:21)
Dobrý den, ano může Vám pomoci homeopatická konstituční léčba, kterou by měli absolvovat oba partneři. Díky ní se může upravit funkce hormonálního systému u obou partnerů a pak následně může dojít k početí. Někdy se jedná i o psychický blok, čím více člověk chce - tím méně se to daří. Někdy je třeba nechtít tolik, nestresovat se a i to může přinést pozitivní změnu. K tomu Vám přeji hodně trpělivosti a výdrže. Klasického homeopata najdete v Seznamu homeopatů a žádejte konstituční léčbu na celkový stav organizmu podle charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni.
homeopatika k otěhotnění
(macek, 26. 11. 2008 22:16)
Dobrý den,už 5 1/2 let čekáme na miminko,byli jsme 2krát na umělém,vyzkoušeli přírodní preparáty,chci se zeptat jestli by pomohla homeop.já mám snížený dávky hormonu a manžel shoršený spermiogram,předem děkuji
re: hexavakcina
(vilcakul, 26. 11. 2008 22:14)
Dobrý den, nejlepším řešením postvakcinačního syndromu je potencovaná vakcína, kterou dítě dostalo a vyvolala potíže. Ve vašem případě by to byla už výše vzpomínaná hexavakcína. Na zmírnění reakce po očkování je vhodné použít homeopatika Thuja, Silicea, Hypericum, Ledum, Sulphur a další, které mohou být podle akutních příznaků indikované.
Homeopatikum po očkování hexavakcinou
(Barbora, 26. 11. 2008 22:09)
Dobrý den,
ráda bych se zeptala na zmírnění reakcí po očkování 8 měsíčního (7 kg) kojence hexavakcinou. První i druhé očkování miminko probrečelo s horečkou a kamarádka mi doporučila Viburcol a Silicea 9 CH. Na zmírnění horečky a uklidnění. Můžete mi,prosím, poradit ohledně podávání a dávkování? Příští týden se chystáme opět na přeočkování a ráda bych byla na reakci připravena. Naše paní doktorka, ale není specialistka na homeopatii, tak se obracím na Vás.

Předem moc děkuji a přeji hezký den
re: opary
(vilcakul, 26. 11. 2008 21:02)
Dobrý den, na tento problém by byla nejlepší konstituční homeopatická léčba, která by odstranila sklon k těmto problémům. Symptomatický můžete použít lék Sulphur v potenci CH9, 3 kuličky 3x denně. Když Sulphur nevyvolá žádnou pozitivní změnu, tak je třeba přejít na užívání léku Rhus toxicodendron v potenci CH9, 3 x denně 3 kuličky do ústupu potíží, maximálně týden. Jestliže do týdne nezabere ani tento lék, tak můžete zkusit Vaccinotoxinum v kombinaci s Apisem v potenci CH9, stejným způsobem jako Sulphur a Rhus toxicodendron. V uvedených dávkách můžete užívat homeopatika i během těhotenství, homeopatika neobsahují žádné toxické látky, takže se nekumulují v organizmu.
Opary v těhotenství
(Eva Matoušková, 26. 11. 2008 10:13)
Dobrý den, jsem v 19. týdnu těhotenství a již po druhé se mi objevil na rtu opar. V lékarně mi nabídnuli jen bylinnou mast na dohojení. Co mohu užívat na začátku, při svědění a výsevu oparů?
Děkuji za odpověď.
re. hemeroidy
(vilcakul, 25. 11. 2008 08:49)
Dobrý den, všechny ty léky mají afinitu k hemeroidům, proto bych doporučil návštěvu homeopata, aby vybral ten správný. Mastičku z pivoňky, vilínu a kaštanu si můžete koupit, gemmoterapie je také k dostání. Léčba trvá vždy různě, záleží to na pacientovi a stádiu choroby, v každém případě se dá dosáhnout úleva a zmírnění potíží.
Hemeroidy
(Vladka, 24. 11. 2008 22:06)
Dekuji za odpoved, ale ja ted nic nechapu, tady je uvedeno 25 leku, co si mam koupit? Jsou to leky ktery treba pomuzou kdyz jsou hemeroidy mensi, pomuzou i kdyz je to na operaci? Jak dlouho muze trvat ta lecba? Dik.
re: hemeroidy
(vilcakul, 24. 11. 2008 20:42)
Dobrý den, léčba hemeroidů by mohla být řešena konstituční homeopatickou léčbou. Symptomaticky byste mohla použít léky: Aesculus hippocastanus, Agaricus muscarius,Aloe socotrina, Arsenicum album, Carbo animalis, Carbo vegetabilis, Causticum hahnemanni, Collinsonia canadensis, Graphites naturalis, Hamamelis virginiana, Kalium arsenicosum, Kali carbonicum, Kali sulphuricum, Lachesis muta, Lycopodium clavatum, Mercurius iodatus ruber, Muriaticum acidum, Nitric acid, Nux vomica, Paeonia officinalis, Phosphorus, Pulsatilla nigricans, Ratanhia peruviana, Sepia succus, Sulphur. Doporučoval bych Vám mastičku z pivoňky (Paeonia officinalis), která je v této indikaci velmi dobrá. Dobrá je i mastička z vilínu viržinského a kaštanu koňského. Z gemmaterapie se osvědčil lék z Jírovce maďalu a Oskeruše, z každého 5 - 15 kapek denně.
re: nux vomica
(vilcakul, 24. 11. 2008 20:23)
Dobrý den, lék Nux vomica slouží na detoxikaci organizmu při nadužití alkoholů, kávy a léků. Paní doktorka Vám to předepsala asi preventivně, aby se předešlo vedlejším účinkům očkování.
Hemoroidy
(Vladka, 24. 11. 2008 20:18)
Prosim Vas, je mozno vylecit hemoroidy 4-ho stupne homeopatikama? Jinak musim na operaci. Dik.
Nux vomica 9ch
(Tereza, 24. 11. 2008 18:01)
Dobrý večer,chtěla jsem se zeptat zítra jdeme s naší 15měs.dcerou na očkování vakcínou Priorix Tetra a Mudr nám řekla at malé podáme 3 hodiny před očkováním 5 granulí již zmíněného Nux vomica 9ch.Můj dotaz se tedy týká toho proč nám to ''předepsala'' a k čemu se toto běžně používá.Moc děkuji za odpověd
re. rýma
(vilcakul, 21. 11. 2008 20:44)
Dobrý den, o tom jsem doteď mluvil, že se ta nedoslýchavost možná bude dát léčit potencovaným Tetracyklinem, protože ten je příčinou jeho stavu a kvůli němu došlo k poškození sluchu.
Rýma
(Pavla, 21. 11. 2008 20:18)
Děkuji. A ráda bych se ještě zeptala, jestli se dá nějak vyléčit ta synova nedoslýchavost. Doktoři nám nedávají šanci na vyléčení a amožnost operace je v nedohlednu. O tom, jak je nemocný jsme se dozvěděli před pul rokem jelikož jeho vývoj zcela odpovídá čtyřletému dítěti. Moc rádi by jsme mu pomohli, ale neradi by jsme z něj měli pokusného králíka. Je prosím nějaká možnost? Děkuji za odpověď.
re: rýma
(vilcakul, 21. 11. 2008 19:52)
Dobrý den, v případě kdy je známa příčina tohoto stavu, tak bych doporučoval podat potencovaný Tetracyklin jako homeopatikum, slouží k léčbě následků užívání Tetracyklinu. Stálo by to za vyzkoušení a poté bych Vám doporučoval konstituční léčbu na zvýšení imunity. Kvůli ní byste poté měla vyhledat homeopata a požadat ho o léčbu Vašeho syna.
Můj článek o homeopatickém Tetracyklinu najdete na následujícím odkazu: http://homeopatie.webovastranka.cz/wiki/583/559
Rýma
(Pavla, 21. 11. 2008 19:04)
Dobrý den, mám čtyřletého nedoslýchavého syna,který v 9 měsících ztratil po tetraciklinu 60 a 40% sluchu. I kdyz je od března bez nosní mandle trápí ho stále rýma. Díky ní, mu klesá sluch o dalších až 20 decibelů.Lékařka léčí pamiconem a zirtekem, ale bez úspěchu. Ráda bych se vyvarovala dalších antibiotik, proto Vás prosím o radu s homeopatiky.Moc děkuji
Nador hypofyzy
(Viera, 20. 11. 2008 23:03)
Dekuji vrele za vycerpavajici odpoved. V.
re: agresivita u dítěte
(vilcakul, 20. 11. 2008 22:41)
Dobrý den, tento stav mohlo vyvolat odloučení od matky, teda jestli byl v té nemocnici bez ní. Ten chlapec se opařil??? Jestli je důvodem odloučení od matky, což se projevuje žárlivostí na novorozence, chce upoutat pozornost matky, tím že ji způsobuje bolest, tak by mohlo být indikované Saccharum officinalis v potenci CH30, 2 x týdně 3 kuličky v jedné dávce (pondělí, čtvrtek) do ústupu obtíží. Samozřejmě nejvhodnějším řešením by byla návštěva homeopata a určení přesného léku po odběru případu.
Agresivita u dítěte
(Dáša, 20. 11. 2008 22:01)
Dobrý den, ráda bych poprosila o radu pro mou kamarádku. Má dvouletého syna, který měl před půl rokem ošklivou nehodu, opatřil se a strávil poměrně dlouhý čas v nemocnici. Když se vrátil, narodil se jim další přírůstek a starší syn jí začal bolestivě kousat, prý několikrát denně, často při přebalování a péči o novorozence. Předtím to prý nedělal.
Poradil byste prosím? Díky
re: nádor hypofýzy
(vilcakul, 20. 11. 2008 18:22)
Dobrý den, léčba nádoru v mozku homeopatickými léky je možná. Záleží to od umístění nádoru a reakce organizmu na léčbu, většinou se používá konstituční lék střídavě s miasmatickým lékem (většinou Carcinosinem) v týdenních intervalech. Podle dr. Ramakrishnana jsou nejčastějšími lékmi na tuto potíž Plumbum iodatum, Plumbum metallicum, Baryta carbonica, Aethusa cynapium, Baryta iodata a Zincum sulphuricum. Metodou stupňování dosáhl dr. Ramakrishnan 70% úspěšnost léčby rakoviny mozku.
Stefan Ondris
(Zuzana, 20. 11. 2008 14:25)
Dekuji moc za odpoved.
re: Štefan Ondriš
(vilcakul, 20. 11. 2008 13:56)
Dobrý den, pán Ondriš bydlí na Slovensku v Komárně, tel.:+421357732330
Štefan Ondriš
(Zuzana, 20. 11. 2008 13:50)
Dobry den, muzete mi prosim poskytnout kontakt na lecitele pana Stefana Ondrise, ktereho clanky jsou uvedeny na tomto webu. Dekuji.Z.
Nador hypofyzy
(Viera, 20. 11. 2008 11:30)
Dobry den, prosim, je mozno vhodnou homeopatickou lecbou lecit nezhubny nador hypofyzy? Dekuji za odpoved.V.
re: echinacea
(vilcakul, 19. 11. 2008 09:29)
Dobrý den, dávkování je 3 x denně 3 kuličky, rozpuštěné ve vodě nebo v čaji, můžete je předtím rozdrtit mezi dvěma lžičkami a poté stačí malému jen kápnout do pusinky.
Echinacea
(Jana L., 19. 11. 2008 08:29)
Velice děkuji za odpověď. Můžete mi ještě popsat dávkování Echinacey, prosím? Je možné ji užívat i preventivně?
re: Oscilo a kojenec
(vilcakul, 18. 11. 2008 20:54)
Dobrý den, já osobně bych nedoporučoval Oscilococcinum pro kojence, spíše bych doporučil Echinaceu angustofoliu v potenci C6, která působí dobře na imunitní systém. Další věcí je to, že imunitu kojence zvýšuje mateřské mléko a díky kojení už to Oscilococcinum dostává.
re: ekzém u batolete
(vilcakul, 18. 11. 2008 20:44)
Dobrý den, podle popisu by mohl být vhodný lék Sulphur v potenci C9, 3 x denně 3 kuličky do zlepšení nebo-li ústupu potíží. Přesněji by to věděl určit homeopat, kterého byste měla navštívit, kdyby ten Sulphur nezabral. Na určení indikovaného léku je potřeba odběru případu a předepsat lék na základě charakteristických symptomů Vašeho syna z mentální, emocionální a fyzické úrovni.
Oscillo a kojenec
(Jana L., 18. 11. 2008 17:25)
Dobrý den, je možné podávat 6 měsíčnímu kojenci Oscillococcinum ke zvýšení imunity? Beru ho já a kojím, takže se k dcerce také dostane, ale nyní dostala od starší sestry rýmu a začíná kašlat. Napadlo mě, že bych jí podala 3xdenně Oscillo. Děkuji za odpověď.
Ekzem u batolete
(Irena Petráková, 18. 11. 2008 15:48)
Dobrý den, mám 1,5 roku syna. Od doby, kdy jsme přestali kojit (před 4 měsíci) má neustálé kožní problémy, nejprve plísně, nyní přešlo v ekzém. Nechci léčit kortikoidy, neboť ty to neřeší, na chvíli vše přejde, ale rychle se to vrátí. Zrušila jsem čokoládu, omezila mléčné výrobky, nekořeníme, větráme, a nic. Zkoušela jsem různá mazadla za stovky korun a nic. Uz jsem trochu zoufala, protože se to rozlézá. Myslím, že se více potí, odkopává se. Můžete mi prosím poradit,které homeopatikum by mohlo pomoci? děkuj
re. preeklampsie
(vilcakul, 17. 11. 2008 22:37)
Dobrý den, tento problém by se měl dát ovlivnit homeopatickou konstituční léčbou, která by měla odstranit sklon k těmto problémům. Homeopata najdete v "Seznamu homeopatů" nad Poradnou.
Preeklampsie
(Rebecca, 17. 11. 2008 20:54)
Dobrý den, chci se zeptat zda se dá pomocí homeopatie ovlivnit preeklampsie nebo zda se dá preventivně užívat homeopatikum, aby k preeklampsii v příštím těhotenství nedošlo.
re: baryta carbonica
(vilcakul, 17. 11. 2008 15:42)
Dobrý den, těžko říci, co by bylo dobré na tento problém. Možná by pomohly masáže a nějaké přípravky podporující hormonální sféru, obsahující přírodní hormony. Z gemmaterapie by to mohl být výtažek z malinovníku a brusinky, z fytoterapie by mohl být dobrý kotvičník a maca. Z homeopatie by byla nejvhodnější konstituční léčba, jak jsem už uvedl v předcházející odpovědi.
re: pocení
(vilcakul, 17. 11. 2008 15:32)
Dobrý den, tento problém je nejlépe řešitelný homeopatickou konstituční léčbou, kvůli níž byste měli vyhledat homeopata. Symptomaticky přichází v úvahu vícero léků: Calcarea carbonika, Ferrum metallicum, China rubrum, Hepar, Ipeca, Natrum muriatikum, Lycopodium, Nux vomica atd. Výběr léku je třeba založit na charakteristických symptomech Vášeho syna z mentální, emocionální a fyzické úrovně.
Baryta carbonica a prsa
(Mila, 16. 11. 2008 23:53)
Dekuji za odpoved, ale zeptam se jeste zda Vi vite jestli existuje homeopatickej lek nebo kapky ktere muzou trochu zvetsit zene prsa. Dik.
pocení
(Jiřina Macacová, 16. 11. 2008 22:17)
Syn - věk 24 má již delší dobu problémy s nadměrným pocením na obličeji,na zádech, prosím o radu co užívat.
re: Cocculus indicus
(vilcakul, 15. 11. 2008 21:50)
Dobrý den, dotýčný lék má široké působení, takže jen nejdůležitější rysy:

V oblasti působení Cocculu je mnoho křečovitých a paretických projevů, které postihují především jednu polovinu těla. Ovlivňuje mozek, neléčí křeče vycházející z míchy. BOLESTIVÉ KONTRAKTURY končetin a trupu, tetanus. Časté nepříznivé následky PONOCOVÁNÍ. Má obzvláštní afinitu k ŽENÁM SE SVĚTLÝMI VLASY, hlavně v průběhu těhotenství, které mají časté bolesti hlavy a nevolnost. Neprovdané a bezdětné ženy, citlivé a romantické dívky atd. Všechny příznaky se horší jízdou ve voze nebo na lodi, proto se lék užívá u mořské nemoci. Pocit, jako by části organizmu byly DUTÉ nebo prázdné, jako by byly bez života. Cítí se příliš slabý, aby mohl mluvit nahlas.

Mysl.
Pomalu chápe. Obluzenost. Vybíravost. Těžký a tupý pocit. ČAS UTÍKÁ PŘÍLIŠ RYCHLE, utápí se ve snění. Neodolatelná potřeba zpívat. HLUBOKÝ SMUTEK. Nesnese odpor. Mluví překotně. Velká úzkost o zdraví druhých.


Zdroj: Wiliam Boericke: Homeopatická materia medika
re: bolesti v krku
(vilcakul, 15. 11. 2008 21:36)
Dobrý den, předepsané léky můžete užívat od 1 až do 5 kuliček, je to jedno - každá je nositelem informace, kterou tělo potřebuje. Ve Vašem případě bych doporučoval návštěvu klasického homeopata, který Vám předepíše konstituční léčbu, nemyslím si, že už zmíněný předpis by byl dlouhodobě schopen řešit Váš problém.
re: baryta carbonica
(vilcakul, 15. 11. 2008 21:25)
Dobrý den, v této indikaci jsem ještě o tomto léku neslyšel, ale může být užitečný, když je indikovaný. Užíti by mělo být v potenci CH30, jenom 1 dávku (3 kuličky) a potom bych čekal jeden až dva týdny na nějakou změnu stavu. V případě, že Baryta carbonica nevyvolá žádnou změnu, je zbytečné užívat tento lék a raději vyhledejte homeopata a požadejte o konstituční léčbu.
bolesti v krku
(helena, 15. 11. 2008 12:49)
dobrý den,mám obdobné problémy s bolestí v krku jako p. Pribylová-též atrofovaná sliznice po extrakci mandlí v 8letech, jen z toho nemám zápaly plic ale dlouhotáhlé vracející se bolesti v krku, únavu, pocity horkosti, které nakonec (cca po ě-š týdnech) vyústí v nějakou virozu..obvodní lékaři mi většinou v tuto chvíli dávají antibiotika, kt. však nepomohou...od své homeopatky jsem dostala právě Belladonu 9ch 3x denně a Hepar sulfuris calcareum 2x denne15ch ve spojení s Oscillococcinum 2x denne pul lahvičky...nějak jsem ale zapomněla se zeptat kolik kuliček té belladony a Hepar sulfurius mám najednou brát...a ona bude na telefonu zase až v úterý, tak jsem se rozhodla brát 2 kuličky..ale nevím jestli to stačí nebo naopak není moc..Kolik se jich má brát správně? děkuji.
baryta carbonica a prsa
(Mila, 15. 11. 2008 00:18)
Dobry den,
docela jsem se nasla v popisu Baryta carbonica, jsem podle mne nedostatecne fizicky vyvinuta, sice jsem 164 cm vysoka, mam ale drobne kosty, ouzkou panev /ale rodila jsem dvakrat/, mam uplne mala prsa, a je mi 40. Mam postavu jak 13-leta holcicka. Vzdy jsem proto nesmela, stydim se, spatne navazuji znamosty pac mam pocit ze takova se muzum libit nemuzu. Proste casto mam pocit ze jeste nepatrim mezi dospele, protoze sam tak drobna. Myslim ze mentalne jsem O.K. Dobre jsem se ucila, udelala nastavbu na pedagogicke fakulte, vdala se, jsem matkou, pracuji...jsem si vedoma faktu ze media dost muzou za to protoze nam dene vnucujou nazor ze jen krasna vyvinuta zena muze bit zadouci a dokazat neco v zivote. Ja vim ze to tak neni, ale kdyz dene potkavam zeny, holky, holcicky ktere maji prsa 2,3,4 nebo vic, a 99 procent je tech, jen jedna ze sto ma mala prsa jak ja, tak moje sebevedomi pada rychle dolu. Nekde jsem cetla ze lek Baryta carbonica by moh zvetsit poprsi, a treba i sebeduveru. Myslite ze je to mozne? Jak bych ho mela pouzivat, jak dlouho aby bylo vydet, a jakej vysledek muzu ocekavat? Po uzivani by se stalo co se stane s prsama po vysazeni HA, vratili by se do puvodneho stavu? Co stoji ten lek? Dekuji.
re: ječné zrno
(vilcakul, 12. 11. 2008 12:14)
Dobrý den, podle mě jste měli užívat Staphysagriu delší dobu a ne jen tři dávky. V případě, že potence CH9 už nezabírá, můžete přejít na potenci CH15, 3 x denně 3 kuličky alespoň v týdenním intervalu.Dalším možným řešením by mohla být homeopatická konstituční léčba, hlavně v případě neúspěchu se Staphysagrií.
ječné zrno?
(Ivana, 12. 11. 2008 09:53)
Hezký den, manželovi se na horním víčku objevilo zřejmě ječné zrno, je to tvrdá necitlivá bulka zevnitř víčka, nehnisá.Použili jsme Staphysagriu 9ch 3 dávky, zrno se zmenšilo, tak jsme přestali dávat a vyčkávali. Po čase se objevilo druhé a to první nezmizelo. Bral staphysagriu asi tři dny obě zrna se hned zmenšila ale pak již nebyl žádný vývoj po vysazení se obě opět zvětšila a jakoby trochu opuchlo víčko. Máme zkusit jinou potenci?Nebo jiný lék?Děkuji.
re: PC léky
(vilcakul, 10. 11. 2008 12:20)
Dobrý den, můžete to být i čistá voda ze studánky, kterou použijete na ředění PC léku. :o)
PC léky
(mio, 10. 11. 2008 12:03)
Je prosím možné použít na ředení homeopatického léku i čistou vodu ze studánky.
re: mateřské mléko
(vilcakul, 09. 11. 2008 23:05)
Dobrý den, na zvýšení tvorby mléka existuje vícero léků, většinou se doporučuje Ricinus communis v potenci CH5, 3 x denně 3 kuličky. Dají se použít i jiné léky jako je Pulsatilla pratensis, Urtica urens.
re: kašel
(vilcakul, 09. 11. 2008 12:01)
Dobrý den, symptomaticky můžete zkusit homeopatikum Spongia tosta v potenci CH9, 3 x denně 3 kuličky do návštěvy homeopata.
kašel
(Tereza, 09. 11. 2008 10:12)
Můj 3,5 letý syn po noci vykašlává. Hodně. Přes den má suchý, bolestivý kašel (ale nestěžuje si). Má trošku zvětšené krční uzliny (což u něj svědčí o tom, že se s něčím "pere". Ale jinak není unavený, nemá rýmu (nos mu utírám jednou za dopoledne), teplotu. Prostě nic. Hraje si. Dostává Stodal, ale nevím zda je to dobře, když přs den z 90% kašle suše. Za homeopatem můžeme nejdříve v úterý (v po neordinuje)Děkuji
Mateřské mléko
(Lenka, 09. 11. 2008 10:03)
Dobrý den,prosím o radu.Mám měsíční holčičku a kojíme po 3 hodinách.Nyní se mi budí po 2,5 hodinách a je vidět,že má žízen.Kojím jí vždy 25 až 30 minut.Myslím si,že mám bud méně kvalitní mléko a nebo je ho málo.Jinak kojení nám nedělá problémy a chtěla bych kojit i nadále.Existuje nějaké homeopatikum na tvorbu a lepší kvalitu mléka?Předem děkuji.
re: atrofovaná sliznice
(vilcakul, 05. 11. 2008 18:49)
Dobrý den, jestli se jedná o náhlé objevení se problému a zápalu, tak by se dalo uvažovat o akutních lécích jako je Belladonna a Aconitum. Symptomatický by mohla být vhodná i některá ze solí rtuti (Mercurius solubilis), dále Hepar sulphuris, Arsenicum album, Lycopodium clavatum, Pulsatilla nigricans, Chelidonium majus, Silicea terra, Sulphur sublimatum, Nitric acid, Sabadilla officinalis.
re. Atrofovaná sliznice
(Pribylova, 05. 11. 2008 11:43)
Dobrý den, sliznice v krku najednou během okamžiku prudce seschne, zapálí a stále v jednom místě se objeví ostrá bolest jako při říznutí,nastoupí kašel který neulevuje,změny v krku nejsou žádné -nic není vidět ale po po dvou hodinách začne chrapot a po zrhuba 24 hodinách k projevům "anginy", následně zápalu plic s nálezy na RTG. Vždy celé této reakci předchází emocionální stres. Čím silnější nezvládnutí tím silnější a delší reakce. Samozřejmě na antibiotika nereaguje. K těmto projevům dochází vždy na tom samém místě - vpravo. Výrazný hrtan - nyní i potíže při polykání - pocit že je srostlý s hltanem v oblasti krčních obratlů. Děkuji Vám
re: cysta v prostatě
(Marie, 05. 11. 2008 11:25)
Dobrý den, děkuji Vám za radu. Dotaz jsem formulovala špatně ale pochopil jste ho. Děkuji.
re: poporodní poranění
(vilcakul, 04. 11. 2008 20:56)
Dobrý den, na tento problém se osvědčily obklady z odvaru měsíčku lékařského (Calendula officinalis). Urychluje hojení tkáně, zároveň ji dezinfikuje a je přírodním analgetikem. Tento lék můžete samozřejmě užívat i jako homeopatikum v potenci CH9, 3 x denně 3 kuličky do zahojení tkáně.
re: cysta v prostatě
(vilcakul, 04. 11. 2008 20:52)
Dobrý den, promiňte teď se na něco ptáte nebo jen konstatujete skutečnost?
V případě dotazu bych doporučil ještě lék Conium maculatum a Silicea terra, kdyby kombinace Thuji a Baryty carbonicy nezabrala.
re: atrofovaná sliznice
(vilcakul, 04. 11. 2008 20:46)
Dobrý den, pro předepsání nějakého homeopatického léku jste uvedl málo informací. Doporučuji Vám návštěvu homeopata v blízkosti Vašeho bydliště.
poporodní poranění
(Alena Gersdorfová, 04. 11. 2008 09:46)
Dobrý den,chtěla bych se zeptat jaký homeo. lék používat na poporodní poranění.Praskl mi steh,zkoušíme jestli se zhojí samo.Můžete mi poradit něco na ryhlejší hojení?děkuji
cysta v prostatě
(Marie, 03. 11. 2008 22:05)
nález - cysta v prostatě u psa věk 10 let
nasazen thuja occidentalis 15 CH a Baryta carbonica 9 CH
Sliznice - atrofovaná
(Přibylová, 03. 11. 2008 22:03)
Prosím o radu, nález silně atrofovaná sliznice v krku, stálé potíže na pravé straně, krční mandle odstraněny v 6 letech, nyní 56 let. Děkuji
re: dávkování homeopatik
(vilcakul, 03. 11. 2008 21:11)
Dobrý den, homeopatický lék v potenci CH9 můžete užívat 3 x denně 3 kuličky do zlepšení stavu nebo ústupu potíže. Poté by se měl homeopatický lék vysadit a jeho užití obnovit jen v případě návratu předchozí potíže. V případě chronické nemoci lze užívat komeopatikum dlouhodobě, ale i zde platí zásada vysazení léku při zlepšení stavu. V případě, že lék neovlivní potíž, tak je zbytečné lék užívat, nemá afinitu k léčenému stavu a je třeba předepsat jiný lék.
re: astma
(vilcakul, 03. 11. 2008 21:05)
Dobrý den, s touto potíží byste měl vyhledat homeopata, protože bude třeba řešit Váš celkový stav a nejen to astma. Léků na astma je hodně a proto je třeba vybrat ten správný lék podle Vašich charakteristických symptomů z fyzické, emocionální a mentální úrovně.
re: kašel
(vilcakul, 03. 11. 2008 21:02)
Dobrý den, nejvhodnější by bylo vyhledat homeopata ve Vašem okolí a požadat ho o konstituční léčbu. Podle symptomů by mohl být vhodný některý z následujících léků: Sulphur, Belladona, Phosphorus a Nitric acid.
Dávkování homeopatik
(Andrea, 03. 11. 2008 16:15)
Dobrý den, měla bych dotaz ohledně dávkování homeopatik, které jsem si objednala z internetu. Jmenují se argentum nitricum 9ch. Čekala jsem, že nějaké bližší info. o dávkování pošlou, ale nic...Děkuji moc
p.s. kašel,
(Ivana, 03. 11. 2008 11:55)
Ježišmarjá tomu chlapci jsou tři, ne že tři roky kašle.Kašle asi necelé tři týdny. Nejasně jsem to napsala, omlouvám se.
astma
(Henrieta, 03. 11. 2008 09:54)
Dobry den,poradte mi prosim nejake homeopatikum na tezke astma. Udelam par kroku a dusim se. Opet mne chteji nacpavat kortikoidy, ale vim, ze kortikoidy nejsou spravna volba.
p.s. kašel
(Ivana, 03. 11. 2008 09:21)
Při záchvatu kašle rudne, nemodrá, což mě trochu odrazuje od té Ipecy.
kašel
(Ivana, 03. 11. 2008 09:19)
Hezký den. Chlapec 3 roky přetrvávající štěkavý kašel, zejména v noci, nemůže vůbec ležet to ihned kašle , rodiče ho musí v noci nosit. Ráno trochu vykašlává.Jazyk bez povlaku, růžový.Při kašli i zvracel, jinak se dáví.Natahuje ho.Spí na pravém boku, takřka výhradně, nesnáší vejce.Po návratu z venku je kašel horší.Zhoršuje se během dne, nejhorší v noci. Na hrudníku nechrčí.Je možno zkusit Ipecu? Nebo jiný lék? v jakém dávkování? Děkuji velmi za rady.
re: ochlupení
(vilcakul, 01. 11. 2008 19:35)
Dobrý den, možným řešením by mohla být konstituční léčba, kvůli níž byste měla vyhledat homeopata.
re: PC
(vilcakul, 01. 11. 2008 19:33)
Dobrý den, to se musíte zeptat autora metody Petera Chappella. :o)
Peter Chappell
(mio, 01. 11. 2008 18:06)
Dobrý den. Je možné poslouchat informaci na RS stáhnutou na http://www.healingdownloads.com/ a užívat PC lék, nebo to nejde dohromady?Děkuji:-)
nadmerne ochlpenie
(janka, 01. 11. 2008 13:46)
Dobry den, existuje nejaka homeopaticka alternativa na vyriesenie nadmerneho ochlpenia?
re: punkce
(vilcakul, 31. 10. 2008 18:06)
Dobrý den, preventivně můžete užít Arnicu montanu CH30, jednu dávku (3 kuličky) a po punkci Hypericum perforatum CH30, jednu dávku (3 kuličky).
punkce
(Jana L., 31. 10. 2008 06:31)
Dobrý den, kdysi jsem psala dotaz ohledně uzlíku na št. žláze. Měla jsem už termín operace, když jsem otěhotněla. Nyní je dcerce skoro 6 měsíců a dr. mi příští čtvrtek chce z toho uzlíku vzít vzorek pomocí punkce. Můžete mi, prosím, poradit homeopatika, aby vše proběhlo bez problémů? Děkuji Jana
re: zácpa
(vilcakul, 27. 10. 2008 10:04)
Dobrý den, můžete při tomto problému zkusit podávat Nux vomicu CH9, 3 x denně 3 kuličky, rozdrcené mezi dvěma lžičkami nebo rozpuštěné ve vodě, stačí malému kápnout do pusinky. V případě zlepšování můžete snížit podávání na 2 x denně 3 kuličky nebo lék úplně vysadit. V případě, že lék neovlivní tuto potíž, bude třeba jiného bližšího léku, který by měl předepsat homeopat.
re: PC léky
(vilcakul, 27. 10. 2008 09:59)
Dobrý den, lék na sklerózu multiplex má označení: Multiple Sclerosis PC243p, jeho užívání je následující:

Instrukce

Informace pro samopomoc pro PC1

Opatření léku a příprava

Lék je dodáván s obsahem asi 35 tablet v malé skleněné dóze. Vložíte 4-6 pilulek do 330 až 500ml (nejlépe) skleněné lahve nešumivé minerální vody (např. dobré vody) ne zcela plné, aby bylo možné s ní třepat. Je vhodné (ne nutné) přidat 15% silného lihu ke konzervaci. (tak aby roztok obsahoval 15% alkoholu, při použití slabšího - např. 60% je ho potřeba cca 25%)

Instrukce k užívání

- bouchněte lahví 5 krát o tvrdou dřevěnou podložku každý den pro aktivování a ihned potom si vezměte jednu čajovou lžičku léku.
- ponechte v ústech nejméně 5 sekund před polknutím
- předtím ani čtvrt hodiny potom nepijte ani nejezte.
- berte denně nejméně tři měsíce, a nebo do té doby, než dojde k výraznému zlepšení
- nikdy nevracejte žádnou vodu zpět do lahve
- skladujte lék uvnitř na chladném místě (nejlépe v lednici), mimo extrémní horko a přímé slunce
- užívání léku každý den ve stejnou dobu není nutné, ale praktické
- voda musí zůstat křišťálově čistá, jinak je kontaminovaná a roztok se musí připravit znovu

Opakování

Není možné dát přesný návod, ale uvádím zde nástin některých pravidel, které by mohlo být vhodné dodržovat.
Užívejte denně, tři měsíce. Pokud jste chodili, když jste začali brát lék, pak je to dost.
Nebo pokud jste potřebovali dva týdny k zotavení, pak také užívejte 3 měsíce.
Pokud jste k zotavení potřebovali 4 týdny, berte 6 měsíců. Pokud jste nemohli chodit, když jste začínali s lékem, berte 6 měsíců.
Pokud je stav lepší, ale s velkým úsilím a nejste zcela zdráv, berte PC1 permanentně.
Opakujte znovu nebo užívejte stále, pokud cítíte, že lék potřebujete.

zdroj: www.homeopatie.ivorie.cz
Peter Chappel
(mio, 26. 10. 2008 11:21)
A prosím který lék PC by byl na sklerózu multiplex a případně jak ho užívat. Děkuji
hubnutí
(Sosa, 25. 10. 2008 17:07)
dobrý den, prosím mohla byste mi poradit jaké homeo na podporu hubnutí?mail - Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .děkuji moc
Zácpa u 3 měs.dítěte
(Lůca, 25. 10. 2008 17:02)
Dobrý den, prosím o radu, jaký je nejvhodnější homeop.přípravek an zácpu u 3 měs.holčičky?je na umělé výživě a stolice je tak tvrdá že jí dcerka nemůže vykadit, musím jí skoro vždy pomoct rekt.rourkou. koupila jsem Nux vomica 9CH, ale nikdo mi nedokáže poradit, jak podávat u tak malého kojence?děkuji moc
re: PC
(vilcakul, 24. 10. 2008 13:15)
Dobrý den, léky PC jsou na konkrétní nemoc, jenom mají jiné značení např.:
Allergies PC127h (alergie)
Autism PC124e (autismus)
Cancer PC140c (Rakovina)
Diabetes 1&2 PC150d (Cukrovka I a II)
Down Syndrome PC151e (Downův syndrom)
Eczema & Asthma together PC160e (ekzém a astma)
Fat PC170f (obezita)
Hepatitis (all types) PC191i (žloutenka)
Leukaemia PC231m (leukémie)
Vaccination PC320v (očkování)
Peter Chappel
(mio, 24. 10. 2008 12:59)
Léky PC jsou vždy na určitou konkrétní nemoc?Naříklad cukrovka PC3,skleróza PC4 a tak dál?Děkuji za odpověď.
re: psychická zácpa
(vilcakul, 23. 10. 2008 22:50)
Dobrý den, jelikož už párkrát pomohla Nux vomica, tak by se měla znova podat v potenci C 200. Když tak vysledujte dobu účinku léku a před předpokladáným relapsem ho podejte znovu a tím prodloužíte dobu zlepšení. Já osobně bych do toho nemíchal Sulphur, vždy bych zůstal co nejděle u léku, který pomohl.
Psychická zácpa
(Jana L., 23. 10. 2008 20:59)
Dobrý den, už jsem Vám psala kvůli psychické zácpě u mé 3leté dcerky. Tu jsme na nějakou dobu vyřešili pomocí Nux Vomica 200. Dcerka "kakala" každý den, dokonce i sama na wc či na nočníku. Ale to trvalo jen asi 2 měs. Poté se situace zase zhoršila, tak jsem zopakovala Nux Vomicu 200 a opět bylo vše v pořádku. Dostala pak zase Sulphur 30, kvůli tomu, že byla vzteklá, nechtěla chodit do školky atd. Nyní se situace se stolici zase opakuje - nechce "kakat", chodí obden nebo i za 2 dny, ale musím ji nutit. Je vzteklá, rychle mění nálady, každé ráno pláče, když má jít do školky, kde je ale prý v pohodě a hraje si. Můj homeopat mi řekl, že Sulphur se s Nux Vomicou dobře doplňují, ale nyní je na dovolené a já bych ráda zopakovala Nux Vomicu, ale nevím, jestli mám dát 200 ch nebo mohu jen 30ch. Nebo byste mi poradil něco jiného? Moc děkuji za odpověď. Jana
re: hubnutí
(vilcakul, 23. 10. 2008 16:05)
Dobrý den, homeopatická konstituční léčba je založená na analýze všech symptomů z úrovně mentální, emocionální a fyzické. Všechny tyto symptomy by měly vést k jednomu léku, který by měl pokrýt tyto symptomy a tím je i léčit. Proto se mu říká konstituční lék, protože se kryje s konstitucí člověka a tím u něj vyvolá největší léčivý efekt.
re: zácpa v těhotenství
(vilcakul, 23. 10. 2008 16:00)
Dobrý den, tento problém by bylo nejlépe řešit konstitučně. Můžete zkusit některý z následujících symptomatických léků: Colocynthis - zácpa s křečemi, zhoršení vztekem nebo urážkou; zlepšuje se schoulením do klubíčka, tlakem, teplem, vleže s hlavou předkloněnou. Aloe - zhorš. ráno, v horku, po jídle a pití; zlepšení chladem a čerstvý vzduchem. Collinsonia canadensis - zhoršení sebemenším emočním rozrušením, chladem; zlepšení horkem. Dalšími vhodnými léky na zácpu jsou Alumina, Opium, Bryonia alba, Sulphur, Nux vomica a Podophyllum.
re: hubnutí
(Eliška, 23. 10. 2008 15:34)
děkuji, prosím jsme v homeopatii plně neznalá, co je to prosím konstituční homeopatická léčba?
re: hubnutí
(vilcakul, 23. 10. 2008 15:17)
Dobrý den, zkuste homeopatický přípravek Kurdlipid, je účinný při velké nadváze, kde má největší efekt. Spolu s konstituční homeopatickou léčbou by to mohlo být dobré řešení.
Zácpa v těhotenství
(Míša, 23. 10. 2008 14:48)
Dobrý den,

jsem v 11. týdnu těhotenství a začala mě dost trápit tzv. spastická zácpa. Pitný režim dodržuji, snažím se jíst vlákninu, jím sušené švestky probiotika, večer piju psyllium apod., ale i přesto skoro každý den ráno po probuzení začnou křeče a pak bolestivý odchod stolice. Ta je spíše tužší, bobkovitá, tmavší - špatně se vyprazdňuje - vždy s nepříjemnými kolikovitými křečemi v levém podbřišku, které ještě i po vyprazdění přetrvávají. Existuje nějaké homeopatikum, které by alespoň zmírnilo křeče? Zácpou jsem trpěla již od dětství, poslední roky se to však díky změně stravování hodně zlepšilo. S nástupem těhotenství je to ale zpět a ještě urputnější....Nejde o klasickou zácpu, která trvá několik dní, pokud méně piju - nejdu max. 1 den, ale zato 2. den opět s křečemi...Jiné potíže nemám, špatně mi není. Prosím poraďte, sháněla jsem konst. homeopata někde na Berounsku, ale nikdo tu v seznamu není....Mockrát děkuji.
hubnutí
(Eliška, 23. 10. 2008 14:34)
prosím o radu jaký homeopatický lék vzít na podporu hubnutí. podle krevních testů mám štítnou žlázu v pořádku, náběh na vysoký tlak, vyšší choresterol, náběh na cukrovku. trpím nadváhou cca 20kg. mám nezvladatelné chutě,př. po obědu mám chuť na sladké pk zase na slané atd. celkově jsem podrážděná a stále nervozní. prosím tedy o radu jaká homeopata užívat, aby mi pomohla ke snížení váhy. 2x týdně chodím cvičit kalanetiku. děkuji moc.
re: chrapot
(vilcakul, 22. 10. 2008 15:29)
Dobrý den, dávkování Homeovoxu doporučené výrobcem: Preventivně: 2 tablety 5x denně. Léčebně: 2 tablety přibližně každou hodinu.
chrapot
(Martina, 22. 10. 2008 15:10)
Dobrý den.Chci se zeptat,jaký je způsob užívání Homeovoxu.Zlobí mě hlasivky a chraptím.Děkuji
re: myomy
(vilcakul, 22. 10. 2008 09:28)
Dobrý den, na tuto indikaci je možné použít vícero homeopatických léků: AURUM MURIATICUM NATRONATUM v potenci CH5, 2 x denně 3 kuličky po dobu několika týdnů, při sklonu ke krvácení podáváme místo něho AURUM MURIATICUM KALINUM v potenci CH5, 3 x denně 3 kuličky po dobu několika týdnů střídavě s Phosphorem CH5 3 x denně 3 kuličky. Dále symptomaticky mohou být vhodné léky: LAPIS ALBUS - myomy elastické konzistence, FRAXINUS AMERICANA - myomy vyvolávájí pocit tíže v podbříšku, CONIUM MACULATUM - zatvrdlé myomy s tvrdými uzlíky v prsou. Samozřejmě by byla vhodná i konstituční homeopatická léčba.
Myomy na děloze
(Monika, 22. 10. 2008 08:27)
Dobrý den, včera mi byl na kontrole zjištěn myom ve velikosti 13mm. Chtěla jsem se zeptat, zda existuje nějaký homeopatický lék, který by dokázal zabránit růstu či ke zmenšení. Děkuji za odpověď
re: framykoin
(vilcakul, 21. 10. 2008 16:27)
Dobrý den, jestliže jedná o potíž po očkování, byla by vhodná Silicea v potenci CH9, která je indikovaná po očkování a napomáhá výtoku hnisu z rány, je tu strach z jehly a další symptomy vhodné na tyto problémy. Doporučoval bych 3 x denně 3 kuličky, rozdrtit mezi dvěma lžičkami a s troškou vody podat do úst. Podávat do vymizení obtíží, popřípadně můžete použít na vpich obklady namočené v odvaru z měsíčku lékařského, je výborným dezinfekčním prostředkem, napomáhá hojení ran a úlevuje bolesti.
re: uzlíky
(vilcakul, 21. 10. 2008 16:22)
Dobrý den, můžete na tuto obtíž zkusit Homeovox, ale spíše bych Vám doporučoval konstituční léčbu, kvůli níž byste měla navštívit homeopata. Symptomaticky by byla možná vhodná Thuja, viz předchozí odpověď na polypy na hlasivkách. Dalším řešením by mohlo být kloktání řepíkového nebo svízelového čaje.
framykoin
(petra, 21. 10. 2008 16:13)
Dobrý den, mému 3 měsíčnímu synovi předepsala doktorka framykoin na ránu po očkování TBC (ránu napíchla a vytekl z ní hnis). Velice ráda bych se však antibiotikům vyhnula. Není možná nějaká homeopatická alternativa?
Děkuji
něco na uzlíky v těhotenství
(ušenka, 21. 10. 2008 13:31)
Dobrý den,
mám uzlíky na hlasivkách a dr. by mě nejradši poslala na operaci, což momentálně nelze, jelikož jsem těhotná. Hlas momentálně ještě nějakou chvilku potřebuji na zpěv funkční,obtíže nejsou zas až tak veliké, když se šetřím, tak jsem se chtěla zeptat, zda na to mohu užívat nějaká homeoptaika jako těhotná, např. homeovox? Děkuji
re: nosní mandle
(vilcakul, 21. 10. 2008 12:13)
Dobrý den, můžete to vyzkoušet i sami, doporučoval bych Siliceu v potenci CH9, v případě pozitivních změn během dvou týdnů můžete v kůře pokráčovat, v tom případě kdyby nález nebyl touto terapií ovlivněn, tak bude třeba jiného léku a doporučoval bych návštěvu homeopata pro předepsání konstitučního léku.
Nosní mandle
(Jehličková Hanka, 21. 10. 2008 10:27)
Dobrý den,můj dotaz se týká neoperativního řešení zvětšení nosní mandle u 4.dítěte.Četla jsem, že se podává Silicea 15 CH obden 1x3 po dobu 4-6 týdnů. Můžeme to takto vyzkoušet sami nebo je nutné si nechat lék předepsat?
re: kurdlipid
(vilcakul, 20. 10. 2008 20:45)
Dobrý den, Váš email posílám autorce článku "Hubnutí s Kurdlipidem", poskytne Vám podrobnější informace o tomto léku.
re: Peter Chappel
(vilcakul, 20. 10. 2008 20:42)
Dobrý den, tyto léky se dají objednat přes internet, jináč tyto léky při léčbě používají na Homeopatické fakultě Brno, odkaz na jejich webstránku a kontakt najdete v Odkazech.
Kurdlipid
(Janetka, 20. 10. 2008 13:46)
Dobrý den,chtěla bych se zeptat zda by šel sehnat Curdlipid C6 - (Kurdlipid),zaujalo mě to a přála bych si ho vyzkoušet...jestli je možnost sehnat ho,ozvěte se mě prosím na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Peter Chappell
(mio, 20. 10. 2008 13:00)
Dobrý den.Prosím dělá u nás někdo léčbu léky PC od Petera Chappella?
re: antikoncepce
(vilcakul, 16. 10. 2008 20:09)
Dobrý den, můžete zkusit vysadit antikoncepci a chránit se jiným způsobem, nebo můžete požádat o injekční antikoncepci nebo náplast. Nemá to takový vliv na organizmus. Další možností je použití tzv. afrodiasiaka, které zvýšují sexuální apetit.
Antikoncepcia
(Miluše, 16. 10. 2008 13:55)
Dobrý den,
chci Vás poprosit o radu. Beru antikoncepci a cítim na sobě, že nemám chuť na sex. Když i s partnerem spolu sex máváme, není to to co to bývalo. Antikoncepci jsem už změnila, protže mi nedělala dobře. Tahle, Yadine, je dobrá. Cítim se po ní dobře ale zároveň i sleduji na sobě útlm v sexu. Existuje něco, co by nevadilo užívání antikoncepce a zároveň podpořilo můj utlumený sex. apetit?
Díky za pomoc,
Miluše
re: očkování
(vilcakul, 16. 10. 2008 09:50)
Dobrý den!
Nejlepším řešením by bylo podání potencované vakcíny, kterou Vaše dítě dostane. Prvotně by měla stačit potence 30K, kterou dítěti rozpustíte ve vodě a několikrát protřepete. Pak jí stačí dát do úst trošku roztoku před očkováním a pak ještě jednou podat následně po očkování. Další podávání záleží na stavu dítěte po očkování.
Ale asi nebudete mít tuto potencovanou vakcínu po ruce, takže nám zůstanou už i Vám známá homeopatika: Thuja, Sulphur, Hypericum perforatum, Ledum palustre, Silicea. V podání a v jeho četnosti se názory rozcházejí, ale určitě nic nepokazíte preventivní dávkou před očkováním a po. Není jisté, že Vaše dítě bude nějak reagovat na toto očkování, sem tam se objevují horečky, bolestivost v okolí vpichu po jehle, zápal a podrážděnost dítěte. Samozřejmě se může objevit i něco jiného, ale většinou pomáhají studené obklady a větší pozornost, kterou dítěti po očkování věnujeme.
Takže k tomu podání homeopatika jenom všeobecné informace: 1 dávka vybraného léku např. Thuja v potenci 9C nebo 15C – 3 x denně 3 kuličky alespoň 1-2 dny před očkováním. Po očkování podávat Silicea C9 nebo C15 – za týden až 14 dní nebo můžete zkusit tuto kombinaci: Thuja C9 až C15 – 1-2 dny 3 x denně 3 kuličky před očkování, po očkování Sulphur C9 až C15 – 7 – 14 dní. V každém případě záleží na reakci dítěte po očkování, když se objeví a neustoupí do 1-3 dní, pak je jí třeba řešit.
re: hubnutí a prosba
(vilcakul, 16. 10. 2008 09:41)
Dobrý den, Vaše emailové adresy jsem poslal autorce článku "Hubnutí s Kurdlipidem" - pošle Vám podrobnější informace a ostatní se domluvíte s ní. :o)
Očkování
(Tereza Stránská, 16. 10. 2008 02:02)
Dobrý den, čeká nás 1. očkování. Bylo mi doporučeno, abych mimi podávala 10 dní před očkováním a 10 dní po očkování Thuya occ. 9ch. Chtěla bych vás poprosit o jeho přesné dávkování. Kolikrát denně kolik kuliček? Myslím, že bylo řečeno 1x denně 5 kuliček, ale nejsem si jistá. Moc děkuji,Terka
Prosba
(Kateřina, 15. 10. 2008 07:31)
Hezký den, prosím, mohu poprosit, zda byste mi také mohl napsat na mail něco blíže k hubnutí, případně, zda je někde možné sehnat Kurdlipid. Mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript Mnohokrát děkuji. Kateřina
re: hubnutí
(vilcakul, 13. 10. 2008 23:05)
Dobrý den, když mi pošlete svůj email, tak Vám napíšu více k této témě.
hubnutí
(Jezinka, 13. 10. 2008 00:11)
Hezký večer, zaujal mě Váš článek o hubnutí s Kurdlipidem a ráda bych se poradila. Po porodu dětí mi zůstala nadváha (25kg) a ráda bych se jí zbavila. Již tři roky se snažím, ale výsledky nejsou uspokojující- cítím se o to hůř, že jsem před narozením dětí byla štíhlá a s váhou nebyly žádné problémy. Můžete mi prosím poradit, jakou variantu homeopatik bych případně mohla použít jako náhradu za nedostupný Kurdlipid?? / škoda že není pro mě možné ho sehnat, ráda bych si jej koupila- můžete mi prosím pomoci?/ A ještě jedna věc- omlouvám se, ale co je to citronový klystýr? Moc díky.
re: laktace
(vilcakul, 11. 10. 2008 21:08)
Dobrý den, můžete ten Ricinus užívat dále, tak jako doposud. Cocculus indicus můžete v případě potřeby užít, ale ovlívní to také přes mateřské mléko Vaše dítě.
zvýšení laktace - Ricinus
(Alena VEverková, 11. 10. 2008 20:53)
Přesně týden jsem užívala Ricinus 4x po 2 kuličkách denně a je pravda, že 3.den jsem již měla krásně nalitá prsa a vlastně po celou dobu užívání. Ke konci týdne jsem již snižovala dávku na 3x 2kuličky, poté 2x 2 kuličky a dneska po vysazení po 24 hodinách se mi dost snížila tvorba mléka. Můžu si to změřit podle toho, co maličká vypije, koupili jsme si kojeneckou váhu a to je naprosto spolehlivé měřítko.

Zpočátku vypila 100g, i 175g během dne, v noci kolem 100g, kojím cca 10x denně (předesílám,že máme přesně 4,5 měsíce, 65cm, porodní váha 4kg – prospívá dobře, i slabší virozu zvládla perfektně se slabší rýmičkou).

Dnes po vysazení Ricinu, tj. po cca 24 hodinách už odpoledne vypila 80, pak 40 a dneska večer v 19.30 jen 20g! A cítila jsem povadlá prsa a maličká byla taková trochu nespokojená, sice usnula, ale to víte, s prázdným žaludečkem…

Má otázka tedy zní, mohu Ricinus užívat v určitých dávkách dále?? Nebude to mít opačný vliv na snížení či dokonce zastavení laktace? Na většina serverech, diskuzních forech laktačních poradkyň píší a doporučují max.týden a pak okamžitě vysadit, ale u mne začalo fungovat, fungovalo a po vysazení…najednou snížení…

Jinak zhruba vypije tu 1/6, spíše je to o 100g méně, ale zase už 4.den nemá stoličku, použili jsme tedy čípečk.
Děkuji předem za Vaši odpověď. A dále bych se chtěla zeptat na užití homeopatik CUCULUS indicus, cítím se dost unavená, protože v noci se budí 3-5x a to prakticky od porodu po celou dobu, ale kojit chci nadále, určitě nechci přestat a dávat umělou výživu.

re: angína
(vilcakul, 11. 10. 2008 08:32)
Dobrý den, imunitní systém dítěte je možné podpořit homeopatickou konstituční léčbou. Kvůli ní byste měla vyhledat klasického homeopata ve svém okolí, podívejte se do Seznamu homeopatů nad poradnou. Další možností je podávání tzv. imunostimulantů jako je Echinacea, Vilcacora, Rudé Lapacho apdb.
re: touretteův syndrom
(vilcakul, 10. 10. 2008 21:25)
Ano!
touretteův syndrm
(černá, 10. 10. 2008 21:12)
Děkuji za radu, Hyoscyamus niger máme doma,CH 9 tedy vyzkoušíme nejdříve, pak eventuálně CH 15. Prosím, ty tři kuličky máme vždy nechat rozpustit pod jazykem?
angína
(Ilona, 10. 10. 2008 11:46)
Ještě jsem měla napsat, že v současné době už je bez teplot, má nažloutlou rýmu, trošku kašle (odkašlává), ale jinak už si zase hraje (předtím jen ležel). A nosní mandli má zvětšenou tak, že nosem vůbec nemůže dýchat.
angína
(Ilona, 10. 10. 2008 10:25)
Dobr den, chtěla jsem se zeptat jestli je možné u 3- letého dítěte nějak podpořil uzdravení při lékařem diagn. Angíně (antib. Ospen). Popřípadě posílit jeho imunitu, má zvětšenou nosní mandli. Teď nastoupil do školky. Děkuji
re : zácpa
(vilcakul, 08. 10. 2008 21:04)
Dobrý den, nejlepší by bylo navštívit homeopata, aby mohl předepsat ten nejvhodnější lék. Symptomatický by jste mohli vyzkoušet některý z následujících léků: Alumina - suchost sliznic, lék starých lidí, nemá nucení na stolici, problémy s vyprázdněním, zhoršují brambory, Nux vomica - zácpa s neúčinným nucením na stolici, střídání zácpy a průjmu, zhoršují stimulanta, Bryonia alba - zácpa s tvrdou a suchou stolicí, všeobecné zhoršení pohybem, Lachesis mutus - páchnoucí stolice, zácpa s pocitem stažení konečníku, stále nutkání v konečníku, ale ne na stolici, Natrum muriaticum - pálivé bolesti a píchání po stolici, stolice je tuhá a kouskovitá, Opium - úporná zácpa bez nucení, okrouhlé a tuhé černé výkaly, stolice se vysouvá a vrací zpět, Phosphorus - velmi páchnoucí stolice a větry,velká ochablost po stolici, Selen a ještě mnoho dalších.
re: menstruace
(vilcakul, 08. 10. 2008 20:23)
Dobrý den, nejlepší by bylo navštívit homeopata, aby mohl předepsat ten nejvhodnější lék. Na PMS je vícero léků, takže nějaký konkretně doporučit takhle na dálku se nedá.
zácpa
(marie, 08. 10. 2008 17:47)
dobrý den.Moje 80ti letá maminka má potíže s vyprazdnováním.Neustále užívá projímadlo.Existuje nějaká pomoc v homeopatii?Děkuji.
menstruace
(Věra, 08. 10. 2008 17:29)
Dobrý den.Dcera,23 let,má silné bolesti při menstruaci.Existuje nějaký homeopatický lék na snížení bolesti?děkuji
re: nespavost
(vilcakul, 07. 10. 2008 20:55)
Dobrý den, můžete to Kalium carbonicum zkusit v potenci CH9, 3 x denně 3 kuličky po dobu jednoho týdne, jestliže bude lék indikovaný, tak by se po týdnu měl projevit jeho účinek. V opačném případě požádejte o pomoc homeopata v blízkosti Vašeho bydliště.
re: otok
(vilcakul, 07. 10. 2008 16:06)
Dobrý den, prvním lékem po dopravní nehodě by měla být Arnica montana, dalším následujícím lékem, když modřiny a potíže přetrvávají by mělo být Ledum palustre. V tom případě, když se modřina neztrací a zvlášť, když je poraněná část těla studená a necitlivá, tak je třeba užít Ledum palustre C 6, 3x denně.
otok
(Ivana, 07. 10. 2008 14:31)
...a má pocit, že noha praskne. co vipera, mě ještě napadlo?
otok
(Ivana, 07. 10. 2008 14:26)
Ještě jsem zapoměla že kůže na noze je studená.
otok
(Ivana, 07. 10. 2008 13:35)
Hezký den, chtěla bych vás prosím požádat o radu. Kamarádka po těžké dopravní nehodě před dvěma měsíci, měla zlomenou pánev, ta už jí jakž takž srostla, dále má utrhané vazy v koleni a měla zlomený kotník.Ten už je také docela ok.Ještě jí zřejmě čeká plastika vazů. Teď jí začala otékat bolavá noha od kolene dolů, nejhůře v lýtku, barva červenofialová, noha necitlivá,nepoznala jestli jí sprchují otok teplou nebo studenou. Nejhorší po 13:00. Chůze zhoršuje, střídavé koupele zlepšují.Dále poloha nohy nad úrovní zadku zlepšuje.Bolest cítí jak při modřině.Myslíte že můžeme zkusit ledum palustre? Eventuelně doporučíte něco jiného? Prosím navrhněte i dávkování. Děkuji.
re: touretteův syndrom
(vilcakul, 07. 10. 2008 10:45)
Dobrý den, lék je volně prodejný a na vyzkoušení můžete zakoupit Hyoscyamus niger CH9,užití 3 x denně 3 kuličky,po dobu jednoho měsíce. V případě pozitivního ovlivnění choroby můžete v terapii pokračovat, v případě nedostatečných výsledků můžete po měsíci přejít na potenci CH15, 3 x denně 3 kuličky po dobu jednoho měsíce. Ostatní léčba bude v závislosti na výsledku této léčby, pak mi zase napíšte. :o)
Neklidné spaní dítěte
(Lucie, 07. 10. 2008 08:12)
Moc děkuji za info. Žádné speciální příznaky, jak jste psal, malá nemá, nejvíce se k ní hodí ta poslední možnost. Kalium carbonicum. Jak se bere a jaké CH je potřeba? Moc děkuji,

Lucie
re: touretteův syndrom
(vilcakul, 07. 10. 2008 00:08)
ano
touretteův syndrm
(černá, 06. 10. 2008 23:27)
Jde o Hyoscyamus niger
touretteův syndrm
(černá, 06. 10. 2008 23:27)
Moc děkuji za radu. Prosím, mohl byste zkusit poradit, v jaké formě a jaké dávkování či ředění bychom měli vyzkoušet? Nemohu najít, jestli je lék volně prodejný. Moc děkuji.
re: Neklidné spaní dítěte
(vilcakul, 06. 10. 2008 20:49)
Dobrý den, na nějaké blížší předepsání jste poskytla o dítěti málo informací. V potaz by mohlo přijít vícero léků a bude třeba je od sebe odlišit. Vsoko vychází tyto léky: Mercurius - dítě při spánku hodně slíní a páchne mu z úst, na jazyku otisk zubů. Arsenicum album - velmi neklidné dítě, hlavně v noci, přechází z jedné postele do druhé, většinou je zimomřivý, má žízeň - pije po locích, teplo ho všeobecně zlepšuje. Rhus toxicodendron - neklidné dítě, citlivé na vlhko a chlad, zlepšuje se pohybem, má většinou vyrážky a svědění po celém těle. Dalším lékem by mohlo být Kalium carbonicum - charakteristické buzení ve 3 ráno, přecitlivělost k hluku a nechce být sám.
Neklidné spaní dítěte
(Lucie, 06. 10. 2008 10:15)
Dobrý den, mám roční dcerku a pravidelně se mi budí okolo 3.hodiny ranní a pak nemůže min. 2 hodiny usnout. V noci již nekojím, o pití zájem nemá. Vždy se v postýlce " mlátí", kácí se na různé strany, pobrekává a když si ji vezmu do postele, tak s sebou mlátí tam. většinou se po těch 2 hodinách " umlátí" a pak spí. Neexistuje nějaké Homeopatikum, které by to nějak zmírnilo nebo úplně odbouralo? Takto jsme unavené obě, protože se ani jedna pořádně nevyspíme :o( Moc děkuji za radu. hezký den,
Lucka
Re: opakované dakryocystitidy
(vilcakul, 05. 10. 2008 20:00)
Dobrý den, ano je to totéž, takže si to můžete objednat. :-)
Re:opakované dakryocystitidy
(Dáša P., 05. 10. 2008 18:43)
Děkuji Vám moc ještě jednou a ještě bych se ráda zeptala na jednu věc.Hledala jsem Pulsatillu C9 v lékárnách na internetu,abych si jí objednala,ale našla jsem pouze Pulstilla CH9.Je to totéž?díky
re: myomy a homeopatický lék
(vilcakul, 05. 10. 2008 10:21)
Dobrý den, jestliže Vám ta Thuja tehdy pomohla, je velká pravděpodobnost, že znovu zabere. Můžete ji znova zkusit a kdyby to nezabralo, tak navštívte homeopata kvůli konstituční léčbě.
myomy a homeopatický lék
(Sandra, 05. 10. 2008 09:24)
Dobrý den. Před 15 lety jsem užívala hom.lék Thuja CH 15 na myomy. Nyní je ji 45 let a myomy se opět ozvaly - zvětšily. Mám si koupit opět tento lék, a nebo je dnes už nějaký jiný účinnější? tenkrát mě velice pomohl,/myomy nerostly/ Předem děkuji.
re:opakované dakryocystitidy
(vilcakul, 04. 10. 2008 21:22)
Ještě jsem chtěl dodat, že na úcpané slzné kanálky je dobrý homeopatický lék Natrum muriaticum, který také můžete zkusit v potenci C9, 3x denně 3 kuličky, 1-2 týdny, kdyby ta Pulsatilla nezabrala. :-)
re:opakované dakryocystitidy
(Dáša P., 04. 10. 2008 20:43)
Děkuji Vám mnohokrát!!
re: Opakované dacryocystitidy
(vilcakul, 04. 10. 2008 20:19)
Dobrý den, nejlepším lékem se jeví homeopatický lék Pulsatilla, který můžete užívat v potenci C9, 3x denně 3 kuličky, 1-2 týdny. Léčbu můžete podpořit výplachem očí odvarem z heřmánku nebo ze světlíku lékařského nebo chrpy polní.
Opakované dacryocystitidy
(Dáša P., 04. 10. 2008 16:37)
Dobrý den,chtěla bych Vás poprosit o radu.Je mi 26let a od ledna tohoto roku mě začly trápit opakované dacryocystitidy.Byla jsme několikrát na průplachu (1xza měsíc),potom asi v březnu to ustalo a znovu se to vrátilo teď v září.Nyní se mi ale oko ucpáva již pár dní po průplachu.Operace slzných cest byla zatím odložena s tím, že se to ještě může samo zpravit.Někde jsem narazila na informaci,že v tom můžou homeopatika pomoct.Můžete mi prosím nějaká poradit a je možné je zakoupit běžně v lékárně?děkuji moc
re : Toutretteův syndrom
(vilcakul, 03. 10. 2008 22:29)
Dobrý den, nejblížším lékem na tento problém se mi zdá homeopatický lék Hyoscyamus niger, proto by na základě podobnosti s tímto stavem mohl zmírňovat příznaky této choroby.
re: polypy hlasivek
(vilcakul, 03. 10. 2008 21:39)
Dobrý den, ve Vašem případě bych uvažoval o užívání homeopatického léku Thuja occidentalis v potenci C9, 3x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdnů. Po ústupu obtíží a vymizení nálezu bych uvažoval o užití tohoto léku 1x v potenci C30. V případě, že nedojde ke změně, tak by doporučil vyhledat homeopata a požádat o konstituční léčbu.
re: teplota
(vilcakul, 03. 10. 2008 21:23)
Dobrý den, v případě náhlého objevení se zápalu hrdla bývají dobré léky Aconitum a Belladona. Jelikož se nejedná o stav, který se objevil náhle znenadání, tak bych uvažoval o léku Lycopodium clavatum,pak o Hepar sulphuricum, Arsenicum album, Rhus toxicodenderon, Sulphur a Chamomilla.
Polypy hlasivek
(Zdeňka, 03. 10. 2008 20:11)
Dobrý den,
před 14-ti dny jsem podstoupila operaci hlasivek. Dnes mi paní dr. oznámila, že uzlíky jsou pryč a zahojeny, ale pro změnu mi tam roste polyp, který se musí také operativně odstranit. Prosím našla jsem na netu, že by mohly pomoci homeopatika? Můžete mi nějaká prosím poradit. Děkuji.
Teplota
(Jana L., 03. 10. 2008 19:05)
Dobrý večer, mám 3letou dceru a právě jsem jí naměřila 37,8. Celý den jsem nic nepozorovala, vlastně jen ráno, kdy si stěžovala na bolest v krku, která přešla po požití teplého nápoje. Odpoledne jsme byly venku a nic. Teď se bojím, že v noci bude mít horečku. Pár dětí z okolí mělo laryngitidu, ale já s tím zatím zkušenosti nemám, tak nevím, jestli jsou to ty pravé příznaky. Mohla bych tomu předejít nějakým homeopat. lékem?
Děkuji předem za odpověď.
touretteův syndrm
(černá, 03. 10. 2008 14:52)
Prosím, je něco z homeop. léků na Toutretteův syndrom /myslím alespon na zmenšení příznaků/ děkuji
re: SM
(vilcakul, 01. 10. 2008 18:35)
Dobrý den, Váš problém by mohla vyřešit homeopatická konstituční léčba a proto byste měl navštívit homeopata. Ještě jsem o tom neslyšel, ale jestliže se jedná o zápal nervového systému, tak by tam mohlo být Hypericum vhodné - je protizápalové a má afinitu k nervovému systému. Užívání Hyperica CH5 po delší dobu by mohlo ovlivnit tento problém a je dost možné, že by se stav zlepšil.
re: otoky - menopauza
(vilcakul, 01. 10. 2008 18:26)
Dobrý den, Váš problém by mohla vyřešit homeopatická konstituční léčba a proto byste měla navštívit homeopata. Symptomaticky můžete vyzkoušet přípravek Lymphomyosot, který podporuje činnost lymfatického systému, dá se koupit v každé lékárně, kde prodávají homeopatika.
re: mykoza
(vilcakul, 01. 10. 2008 18:19)
Dobrý den, Váš problém by mohla vyřešit homeopatická konstituční léčba a proto byste měla navštívit homeopata.
skleróza multiplex
(mio, 01. 10. 2008 11:58)
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat na užívání homeopatika Hypericum perforatum na tuto diagnozu. V ředění 5CH po delší čas.
Děkuji
menopauza.otoky nohou
(renata mayerova, 01. 10. 2008 00:34)
Dobrý den,
prosím o radu,jsem po umělém přechodu 2 roky a stále mě trápí otoky nohou.
Je mě 43 let.
Děkuji Mayerova R.
mykoza
(Petra, 30. 09. 2008 18:16)
Dobrý den, mám dotaz, neustále se mi vrací poševní mykoza. Nevím si s tím rady a myslím, že má doktorka také ne. Mykoza se mi vrátí pravidelně každý měsíc po menstruaci. Doktorka mi na to vždy napíše Jenamazol ale ten mi, dá se říct, vůbec nezabírá. Sice zmírní průběh, ale mykoza uplně nezmizí a při pohlavním styku pocituji stále pálení. Neznáte někdo nějaký dobrý lék, po kterém by se mi to už nevracelo a který by opravdu zabral a měla bych alespon na pár měsíců klid? Děkuji za odpověď
re: rada
(vilcakul, 28. 09. 2008 13:50)
Dobrý den, mohla by Vám pomoci homeopatická léčba, kvůli níž byste měla navštívit homeopata ve svém okolí.
prosím o radu
(Eva kalinová, 28. 09. 2008 13:32)
v polovině srpna jsem skolabovala a po všech možných vyšetřeních jsem byla poslána dom .celé tělo se mi třáslo mdlo a bušení srdce.tyto stavy stále přetrvávají.stále jako by se chvěly všechny svaly v těle nejsem schopna vyjít z domu,zvláštní pocit jako by bylo všechno kolem jak ve filmu.slabost,unava.nemužu vubec spát kolem třetí čtvrté se proberu a nejde mi usnout,stále se mi všechno motá hlavou....jedná se prý o celkové vyčerpání organismu...psychické problémy...nechci užívat ty jejich antidepresiva.bylo by mi u vás prosím pomoci?děkuji Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript ,30let,jihlava
re: sos
(vilcakul, 25. 09. 2008 20:50)
Dobrý den, jestli to bylo v nízkých potencích, tak by to nemělo tolik vadit, i když by se to nemělo míchat. Některé léky se antidotují navzájem a některé nesmí po sobě následovat. Ještě by tam mohlo pomoci Mercurius iodatum flavus, Allium cepa je v rubrice - bolest hrdla, vpravo, zprava doleva.

LYCOPODIUM (LYC.)
- Indikace : akutní pravostranná tonzilitida ( Kent, str. 458 : throat, pain, right – hrdlo, bolest, vpravo );
- a když bolest v krku začíná vpravo a pak přejde vlevo ( Kent, str. 1401 : side, right then left – strana, vpravo, pak vlevo ).
- Má rád všeobecně teplé nápoje (Kent, str. 486 : desire warm drinks – chce, horké nápoje).
- Podle Vassilise v případě akutní tonzilitidy raději upřednostňuje studené nápoje (Kent, str. 485 : throat, pain, cold drinks amel. – hrdlo, bolest, chladný, nápoje, zlepš.).

HEPAR SULPHURIS (HEP.)
- HEP. je mimořádně zimomřivý, obzvláště při akutním onemocnění.
- Tonzilitida se zlepšuje teplými nápoji (Kent, str. 459 : throat, pain, warm drinks amel. – hrdlo, bolest, horko, nápoje, zlepš.).
- HEP. se často používá v případech faryngitidy, obzvláště, když má nemocný pocit, jako by měl třísku v hrdle (Kent, str. 464 : throat, pain, splinter, as from a – hrdlo, bolest, tříska, jako z).
- HEP. se také používá na léčbu abscesu za mandlemi, od kterého nemocnému úplně opuchlo hrdlo na jedné straně (tehdy je většinou potřeba incize) (Kent, str. 467 : suppuration, tonsils – hnisání, tonzily).
re:sos
(Ivana, 25. 09. 2008 16:38)
Průběžně podávám hlášení.Do rána jsem ztratila čich a sedlo mi to na průdušky, pomaličku začínám kašlat.Tak jsem zatím vzala dvě dávky arsenika ch15 asi po 4 hodinách, a zatím nic. Mám ještě vyčkat, nebo zkusit to Lykopodium? Na vašich stránkách už jsem a jsou nejlepší. Nemůže být problém v tom, že jsem před tím vyzkoušela asi 4 homeopatika za 3 dny? Děkuji.
re: posílení imunity
(vilcakul, 25. 09. 2008 12:24)
Dobrý den, k celkovému posílení imunity a fungování organizmu by měla nápomoci homeopatická konstituční léčba. Další možností je užívání tzv. imunostimulantu: Echinacea purpurea, Vilcacora, Rudé Lapacho, Rakytník řešetlákový, Ženšen, Jinan dvoulaločný, Rooibos atd. Já mám dobrou zkušenost s užíváním Echinacey purpurey v potenci D4, 3x denně 8 kapek, v lékárnách je k dostání Echinacea angustofolia v potenci D6, která má také imunostimulační účinky.
posílení imunity
(marcela, 25. 09. 2008 10:44)
Dobrý den, v nynějším sychravém a nevlídném počasí, kdy každý kašle, smrká, bych se i já ráda chránila před nějakým nachlazením. homeopatika jsem si oblíbila a proto vás prosím o radu, který přípravek by byl pro mě...na zvíšení imunity nejlepší? ráda bych je užívala dlouhodobě. za nějaký měsíc přijdou chřipky a nerada bych byla nemocná. v současné době kojím. dcerka má pět a půl měsíce. děkuji.
re: sos
(vilcakul, 25. 09. 2008 09:54)
Dobrý den, v případě zájmu o samostudium homeopatie se můžete zaregistrovat na mých stránkách pro studenty a praktizanty homeopatie http://vilcakul. extra.hu - přes připomínku na stránce mi pošlete Váš email a požadované přihlášovací údaje: jméno uživatelé a heslo k Vašemu účtu. Po registraci Vám pošlu email a můžete se přihlásit ke svému účtu. :-)
re:sos
(Ivana, 25. 09. 2008 07:38)
Děkuji, arsenikum vyzkouším, zimomřivá jsem velmi. To lykopodium mi taky vyšlo bylo další v pořadí. Ale s arsenikem jste mě překvapil. Čím víc to studuju, tím víc vím, že nic nevím. Na jaře se chystám na kurz. Děkuji.
re: cysta
(vilcakul, 24. 09. 2008 22:27)
Dobrý den, ano - cysta se dá léčit homeopatií, a to buď konstitučně nebo specifickými léky přímo na cystu.
re: sos
(vilcakul, 24. 09. 2008 22:25)
Dobrý den, Vaše potíže bych viděl na Arsenicum album, v tom případě jste-li zimomřivá a teplo Vás zlepšuje i celkově. Vysoko vychází i lék Lycopodium clavatum, pravostranost, přechod symptomů zprava doleva, je většinou horkokrevný.
cysta
(marcela, 24. 09. 2008 16:46)
Dobrý den,moje 15letá dcera má cystu na levém vaječníku,doporučíjí operaci.Dala by se cysta léčit homeopatiky?Je velká 9*6cm.děkuji za odpověď
sos
(Ivana, 24. 09. 2008 16:36)
Prosím o odbornou konzultaci. Jsem takový homeoamatér. Jsem nachlazená, rozvoj trval déle asi tři dny, nejdříve mě bolelo v krku v pravo další den vlevo a ted to přelezlo nahoru do nosu a dutin a v krku bolet přestalo. Rýma je průhledná a žlutá,a začíná dráždit okolí nosu, občas pocit ucpaného nosu občas něco vysmrkám. Rty vysušené.V krku škrábání směrem dolů, hrtan?Horečku nemám, jazyk potažený bíle, více blíže kořenu. Pocit tlaku v oblasti třetího oka. Velká žízeň na teplé nápoje, po napití lépe smrkám.Vyzkoušela jsem Bryonii, Pulsatilu a Gelsemium, bohužel bez úspěchu. V pondělí mám nastoupit do nové práce a začínám být lehce nervózní. Prosím poraďte. U homeopatky jsem objednaná, bohužel nejbližší termín byl 19.listopadu.Děkuji velmi.
re: léky
(vilcakul, 24. 09. 2008 14:15)
Dobrý den, přípravek Osteocynesine dostanete v každé lékárně, kde prodávají homeopatické léky firmy Boiron. Jinak si můžete homeopatické léky objednat v homeopatické lékárně Homeo Nitra, která Vám pošle požádované léky na dobírku. tel/fax: 00421-37-65 22 780 Homeo Nitra, Fraňa Mojtu 18, 949 01 Nitra
Lieky
(MIlka Cáderová, 24. 09. 2008 14:02)
Dobrý deň, znova ja. Inak ďakujem za upozornenie o horúčke. Čítala som to niekolko krát a vidíte.:-)

Chcem sa len opýtať. Tu u nás majú problémy s niektorými homeopatikami. A síce som hľadala na nete ale nenašla osm možnosť odkiaľ si objednať lieky, pokiaľ nie sú dostupné v lekárni.
Poradili by ste mi, kde by osm si mohla objednať napr. Osteocynesine? Ide mi aj o budúcnosť, že by som si to tam hneď objednávala sama.
Ďakujem veľmi pekne, ste veľmi láskavý,
Milka
re: syn autista
(vilcakul, 24. 09. 2008 13:26)
Dobrý den, tato otázka tu už byla zodpovězena. Homeopatická léčba může zlepšit tento stav a za pomocí potencovaných vakcín tento stav i vyléčit. Většina případu autizmu je zaviněna očkováním, kde jsou podány vakcíny, které obsahují těžké kovy v nosiči a tím dochází k poškození vývoje mozku. O tomto problému zde najdete i článek, takže si ho můžete přečíst a popřemýšlet o této možnosti.
syn autista
(Martina, 24. 09. 2008 12:34)
Dobrý den.Mám syna 4,5 let.Před nedávnem mu byl diagnostikován mírný dětský autismus,při eeg byly zjištěny epileptické vlny u řečového centra,ale záchvaty nikdy neměl.Do 2,let se rozvíjel normálně,kolem 1.roku začal normálně mluvit,ale asi od dvou let se řeč vytratila začal vydávat jen zvuky i když dneska,když něco chce,tak si řekne,nebo se snaží,je to jen heslovitě jedno slovo,npř.papat, pohádku...Tak se chci zeptat,jestli by nějak pomohla homeopatická léčba.Děkuji
re: zúbky
(vilcakul, 23. 09. 2008 15:15)
Dobrý den, horečku nebo zvýšenou teplotu by měla řešit Chamomilla, je to už popsáno na konci mé předchozí odpovědi. :-)
Zúbky
(Milka Cáderová, 23. 09. 2008 14:58)
Ďakujem Vám veľmi pekne za rady! Ešte sa chcem opýtať, čo v prípade ak má malý teploty? Po čom by mu mali klesnúť? Čípky Viburcol mu nezabrali ako som teraz zistila. Má stále zvýšenú teplotu.
ďakujem a nehnevajte sa za toľko otázok,
Milka
re: dentice
(vilcakul, 23. 09. 2008 10:12)
Dobrý den, problém Vašeho syna může být způsoben nedostatkem vápníku v organizmu, nejde ani tak o jeho nedostatek jako neschopnost organizmu ho vstřebat a zabudovat do tkání. Určitě bych uvažoval o podávání calciových solí Calcarea carbonica, Calcarea phosphorica nebo Calcarea fluorica v potenci D6 jako tkáňovou sůl. Můžete zakoupit i přípravek firmy Boiron Osteocynésine, který je vhodný na obtížnou dentici. V případě celkových nebo doprovodných příznaků, musíme pomýšlet na hlavní lék dentice:

CHAMOMILLA
Patogeneze popisuje přecitlivělost na bolest, vznětlivou, zlostnou, náladovou povahu, trávicí poruchy.
CHAMOMILLA nalezne uplatnění u zlobivých, náladových a unavených kojenců, jejichž problémy jsou ve vztahu k prořezávání zubů.
Velmi často mají jednu tvář červenou a teplou, druhou bledou a chladnou.
Rozlady se zlepšují pochováním dítěte v náručí nebo projížďkou ve voze.
V průběhu prořezávání zubů se mohou objevit i hypertermie, průjem nebo bronchitida.
Pozologie
Kojenci, který je obvykle hodný a který začne zlobit v době, kdy se mu bolestivě prořezávají zoubky, podáváme pět granulí léku CHAMOMILLA 9 CH a dle potřeby opakujeme každou čtvrt hodinu. Úleva se
dostavuje zpravidla rychle. Lék vysadíme, jakmile bolesti ustoupí.
Jestliže se ke změnám chování přidruží i horečka, průjem nebo kašel, předepíšeme lék CHAMOMILLA 15 CH, pět granulí dvakrát denně a eventuálně připojíme nezbytný komplementární homeopatický lék,
vybraný dle odpovídající symptomatologie.
Prerezávanie zúbkov
(Milka Cáderová, 23. 09. 2008 09:53)
Dobrý deň,
som rada, že som našla na Vás odakz. Viete mojmu malému Samkovi s prerezávajú zúbky a veľmi dlho a samozrejme dosť bolestivo. Aj 2 mesiace. Má 14 mesiacov a má len 4 zúbky a teraz mu idú ďallšie. nechcen doň stále tlačiť Panadoly a Ibuprofeny, pretože to aj tak nemožem používať dlhšie ako 1 týždeň a jemu idú zúbky aj mesiac. chcem sa preto opýtať, kúpila som mu čípky Viburcol, tie mu chcem dávať pred spaním. Možem mu počas dňa podávať Chamomillu 15Ch? A keď má kašeľ, možem mu k tomu dať sirup Stodal? Prosím Vás dajte mi vedieť. Rada by som malému pomohla, lebo vidím, že trpí a tak by som aspoň trošku chcela to jeho trápenie zmierniť.
Ďakujem Vám veľmi pekne.
Cáderová Milka
re: kojení
(vilcakul, 20. 09. 2008 22:31)
Dobrý den, vzpomínané léky můžete použít následujícím způsobem:
RICINUS COMMUNIS
Tento lék jsme zmínili již níže, a to v nízkém ředění jako prostředek na podporu laktace. Nyní jej použijeme ve vysokém ředění za účelem dosažení opačného účinku. Předepisujeme pět granulí v ředění 30 CH dvakrát denně až do zastavení sekrece.
konec kojení
(klekipeta, 19. 09. 2008 15:25)
Dobrý den,mám 16 měsíčního syna,kterej je závislej na kojení a to hodně.Chtela bych uz kojení ukončit,proto jsem si zakoupila lac Caninum 30CH a Ricinus communis 30CH,ale nevím dávkování.Podotýkám,že kojim i 10x za den a v noci téměř nepřetržitě a už jsem z toho celá unavená.Děkuji Petra
re: homeopatie
(vilcakul, 17. 09. 2008 21:09)
Dobrý den, na každého člověka může mít homeopatikum různý účinek ohledně vyvolaných symptomů po jeho užití, z tohoto pohledu je možné zvýšení chutě k jídlu i častější močení.
Homeopatie
(Petra, 17. 09. 2008 14:01)
Dobrý den, může mít následek Kalium sulphurica více chutě k jídlu a častější chození na malou. Děkuju.
re: homeopatie
(vilcakul, 16. 09. 2008 13:46)
Dobrý den, tak to je těžká otázka, protože předepsání léku záleží na mnoha aspektech a nejen na samotném symptomu. Kalium sulphuricum může být indikováno na jakékoliv fyzické symptomy ke kterým má afinitu, důležitý je tzv. terén nebo konstituce, která je nejvíce vyjadřena charakteristickými symptomy z mentální úrovně. Ano, Aesculus hippocastanum má afinitu a tím i léčí hemeroidy.
Homeopatie
(Petra, 16. 09. 2008 12:07)
Dobrý den chtěla bych se zeptat na co přesně je Kalium Sulphuricum a jestli Aesculus Hippocastanum je na hemeroidy. Děkuji za odpověd.
re: spálová angína
(vilcakul, 15. 09. 2008 23:45)
Dobrý den, na tento problém je indikováno vícero léků, ze kterých je možné vybrat správný lék na základě charakteristických symptomů Vašeho syna. Mezi klinické léky na tento problém patří Ailanthus glandulosa, Ammonium carbonium, Apis meliffica, Belladona atropa, Echinacea augustofolia, Lachesis mutus, Lycopodium clavatum, Mercurius solubilis, Nitric acid, Rhus toxicodendron. V rubrice spála anginózní je jediný lék Phytolacca decandra.
Spálová angína
(Romana Kramná, 15. 09. 2008 22:44)
Dobrý den, mám 4-letého chlapečka s podezřením na spálovou angínu (2 den má zvýšené teploty, dnes se objevil červený povleklý jazyk, na těle má mírné známky vyrážky). Doporučili by jste mi vhodná homeopatika? Děkuji.
re: bradavice
(vilcakul, 15. 09. 2008 19:19)
Dobrý den, s tímto problémem byste měla navštívit homeopata a požádat o konstituční léčbu. Není jisté, jestli je Vámi užívaná kombinace léků indikována a taky vhodná. Můžete zkusit ještě pár dní počkat, jestli se ten ekzém nezačne zlepšovat, protože počáteční zhoršení po užití homeopatika je normální. V tom případě, že ekzém se bude ještě více zhoršovat, tak raději jděte k tomu homeopatovi. :-)
re: Chlamydia pneumoniae
(vilcakul, 15. 09. 2008 19:14)
Dobrý den, ochranou před touto nákazou by mohla být homeopatická konstituční léčba nebo specifické homeopatické léky předepsané na základě genus epidemus.
bradavice
(zofinka, 15. 09. 2008 16:50)
Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o pomoc. V obličeji mám velké množství malých světlých bradaviček, zejména na čele a pod očima. Žádná klasická ani domácí léčba nezabrala (dusík, vypalování horkou jehlou, roztoky, vlaštovičník, česnek) V současné době beru Dulcamara 5 granulí 2xdenně a Thuja occidentalis 10 gramulí 1xtýdně, vypadá to, že to zabírá, ale problém je v tom, že se mi při této léčbě zhoršuje ekzém, který mám na konečcích prstů. Neexistovala by nějaká jiná kombinace léků? Děkuji za odpověď.
Chlamydia pneumoniae
(Broněk, 14. 09. 2008 09:44)
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat jaké by se dalo použít homeopatikum první pomoci na Chlamydie pneumoniae.
Děkuji
re: roupy
(vilcakul, 12. 09. 2008 18:43)
Dobrý den, můžete zkusit Cinu C15, 3x denně do ústupu potíží. Dalšími vhodnými symptomatickými léky jsou: Chelone glabra, Mercurius dulcis, Mercurius sulphuricus a Santoninum. Tento sklon by měla vymýtit konstituční homeopatická léčba, kvůli níž byste měla navštívit homeopata.Více se o tomto problému dočtete na následujícím odkazu: https://www.zdravcentra.cz/index.php?act=bq-31&aid=2&oid=159&OFF=&DIR=&ORD
roupy
(Jana, 10. 09. 2008 21:07)
Dobrý den, trpím roupem dětským. Dozvěděla jsem se, že pomáhá homeopatikum Cina 15 CH. Chtěla bych se zeptat jak ho užívat a zda ho mohu užívat při kojení. Děkuji.
re: dětský homeopat
(vilcakul, 08. 09. 2008 13:16)
Dobrý den, v seznamu homeopatů je několik homeopatů z Ústeckého kraje. Nemyslím si, že by se z nich někdo specializoval na děti, ale můžete jim napsat email a zeptat se. Jestli chcete homeopata pediatra, tak vím jenom o dr. Rybovi z Ústí nad Orlicí a dr. Pudilovi z Prahy.
Dětský homeopat
(Melicharová, 08. 09. 2008 08:00)
dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli neznáte homeopata, který se specializuje přímo na děti? Mám 3letého chlapce, který má často záchvaty vzteku,často s proslovem, že chce dostat na zadek, nebo že chce aby se táta zlobil, že chce zůstat sám,...kvůli maličkostem, nebo i bezdůvodně zničeho nic.nevím, jestli jen nechce upoutat pozornost, nebo to dělá cíleně, nebo nevědomky,... anebo lítá jako šílený, smějě se, nereaguje na nic, válí se po zemi, a je jak z ,,divokých vajec,,.. bez možnosti nějak ho zklidnit.Přestane až když sám chce. není nějaký homeopatický přípravek na koncentraci? zklidnění? jsme z Teplic, kraj Ústecký. děkuji za odpověď, popř. radu.
re: přírodní lék
(vilcakul, 06. 09. 2008 21:46)
Dobrý den, jelikož se jedná o přípravek z léčivých bylinek, tak ho můžete užívat i delší dobu. Samozřejmě by to nemělo být stále, ale jen v případě potřeby si udělat 2-3 týdenní kůru.
přírodní lék
(jenny, 06. 09. 2008 18:04)
Dobrý den,chtěla bych se zeptat jestli můžu dlouhodobě užívat přírodní lék NOVO-PASSIT.Děkuji a přeji příjemný den.Na shledanou
re: závislost na matce
(vilcakul, 05. 09. 2008 14:08)
Dobrý den, na tento stav existuje univerzální lék Saccharum officinalis, který má esenci: nedostatek lásky matky nebo otce. Podává se v potenci C30, 2x týdně v pondělí a čtvrtek, jednu dávku (3 kuličky). Po zlepšení stavu je možné lék vysadit, zlepšení by mělo být vidět už po první dávce. Mělo by to ovlivnit i to spání, jinak byste měli navštívit homeopata ve svém okolí.
Závislost na matce
(Lucie Jičínská, 05. 09. 2008 10:45)
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda existuje nějaký homeopatický lék na snížení závislosti na matce. Mám 11ti měsíční holčičku, která musí být neustále se mnou, pořád mi " visí na noze" a jakmile se jen vzdálím do 2.místnosti, tak strašně vyvádí. Kam se hnu, tam leze za mnou. S prvním dítětem jsem toto vůbec neznala.
Dále bych se chtěla zeptat, zda je něco i na lepší spinkání. Stále se mi budí v noci po 2 hodinách a vyžaduje kojení, jinak neusne. Je nějaký přípravek i na to?
Moc děkuji za radu.
re: menopauza
(vilcakul, 04. 09. 2008 22:25)
Dobrý den, na tuto potíž je indikováno vícero homeopatických léků, nezaškodila by návštěva u homeopata ve vašem okolí pro předepsání konstitučního léku, který by měl upravit fungování celého organizmu, tak i hormonálního systému. Symptomaticky by mohl být užitečný některý z následujících homeopatických léků: Lachesis mutus, Sepia officinalis, Thuja, Graphites, Ignatia amara, Actaea racemosa - předepisujeme střední ředění (9 CH ), 5 granulí 1 - 2 x denně.
re: polypy
(vilcakul, 04. 09. 2008 22:15)
Dobrý den, samozřejmě můžete podpořit léčbu po odstranění polypů podáním Arniky montany v potenci C30, jednu dávku (3 kuličky). Nejlepší by bylo vyšetření u klasického homeopata, který by předepsáním konstitučního léku měl odstranit predizpozici k těmto potížím. Symptomaticky by mohla být dobrá Thuja nebo Calcarea carbonica v potenci C6 - C9, 3x denně do vymizení problému, v případě že se tak nestane, tak nemá smysl dál užívat tyto symptomatické léky.
re: bolest v krku
(vilcakul, 04. 09. 2008 22:09)
Dobrý den, ano - můžete v těhotenství užívat homeopatika, pro předepsání indikovaného léku byste měla navštívit homeopata ve svém okolí. Podle mého názoru máte oslabenou imunitu a předepsání konstitučního homeopatického léku by mělo odstranit tyto potíže a posílit imunitu celého organizmu.
menopauza
(miluše, 04. 09. 2008 19:40)
Dobrý den.Ctěla bych doporučit nějaký přírodní lék na potíže spojené s klimakteriem.Na nepříjemné návaly,spojené s pocením.Jinak žádné problémy nemám,Děkuji
polypy v nose
(luisa, 04. 09. 2008 18:30)
dobrý den, můj muž má velký nález polypů v nose. Půjde na odstranění. Má otázka k Vám prosím je,: lze užívat homeopatika preventivně nebo doplnkově? Mohl by mít oslabenou imunitu? Moc děkuji, Luisa Šimková
bolest v krku
(Dana Pospíšilová, 04. 09. 2008 11:00)
Dobrý den,prosím o radu,asi před 2 měsíci jsem brala antibiotika(zánět vedlejších dutin),potom mi bylo asi 14 dní dobře,ale další týden mě začlo bolet v krku a tak to mám celou dobu,vždy mě bolí pravá mandle,pár dní klid a pak zase levá takhle pořád do kola a jsem i zahleněná,hlavně ráno.Nyní jsem 3 týdny těhotná a chci se zeptat jestli by mi pomohla nějaká homeopatika a jestli se můžou v těhotenství.Předem díky za odpověď a přeji hezký den.
re: ostruha
(vilcakul, 03. 09. 2008 13:30)
Dobrý den, tato otázka tu už 2x byla - můžete v této indikaci užívat Heklu lavu 3 - 4x denně, 1 dávka 3kuličky, v potenci C5. Když to nezabere na bolest, tak můžete zkusit užití Hekla lavy v potenci C30,1 x 3 dávky, ráno, na oběd a večer 3 kuličky pod jazyk a nechat rozpustit.
OSTRUHA PATNÍ KOSTI
(MARIE HORKÁ, 03. 09. 2008 10:38)
Dobrý den moc vás prosím o radu a hlavně jaká homeopatika by mě pomohla v léčbě.Mám neskutečné bolesti a jsou dny že se vůbec ráno na nohu nepostavím.Předem vám moc děkuji za odpověd a přeji hezký a pohodový den s pozdravem Maruš Horká
re: kašel
(vilcakul, 01. 09. 2008 23:30)
Dobrý den, odpověď na Vaši otázku najdete už v předcházejících komentářích. Homeopatie je i pro tak malé děti vhodná a můžete podávat nízké potence C9, C12 a C15 odpovídajícího léku , dávkování 3x denně do ústupu potíží. Nejlepší by byla fakt konstituční léčba a návštěva u homeopata ve vašem okolí.
Vlhký kašel a sípavý kašel
(Marie, 01. 09. 2008 22:50)
Dobrý den,mám 2 dcery (3 roky a 6 měsíců).Starší dcera má od minulého týdne angínu,bere ATB-Ospen,měla jen horečky.Nyní je bez teplot,ale přidal se vlhký hlenitý dávivý kašel.Jaká homeopatika mohu,prosím,použít? Druhá dcera se samozřejmě nakazila,má jen zvýšenou teplotu,ale má hrozný kašel.Když dýchá,hrozně sípe a kašel je hodně dráždivý,suchý,sípavý.Kašle nejvíc v leže a v noci.Mohu u takto malého dítětě použít homeopatika?Pokud ano,v jakém ředění a dávkování?U starší dcery přemýšlím o konstituční léčbě,protože má příští týden nastoupit do školky.Moc a moc Vám děkuji za Vaši odpověď.Marie.
re: registrace
(vilcakul, 01. 09. 2008 21:47)
Dobrý den, zaregistrovat se můžete přes odkaz v nabídce na webu "Připomínky". Pošlete mi své uživatelské jméno a požadované heslo, email se mi objeví - potom Vás zaregistruji a pošlu Vám emailem oznámení. Registrace byla omezena kvůli napadnutí webstránky botem, kdy jsem musem vymazat přes 2000 komentářů, kde byly odkazy na pornografické a jiné aktivity, které tam nemají, co dělat. Těším se na Váš email a děkuji za pochvalu a zájem. S pozdravem vilcakul :-)
registrace
(Ivana, 01. 09. 2008 08:46)
Hezký denVelmi se zajímám o homeopatii a až mi odroste miminko mám v úmyslu udělat si kurz. Zatím studuji literaturu a internet. Chtěla bych se zaregistrovat na Vašich stránkách pro studenty a homeopaty, vždycky mi to však řekne, že je to jen pro registrované. Jak však mohu tuto registraci provést?Stránky vilcakul.extra považuji zatím za to nejlepší co jsem na netu česky našla. Homeopatií se snažím léčit celou rodinu a zatím se mi vcelku daří, i když informace mi chybí.Téměř všechny přístupné články už jsem přečetla.Byla bych moc ráda, kdybych se mohla zaregistrovat.děkuji. s pozdravem, Ivana Juříková
re: žlučník
(vilcakul, 29. 08. 2008 22:18)
Dobrý den, Vaše potíže by mohl řešit homeopatický lék Chelidonium majus, symptomatický to sedí - bolest vystřeluje do pravého podžebří směrem přes bok do pravé lopatky. I to dávkování by mělo být dobré, v případě že by to už nezabíralo můžete zvýšit potenci.
Funkční porucha žlučníku
(Alžběta, 29. 08. 2008 20:28)
Dobrý den, asi 5 měsíců mám diagnostikovanou zhoršenou evakuační funkci žlučníku. Veškerá další vyšetření negativní. Pouze potíže s páteří (léčím masážemi a pomocí Dornovy metody) a migrény (pravděpodobně od krční páteře nebo žlučníku). Mám neustálé bolesti v pravém podřebří a boku vystřelující do zad, celkově potíže se zažíváním (nechutenství k jídlu). Za 2 měsíce jsem zhubla 12 kg! Trochu experimentuji s homeopatií a podle symptomů jsou si koupila Chelidonium 9CH. Chtěla bych vědět jaké dávkování je vhodné (5 kuliček 3x denně??) Za odpověď mnohokrát děkuji.
re: koktání
(vilcakul, 29. 08. 2008 08:00)
Dobrý den, tento problém by měl být řešitelný konstituční léčbou, založenou na charakteristických symptomech pacienta. Proto by bylo třeba vyhledat homeopata ve svém okolí a požádat ho o konstituční léčbu.
koktání
(Lenka, 29. 08. 2008 06:59)
dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda-li existují léky na vyléčení nebo zlepšní zadrhávání, předem děkuji za odpověd, a přeji krásný den
re: neuritida
(vilcakul, 28. 08. 2008 11:31)
Dobrý den, lékem první volby by mělo být Hypericum perforatum v potenci C30, 1 dávku (3 kuličky) pod jazyk, 1x týdně.
neuritida
(bronislav, 28. 08. 2008 10:03)
Dobrý den. Chtěl bych poprosit o radu jaké homeopatické léky první pomoci by se daly použít proti zánětu mozkomíšních nervů.
re: zlomený obratel
(vilcakul, 27. 08. 2008 18:03)
Dobrý den, dávkování léku najdete v přibaleném letáčku, tak se mi zdá, že má být 2 - 3x denně 2 tablety.
re: komár
(vilcakul, 27. 08. 2008 17:55)
Dobrý den, na tuto potíž by měl být dobrý lék Ledum palustre v potenci C30, lék můžete podat 3 až 9x; v akutních případech každou 4 až 6 hodinu, v méně akutních případech jen 2 až 3x. Jedna dávka by měla být 3 kuličky rozpuštěné pod jazykem a pravidlem je užívat lék jen do té doby, dokud neustoupí potíže.
Dalšími pomocnými prostředky může být Hypericum perforatum a Calendula officinalis v potenci C6.
RE. ZLOMENÝ OBRATEL
(iVANA, 27. 08. 2008 14:17)
Rozhodla jsem se pro Vámi navržený Osteocynésine, jen prosím doporučte dávkování, děkuji velmi.
komár
(božena, 27. 08. 2008 13:13)
Dobrý den! Prosím o radu. Syna v noci štípnul komár do očního víčka a vypadá jako Rocky po zápase a pořád si to žmolí. Co by mu mohlo pomoci ke zmírnění toho otoku a aby ho to tolik nesvědilo? Předem děkuji za odpověď. B.
Vyvrknuty kontnik, natrzuene vazy
(Alena, 27. 08. 2008 13:04)
Dobry den,mam vymknuty kontnik a natazene, mozne lehce natrzene vazy. Mam to v sadre. Chtela bych podporit hojeni. Sestra mi koupila Arnica Montana 9CH, ale nevim jak davkovat. Uraz se stal pred 3 dny. Muzete mi prosim poradit? Moc dekuji
re: rada
(vilcakul, 27. 08. 2008 12:48)
Dobrý den, ano homeopatie by mohla pomoci při Vašem problému s pocením, tak i s vypadáváním vlasů. Měla byste kvůli tomu navštívit homeopata ve Vašem okolí a požádat ho o konstituční léčbu. Homeopata najdete v Seznamu homeopatů nad poradnou.
prosím o radu
(jana, 27. 08. 2008 11:26)
Dobrý den, prosím, mohla by homeopatie pomoci při problému pocení hlavy? Zároveň mi vypadala snad polovina vlasů. Nebudu moci nosit ani paruku... Děsí mě to. Je mi 65 let. Nevím, co dělat. Mám smysl pro estetiku a neumím si sebe představit v budoucnu...
Za odpověď na můj dotaz předem srdečně děkuji.
re: suchý kašel
(vilcakul, 21. 08. 2008 11:33)
Suchý kašel

Aconitum –
Hrubý, suchý, dráždivý, bolest vyvolávající kašel hlavně v noci. Těžké dýchání. Laryngitida se sípavým dechem, drsným kašlem, který obtěžuje hlavně v noci, kdy jsou záchvaty, Pokud nezabere, podáváme Spongii.

Rumex – Šťovík kadeřavý
Suchý, únavný kašel vyvolaný svěděním v oblasti jamky s pocitem živé rány v oblasti laryngu a trachey. Zhoršuje se po nadechnutí čerstvého chladného vzduchu. Při nádechu si zakrývají ústa. Má potíže při přechodu z tepla do chladu. Zklidnění po zakrytí nebo zavření úst. Bolesti hrudníku. Pacient vykašlává žlutý hlen. Zhoršení odkrytím se. Chrapot, nachlazení, průjem.

Sticta – lišejník
Suchý, spastický kašel s pocitem živé rány v průdušnici. Je zhoršená v noci nebo v chladné místnosti. Zlepšuje se v sedě. Při kašli červenají tváře. Suchá nosní sliznice, ucpaný noc v kořeni nosu, bolest čelních dutin.

Bryonia –
Kašel je suchý, který je zhoršený pohybem, teplem, okolo 21 hod. večer. Lehá si na bolestivý hrudník. Má velkou žízeň na studenou vodu, pocit suchých sliznic. Může se zhoršovat i pohybem hrudníku, teplem. Zlepšení v sedu.

Drosera – rosnatka masožravá
Suchý, dráždivý, štěkavý, spastický kašel jako podrážděný peříčkem. Kašel je záchvatovitý, občas nutí na zvracení. Vhodné na černý kašel. Pískání při dýchání, nafialovělá tvář, člověk u kašle nemůže dýchat. Bolest hrudního koše, břicha a žeber. Drží se za břicho. Zhoršuje se večer, při ulehnutí.

Hyoscyamus -
Zhoršení teplem postele, mluvením, smíchem, zpěvem. Zlepšuje se pohybem.

Ferrum phosporicum –
Začátek nachlazení, začátek nemoci, pomalu stoupající teplota, unavenost. Kašel je z počátku suchý, později přejde do vlhkého. Je velmi bolestivý, s píchavou bolestí na hrudi nebo pocit pálení na hrudi nebo v hrudi. Zhoršuje se na chladném vzduchu a nebo v leže.Vykašlává žlutý hlen s proužky krve.

Spongia – z mořské houby
Pokud nezabere Aconitum. Kašel je dunivý, drsný, suchý, pískavý, dusivý. Kašel je doprovázen bolestmi hrtanu a průdušnicemi, chrapot, ztráta hlasu. Kašel se spravuje při jídle a pozřením teplých nápojů. Pocit plného hrudníku.Pokud nezabere Spongie, ani Aconitum, podáváme Hepar sulphur. Zhoršení před půlnocí a v teplém pokoji. Má pocit pálení a obnažené sliznice. Horký vzduch průdušnici.

Cuprum -
Používá se při suchém, dráždivém kašli, vyčerpání, kašel se velmi zlepšuje po vypití chladné nebo studené vody.Křeče na víčkách, rukou, někdy celé osoby. Mívá namodralé bělmo. Zhoršuje se nedostatkem spánku, chladem a v noci.

Hepar sulphur –
Pokud nezabere Spongie a Aconitum.Štěkavý bolestivý kašel. Žlutý hustý hlen. Pocit slabosti, špatná nálada.
Zhoršení chladným vzduchem.


Při akutní laryngitidě po 10 min, Aconitum, Hepar sulphur a Spongia – do vody.
opakující se suchý kašel
(M. Zadražilová, 21. 08. 2008 10:01)
Dobrý den, mám 2 děti - 3 a 5 let. Naším velkým problémem je opakující se suchý kašel, zejména v období podzim-jaro, ale například starší dcera má problémy znovu i teď. Jedná se o suchý kašel bez teplot, často bývá až štěkavý jako u laryngitidy a je velice obtížně utišitelný. Neodkašlávají, nebo jen velice málo a pouze po probuzení. 2x jsme byli u homeopata a léčba krásně zabrala, do 1 týdne byli bez potíží - měli jsme kombinaci phosphorus CH9 s euphatorium CH9 a Phosphorus CH9 s bryonií CH9. Bohužel k paní homeopatce - neboť je to současně dětská lékařka - jsou zejména v zimním období dlouhé čekací lhůty, než může děti vyšetřit. Můžete mi prosím poradit nějaká homeopatika, která bych mohla nasadit ihned, když se tento suchý kašel objeví? Opravdu s ním máme velké problémy, nejhorší jsou noci, které jsou i pro mě vyčerpávající. Dékuji za odpověď zdravím Zadražilová
re: dotaz
(vilcakul, 19. 08. 2008 21:12)
Dobrý den, ano jsou některá homeopatika, která jsou indikovaná při zácpě. Podle mě se ale jedná o psychický problém a ne o fyzický, který časem sám od sebe vymízí. Klinicky by mohly přicházet v úvahu léky Alumina, Bryonia alba, Calcarea carbonica a Nux vomica.
dotaz
(Jana Mašková, 19. 08. 2008 14:08)
Dobrý den, chtěla bych se vás zeptat, můj syn 2,5 letý začal chodit bez plinky a rovnou na wc ale od té doby nechce chodit na velkou, nejde třeba i 5 dní.Nejsou nějaká homeopatika na zácpu u dětí?
re: encefalitida
(vilcakul, 18. 08. 2008 20:52)
Dobrý den, na tento problém je vhodno vícero homeopatických léků, z kterých se dá předepsat indikovaný lék podle Vašich charakteristických symptomů. Jako první pomoc bych doporučil homeopatický lék Ledum palustre v potenci C 200 a podle výsledků dalších testů by se mohl tento lék ještě opakovat. Tento lék je vhodný při borelioze a možná by tu nějakou práci také odvedl. Z klinických léků by mohly přicházet v úvahu: Aconitum nappelus, Apis mellifica, Belladona atropa, Bryonia alba, Conium maculatum, Cuprum metallicum, Helleborus niger, Hyoscyamus niger, Mercurius solubilis, Phosphorus, Silicea terra, Stramonium datura, Tuberculinum bovinum a Zincum metallicum.
re: zlomený obratel
(vilcakul, 18. 08. 2008 20:38)
Dobrý den, na tento problém bych Vám doporučil komplex tkáňových solí nebo přípravek firmy Boiron Osteocynésine, který je komplexem calciových solí. To Symphytum bych neantidotoval, možná bude stačit natírat koleno kamfrovou mastí. Mimo jiné si možná užíváte provingu Arniky montany, takže je třeba buď vydržet nebo antidotovat alopatickými léky na bolest. Všeobecným antidotem rostlinných léků je Camphor v té samé potenci jako podaný homeopatický lék. Nejlepším řešením by byla návštěva homeopata ve Vašem okolí.
Klíšťová encefalitida
(Simona, 18. 08. 2008, 18. 08. 2008 18:37)
Dobrý den, dnes mi dělali testy na KE, zítra se dozvím výsledky, podle nichž mě budou (či nebudou) hospitalizovat v nemocnici. Jedná se o 1. probíhající stádium nemoci, které bude přecházet do stádia druhého. Existuje homeopatikum (homeopatika), které by pomohlo organizmu se co nejlépe vyrovnat s event. 2. fází nemoci a s ní i s případnými následky? Předem děkuji za Vaši odpověď
zlomený obratel
(ivana, 18. 08. 2008 14:07)
hezký den, měla jsem nehodu na kole a zlomila si 6.hrudní obratel, naštěstí bez poranění míchy, mám korzet a berle. asi den po úraze jsem vzala šest dávek arniky 30ch,po hodině až dvou kvůli modřinám, řekla bych, že funguje.pak jsem začala brát symphytum9ch, kvůli lepšímu hojení, ale zřejmě jsem si uhnala proving, neb mě ukrutně začalo píchat v jinak zdravém, koleně.doporučil by jste jiný lék? Symphytum chci antidotovat mátou, půjde to?Přišlo mi, že žádná z calc. se na mě nehodí.děkuji, za radu, Ivana Juříková
re: kolika
(vilcakul, 16. 08. 2008 20:37)
Dobrý den, na tento problém jsou dobré homeopatické léky Lycopodium clavatum, Carbo vegetabilis, Argentum nitricum, Chamomilla, China officinalis, Cocculus indicus, Colocynthis, Cornus circinata, Dioscorea villosa, Graphites, Ignatia amara, Natrum sulphuricum, Nux vomica, Phosphor, Pulsatilla, Raphanus sativus. Správný lék musíte vybrat podle charakteristických symptomů dítěte a asi by bylo nejlepší navštívit homeopata ve svém okolí.
dětská kolika
(Monika Cigánková, 16. 08. 2008 19:35)
Dobrý den, chtěla jsem Vás požádat o radu. Mám 6 týdenní miminko chlapečka a má problémy s plynatostí, bolestí bříška. Poradíte mi homeopatické léky na tyto neduhy? Děkuji s pozdravem
re: autista
(vilcakul, 14. 08. 2008 21:45)
Dobrý den, je dost možné, že by mohla pomoci homeopatická konstituční léčba. Ale v první řádě bych prověřil, jestli se nejedná o postvakcinační syndrom, tzn. že mohlo dojít k poškození očkováním a kvůli tomu je syn autista. Přečtěte si prosím články na toto téma pod odkazem "Vakcinace", potom se musíte rozhodnout buď pro léčbu potencovanou vakcínou nebo konstitučním lékem. Vzpomínaný lék v potenci LM 1 až 30 můžete objednat na následujícím odkazu: http://www.remedia.at/homeopatia/Dioscorea+villosa.html?arzneinr=374
re: otěhotnění
(vilcakul, 14. 08. 2008 21:39)
Dobrý den, ve Vašem případě by byla vhodná konstituční homeopatická léčba, které byste se měla podrobit i s manželem. Proto byste měli navštívit homeopata ve svém okolí a požádat ho o konstituční léčbu. V případě správného předepsání a vedení případu by k otěhotnění mělo dojít během jednoho roku, záleží to i na dobré diagnostice a samozřejmě se nesmí vyskytnout jiné překážky bránící početí, ať už fyzické nebo genetické.
re: kurdlipid
(vilcakul, 14. 08. 2008 21:33)
Dobrý den, můžete tento lék užívat stejně v potenci C12 jako v potenci C6. Jinak by dávkování mělo být popsáno v přibaleném letáčku v ruštině.
re: rada a otázka
(vilcakul, 14. 08. 2008 21:30)
Dobrý den, rozumněl jsem Vaší otázce, jen nevím o žádném léku, který by snižoval nitrooční tlak. Ale v každém případě byste měl vyzkoušet konstituční homeopatickou léčbu, která by měla upravit fungování celého organizmu, tím i nitrooční tlak. Proto byste měl navštívit homeopata ve svém okolí a požádat ho o konstituční léčbu.
syn autista
(Dana, 11. 08. 2008 12:55)
Prosím vás, poradíte mi, kde bych mohla sehnat přípravek Dioscorea villosa LM potence 100 - kuličky. Děkuju.
otehotneni
(Macek, 11. 08. 2008 09:51)
Dobrý den,5,5let se snažíme o mimi,byli 2krát na ivf,vyzkoušeli různé přírodní preparáty ted bych chtěla vyzkoušet homeopatii,já mám v těle sníženou dávku hormonů jinak vše v pořádku a manžel shoršený spermiogram,prosím o odpověd dá se nám pomoct pomocí homeopatie,jak dlouho to trvá,vím že u každýho to asi bude působyt jinak,děkuji
Kurdlipid
(Zuzana, 10. 08. 2008 10:11)
Dobry den, zohnala som z Ruska Kurdlipid (na chudnutie), nemali vsak v riedeni C6 ako sa udava vo vsetkych zdrojoch na internete, ale C12. Vedel by mi niekto z homeopatov poradit ako uzivat C12 ak C6 odporucaju 3 granule 2-3-krat denne? Dakujem
špatná otázka
(zdenko karaba, 09. 08. 2008 10:52)
je to špatně položená otázka, ptám se na důsledek, ale příčina je v tom zvýšeném nitroočním tlaku, axistuje nějaká homeopatické pomoc na zvýšený nitrooční tlak, díky za odpověď, zk
co poradit
(zdenko karaba, 06. 08. 2008 00:49)
existuje nějaký homeo lék na oční nerv, který je stlačován zvýšeným nitročním tlakem, děkuji za odpověď
re: čekanka
(Tereza, 05. 08. 2008 11:10)
Na tuto e-mailovou adresu už jsem jí právě psala. Nevadí. Každopádně mnohokrát děkuji za odkaz na stránky a přeji mnoho dalších úspěchů.

Tereza M.
re: čekanka
(vilcakul, 04. 08. 2008 21:40)
Dobrý den, zkuste ji napsat na následující adresu: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
re: čekanka
(Tereza, 04. 08. 2008 13:57)
Dobrý den,

velice děkuji za odpověď ohledně homeopatické čekanky. Na stránkách, které jste mi doporučil, jsem ji v nabídce opravdu našla. Její objednání však vychází velmi draze oproti běžným cenám homeopatických léků v ČR.

Nenapadl by Vás ještě jiný zdroj?

Na čekanku jsem narazila díky článku paní Kataríny Vackové. Zkoušela jsem jí i psát, bohužel mi neodpověděla. Nemáte na ni, prosím, telefonický kontakt?

Předem velice děkuji.
Tereza M.
re: vlhký kašel
(Silvie, 03. 08. 2008 22:18)
Dobrý den,
mnohokrát děkuji za Vaši rychlou odpověď.
re: vlhký kašel
(vilcakul, 03. 08. 2008 13:27)
Dobrý den, zkuste vybrat vhodný lék podle charakteristických symptomů stavu každé z dcer.

Vlhký kašel

Ipecca –
Kašel je vlhký, zhoršený pohybem, zlepšený klidem, při kašli je slyšet pískoty nebo chropy s pocitem na zvracení. Mívá obvykle hodně slin, nepije, má čistý nebo velmi málo povleklý jazyk. Je akutní.

Antimonum tartaricum –
Jazyk je povlečený hnědým nebo hnědožlutým povlakem na jazyku. Přítomnost velkého hlenu na průduškách, který se velmi špatně vykašlává. Na průduškách chrčí i při normálním dýcháním. Může to v něm bublat. Pacient je velmi unavený. Může mít cyanózu kolem očí a úst. Má bledou a studenou kůži – špatné okysličování krve.

Pulsatilla –
U rýmy odkaz. Silný kašel, s produkcí velkého množství vykašlaného bílého nebo do žluta zabarveného hlenu. Je nedráždivý, nebolestivý. Přes noc, dráždivý, suchý a ve dne vlhký kašel.. Tendence k otitidám. Ztráta čichu a chuti. Zlepšení pohybem a na čerstvém vzduchu.

Hepar sulphur –
Začíná jako suchý kašel, rychle přechází do zánětlivého stadia, vlhké chropy, s hnisavým zápachem.

Mercurius solubilis –
Zánětlivý hlen vykašlává, žízeň, slinění.

Chamomilla –
Souvislost s prořezáváním zoubků.

Cocus cacti –
Má vlhký kašel,který produkuje hleny jako slimák (Viskózní tahavý hlen). Zhoršení okolo 23 hod., ráno po probuzení, při čištění zubů. Zhoršuje se v teplé posteli, v chladné místnosti a napitím se chladné vody.
Vlhký kašel u dětí
(Silvie, 02. 08. 2008 22:40)
Dobrý den, mám dvě dcery 13měsíční a 4letou. Se starší dcerou mám dobrou zkušenost s homeopatickou léčbou. Naše homeopatka je nyní mimo území ČR, proto se obracím s prosbou o Vaši radu. Jsme s dcerami na dovolené a obě nyní mají vhlký kašel, jsou zahleněné, rýma se objevuje spíše zřídka a je čirá. Hlen ani jedna nevykašle. Teploty nejsou. Předem děkuji za odpověď.
re: čekanka
(vilcakul, 01. 08. 2008 15:22)
Dobrý den tento lék by měl být k dostání na www.remedia.at.
Čekanka - Cichorium intybus
(Tereza, 01. 08. 2008 09:20)
Dobrý den,
sháním lék cichorium intybus v potenci 200 C a 1 M. Ve standardní nabídce homeopatických léků jsem ho nenašla. Poradil byste mi, kde bych ho mohla sehnat?

Děkuji Vám.
re: necitlivost noh
(vilcakul, 31. 07. 2008 21:26)
Dobrý den, tento problém může způsobovat blok v nervovém systému a to v oblasti dolní páteře. Je možné, že máte vysunutou platničku nebo přiskřípnutý nerv. Pomoci Vám může chiropraktik a masér, preventivně můžete zkusit homeopatickou konstituční léčbu, která by měla odstranit sklon k těmto problémům.
necitlivost noh
(martin, 31. 07. 2008 19:38)
pred nedavnom som sa chcel postavit z postele ale nebolo to mozne.mal som uplne ochrnute nohy.nemoholo som s tym nic robit.asi po minute z nicoho nic to prestalo a vstal som bezproblemov.toto iste sa mi stalo uz pred 3 rokmi.neviete mi prosim povedat preco to je tka alebo mi nejako pomoct? dakujem
re: puchýřky
(vilcakul, 23. 07. 2008 08:46)
Dobrý den, nevím o jaký problém může jít, takhle na dálku by to byly jen dohady. Jestliže Vaše problémy přetrvávájí, tak navštívte homeopata nebo lékaře ve svém okolí.
re: dotaz
(vilcakul, 22. 07. 2008 21:37)
Dobrý den, je dost možné, že by se Váš problém dal řešit homeopaticky nebo alespoň by se mohl výrazně upravit Váš zdravotní stav. Kvůli tomu byste měla návštívit homeopata ve svém okolí a požádat o konstituční léčbu. Vysazování alopatických léků bych doporučoval jen po určité době, po zlepšení zdravotního stavu a při stabilizovaném stavu. Symptomaticky by se dalo použít vícero homeopatických léků - na cholesterol - Kurdlipid nebo Cholesterinum; na ředění krve - Ginko biloba, Aesculus, z bylinných prostředků je dobrý pupalkový olej, zelený čaj, artyčok, rozrazil, kořen omanu, jablečník, čekanka, smil písečný.
dotaz
(DanaHoresovska@ seznam.cz, 22. 07. 2008 20:18)
Vážení,
rosím sdělte mi zda se dá homeopaticky ředit krev mám 70% hifurkační stenozu v místě terminálního větvení na RIA. Musím denně brát léky na cholesterol Tulip a Godasal na ředění krve. Nedá se vše řešit homeopaticky?? děkuji předem za odpověď Dana
re: psychické problémy
(vilcakul, 21. 07. 2008 13:22)
Dobrý den, ano - mohla by Vám pomoci konstituční homeopatická léčba předepsaná dle Vašich charakteristických symptomů z úrovně mentální, emocionální a fyzické. Proto byste měla návštívit homeopata ve svém okolí a požádat o konstituční léčbu.
psychické problémy
(Pavla K., 21. 07. 2008 12:57)
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda je možné pomocí homeopatik řešit psychické potíže. Hlavním problémem je velmi malé sebevědomí, od kterého se potom odvíjí řada dalších problémů. Jde hlavně o uzavření do sebe - chci komunikovat s ostatními, ale mám strach z komunikace - ve skupině větší než cca tři osoby jsem jak zařezaná, dále se díky malému sebevědomí stávám žárlivou a podezíravou, stresuje mě výlet za každou větší společností - ač mám společnost a lidi ráda. Je něco, co by mi mohlo pomoci?
Děkuji předem za odpověď.
Mokvající puchýřky na nose
(Andrea Z., 20. 07. 2008 14:08)
Dobrý den,před 3 dny se mi udělaly průhledné puchýřky na nose.Původně jsem si myslela,že mě spálilo sluníčko.Hodně svědily a po 1 dni z nich začala vytékat nažloutlá,jakoby elastická tekutina.Začly se zvětšovat a natekl mi nos okolo.Nateklé místo je tvrdší.Nyní je místo pod puchýřky červené,někde modrofialové.Už na to raději nesahám.Docela mě to vystrašilo.Nevíte o co může jít?Nikdy jsem neměla s ničím podobným problémy,ani s ekzémy.
re: potrat
(vilcakul, 20. 07. 2008 13:09)
Dobrý den, nejlepším řešením by byla konstituční léčba, která by měla upravit všechny funkce organizmu a tak Vás nejlépe připravit na nové těhotenství a zabránit potratu. Jako prevence potratu může být i užívání vitamínu E, bylinné čaje a gemmoterapie.
re: menstruace
(vilcakul, 20. 07. 2008 13:03)
Dobrý den, homeopatie slouží jako reguláční terapie, která dává do pořádku určité problémy a normalizuje funkce organizmu. Nevím o žádné homeopatickém léku, který by oddaloval menstruaci, to byste se musela předávkovat nějakým homeopatikem, které má zpoždění menstruace v obraze léku a prodělat si proving toho léku.
re: molusky
(vilcakul, 20. 07. 2008 12:58)
Dobrý den, v tomto případě by stála za vyzkoušení konstituční léčba, pro níž byste měli návštívit homeopata. Vzpomínané léky se používají jenom symptomaticky, v potenci C5 - C9, 2x - 3x denně, 3 kuličky, nechat rozpustit pod jazykem.
Moluska u dětí
(Pavla, 18. 07. 2008 22:10)
Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu ohledně dávkování homeopatik k léčbě molusek - dočetla jsem se, že lze použít homeopatika Dulcamara a Thuya occidentalis, ale nevím jak je dávkovat. Synovi je 7 měsíců, klasickou léčbu vyškrabáváním podstupujeme, ale je drastická a stále se jich nemůžeme zbavit.Děkuji.
oddaleni menstruace
(rena, 17. 07. 2008 11:52)
Dobry den,chtela bych vedet,zda se da homeopaticky posunout menstruace.Napr. lekem Foliculinum?
Dekuji
homeopatika po zamlklém potratu
(pavla, 17. 07. 2008 10:26)
Dobrý den, byla mi provedena revize dělohy po zamlklém potratu v 8tt. Je mi 33 let a chtěla bych otěhotnět co možná nejdříve po doporučené pauze 3m.
Existují nějaká homeopatika, na regeneraci děložní sliznice? Případně i na podporu těhotenství? Předchozí těhotenství (před 5 lety)bylo OK, skončilo císařským řezem (konec pánevní). Děkuji.
re: rada
(vilcakul, 16. 07. 2008 23:59)
Dobrý den, na mojich stránkách je toho tolik na čtení, že nevím na co myslíte. V každém případě byste měla navštívit homeopata, takhle symptomaticky není jiste, že to někam povede. Při předávkování homeopatiky si můžete užít proving léku, to jsou charakteristické symptomy podávaného léku. Všechno záleží na citlivosti pacienta, na zvoleném léku, výšce potence a dávkování.
re: vitiligo
(vilcakul, 16. 07. 2008 23:55)
Dobrý den, četl jsem o případech, kde bylo vitiligo vyléčené homeopatickou terapii. Nejlepší by byla návštěva homeopata pro předepsání konstitučního léku, nemá smysl nic podávat symptomaticky.
rada
(Jindřiška, 16. 07. 2008 20:02)
dobrý den, našla jsem na Vašich stránkách, že na tlak na temeni hlavy a pocity vyčerpání pomáhá Phosphoricum Acidum. Existuje i něco na pocit svírání a tlaku krku v hroní části, kolem mandlí a jazyka? A dále - pokud se tato homeopatika užívají nesprávně, mohou uškodit? Může Phos. Acidum zvýšit překyselenost organismu? Děkuji, Jindřiška
ztráta pigmentu - vitiligo
(Simona, 16. 07. 2008 13:51)
Dobrý den,ráda bych se zeptala, jestli může pomoci nějaký homeopatický přípravek při ztrátě pigmentu. Mému manželovi se v dospělosti objevily bílé skvrny na kůži, které měl na loktech,kolenech a zádech. Bílé fleky na zádech časem vymizely. Nyní se ale během dvou let značně zvětšily na rukách a objevily se dokonce i na obličeji. Existuje nějaký lék, který by alespoň zvětšování zastavil? Moc děkuji za odpověď. Pěkný den
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
re: ostruhy
(vilcakul, 15. 07. 2008 13:42)
Dobrý den, tato otázka tu už jednou byla.
Dobrý den, můžete v této indikaci užívat Heklu lavu 3 - 4x denně, 1 dávka 3kuličky, v potenci C5.

HEKLA LAVA
- exostózy, kostní novotvary, záněty periostu,
- hallux valgus, ostruha patní, Osgood-Schlatterova nemoc,
- artróza
- 5 CH
ostruhy na patě
(Razimová Michaela, 15. 07. 2008 12:57)
Dobrý den,ráda bych se zeptala na dávkováni hom.léku Heklalava na ostruhy.Děkuji Míša
re: zánět
(vilcakul, 15. 07. 2008 09:46)
Dobrý den, na Váš problém by byla vhodna konstituční léčba a proto byste měla vyhledat homeopata ve svém okolí. On pro Vás předepíše ten nejlépe možný lék, podle Vašich charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Nemá smysl v tomto případě užívat nějaké homeopatikum čistě symptomaticky, šlo by jen o potlačení symptomů homeopatickými léky.
nedoléčený zánět
(Katka, 15. 07. 2008 02:34)
Dobrý den, před 5 měsící jsem prodělala hnisavou angínu, která byla nadoléčená a po které mi vzali mandle. V současné době se stále cítím vyčerpaná a dokonce se mi začala motat hlava, mam pocit že to má spojitost s nedoléčenou angínou a s působením bakterií na nerv. systém. Bohužel, krev i moč mam zcela v pořádku. Jaký homeop. lék by mi na potíže mohl pomoci? Nerada bych brala něco nevhodného. Děkuji:)
re: vakcíny
(vilcakul, 14. 07. 2008 23:20)
Dobrý den, ano existují potencované vakcíny, které slouží k léčbě postvakcinačního syndromu. Informace najdete v mých článcích na této webstránce pod odkazem "Vakcinace". Některé potencované vakcíny se dají objednat ze Slovenska z Homeo Nitra, nebo také přes internet z www.remedia.at, tam mají dost velký výběr všech používaných vakcin v homeopatických potencích.
Homeopaticky upravené vakcíny
(Daniela Kultová, 14. 07. 2008 22:58)
Dobrý den,
prosím o informaci ohledně homeopaticky upravených očkovacích látek - údajně takové existují. Kde lze prosím najít jejich seznam ev. jaká je jejich dostupnost. U prvního dítěte jsme bohužel zaznamenali dechové potíže, silnou plačtivost aj. třebaže mu byly podávány souběžně s vakcinací homeopatem doporučené léky. Rádi bychom podobným nežádoucím účinkům u druhého miminka předešli pokud možno již podaným typem vakcíny.
Předem velmi děkuji za odpověď
re: burzitida
(vilcakul, 14. 07. 2008 19:32)
Dobrý den, podle vašich všeobecných symptomů by se dala předepsát většina polychrestů jako jsou: Bryonia, Rhus-t., Calcarea, Pulsatila, Apis, Arnica, Ledum, Benz-ac., Iod, Nux vomica a ještě další. Možná by pomohly obklady z kostivalu lékařského, určitě by to stálo za vyzkoušení.
burzitida
(Míla, 14. 07. 2008 08:59)
Ještě jednou dobrý den,
prosím, mohl byste mi sdělit, které léky by na tu burzitidu připadaly v úvahu a případně i dávkování a potenci. Jsem lékárník homeopatiií se zabývající a literaturu mám. Děkuji.
re: kvasinky
(vilcakul, 13. 07. 2008 21:12)
Dobrý den, na tento problém může být vhodno vícero léků, doporučil bych Vám návštěvu homeopata a předepsání homeopatika podle Vašich charakteristických symptomů. Dále by mohly být vhodné koupele z léčivých bylin: lichořeřišnice, myrta, šalvěj, řepík, tymián, zelený čaj, hluchavka bílá, jmelí. Dále byste měla omezit maso a vynechat zcela uzeniny (čokoládu, alkohol i kávu), jíst pestrou stravu - hodně ovoce a zeleniny.
re: ignatia
(vilcakul, 13. 07. 2008 21:00)
Dobrý den, na tento problém může být vhodno vícero léků, doporučil bych Vám návštěvu homeopata a předepsání homeopatika podle charakteristických symptomů miminka. Takhle není jisté, že by to zabralo a jestli to chcete vyzkoušet, tak bych uvažoval o potenci C5 až C9 a podával bych ji 3x denně, jen 5 dní. V případě nějaké změny k lepšímu bych lék hned vysadil a čekal bych jak se bude stav vyvíjet dále. Jestliže lék nezabere, nemá žádný smysl ho podávat dále.
ignatia amara - dotaz ohledne davkovani
(Eva Wilsonova, 13. 07. 2008 20:53)
Dobry den,

docetla jsem se, ze ignatia amara pomuze pri castem probouzeni se miminka v noci akorat nevim jak toto homeopatikum davkovat. Dcerce je 19 mesicu a budi se kazde 2-3 hodiny.

Predem dekuji za odpoved.
Kvasinková infekce v těhotenství
(Milana Vernerová, 13. 07. 2008 17:39)
Dobrý den ,
prosím o laskavou informaci, jaký homeopatický lék užít při onemocnění kvasinkovou infekcí v oblasti rodidel v období 9. měsíce těhotenství. Předem velmi děkuji a jsem s pozdravem
re: chininum sulphuricum
(vilcakul, 11. 07. 2008 21:45)
Dobrý den, tento lék má afinitu k bolestem hlavy, onemocnění ze ztráty tekutin (dehydratace), všeobecně je zimomřivý, zhoršuje se v noci a má celkový pocit slabosti, charakteristická je periodicita, je to lék horečky, vydatně se potí, má problémy se sluchem, závrať a pacient je velmi přecitlivělý, má úzkost z budoucnosti a různé fobie, nesnese dotek.
re: burzitida
(vilcakul, 11. 07. 2008 21:37)
Dobrý den, na tento problém je vhodno vícero léků, jejich rozlišení a předepsání toho nejvhodnějšího léku je závislé od návštěvy homeopata. Proto byste měl vyhledat homeopata ve svém okolí a požadat ho o léčbu, při níž dostanete odpověď na to: jaké homeopatikum, jaká potence i jak často bude dobré na Váš problém.
použití?
(kerol, 11. 07. 2008 15:09)
chtěla bych se zeptat na viužítí chininum sulfuricum
burzitida
(Míla, 11. 07. 2008 08:51)
Dobrý den,
mám prepatelární burzitidu- bolest kolene, zánět, otok v oblasti lig. patellae(češka). Jaká homeopatická léčby by byla vhodná? (jaké homeopatikum,jaká potence, jak často). Slyšel jsem, že by snad mohla pomoci Hekla lava?
Děkuji za brzkou odpověď.
re: návaly
(vilcakul, 09. 07. 2008 21:36)
Dobrý den, tento stav je léčitelný homeopatickou terapii, pro předpis homeopatického léku musíte navštívit homeopata ve svém okolí.
Návaly žravosti a navali na zvracení..
(MIrka, 09. 07. 2008 21:04)
Dobrý den
Prosím Vás moc o radu.Poslední dobou mám velké navaly hladu které nedokážu překonat.Ale pak mám navali že je mi těžko od žaludku uplně na zvracení.Ráno mě snídaně vubec nechybí "hlad začne až v odpoledních hodinách.Také sem přibrala na váze.Ráda bych tyto kila zase dala nějak dolu..Trpívám i na zácpu...
Objevily se u mě i gynekologické problémy a to cysty ,zpoždění cyklu.HA neberu mám IUD.Od gynekologa sem obdržela hormonální léčbu ale zatím jen nad ní uvažuji jestli mám ji začít brát nebo ne.Nějak se mě do toho nechce.Proto se obracím na vás zdali by tento muj problém nešel řešit pomocí homeopatik??Děkuji moc předem..
re: opary
(vilcakul, 09. 07. 2008 15:26)
Dobrý den, zkuste se podívat na následujícím odkazu, jestli z toho něco pasuje na Vaši dceru.

http://vilcakul.extra.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=65
opary
(Jitka Šebestová, 09. 07. 2008 12:31)
Dobrý den,
mám 2,5 letou dceru. Do dvou let jsem jí kojila a tak do teď měla zřejmě ode mě protilátky. Asi před 14ti dny se jí udělal opar u pusinky. Chtěla bych zjistit, zda se s tím dá něco dělat, kromě mazání různým drahými mastičkami nejasného výsledku. Manžel tímto trpěl od malička. Zřejmě to podědila po něm. On to má většinou z prochladnutí. Dělají se mu pak po celém obličeji. i když nyní po třicítce je mívá vyjímečně, ale v dětsví je měl po celých tvářích a velice tím trpěl. I dnes, když ho má, tak nesnese dotyky po těle, třeba pohlazení pro ruce, či zádech. Opar ho dost bolí, ale celkově se necítí dobře a u malé to probíhalo tak, že v noci moc špatně spala a i přes den byla mrzutá. Její opar nebyl velký, ale mám obavy z budoucna a tak bych vás chtěla poprosit o pomoc.
děkuji
s pozdravem
Šebestová Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
re: hypericum
(vilcakul, 08. 07. 2008 14:44)
Dobrý den, ještě jsem to neslyšel, ale v potenci CH 9 je tak málo z původní rostliny, že by to nemělo mít vliv na tu antikoncepci.
Hypericum perforatum 9ch
(Lucie, 08. 07. 2008 09:25)
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli užívání Hypericum perforatum 9ch snižuje účinky antikoncepce. (V příbalovém letáku antikoncepce jsem se dočetla, že rostlinné látky v třezalce tečkované by mohly ovlivnit účinnost antikoncepce.)
Děkuji za odpověď.
re: re kreosotum
(vilcakul, 06. 07. 2008 12:26)
U každého je reakce na lék individuální, takže to může trvat několik dní a to samé při vysazení léku, bude tam určitá časová prodleva než se organizmus vrátí k normálu.
kreosotum 5ch
(Kateřina, 05. 07. 2008 22:47)
Děkuji moc za radu. Chtěla bych se ještě zeptat, po jaké době užívání se mi začne tvořit více mléka?
A dále pak, zda se tvorba mléka opět nesníží,přestanu-li Ricinus Communis užívat?
re: kreosotum
(vilcakul, 05. 07. 2008 09:10)
Dobrý den v této indikaci se často používají následující léky:
RICINUS COMMUNIS
Užití nízkých ředění zvyšuje sekreci v případě snížené produkce mléka. Předepisujeme pět granulí v ředění 5 CH dvakrát denně.

http://www.azrodina.cz/article/detail/1?art_type=4&aid=2133&cid=15
kreosotum 5ch
(Kateřina, 05. 07. 2008 01:07)
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, zda mi kreosotum 5ch může pomoci, pokud mám málo mateřského mléka. Četla jsem že zlepšuje produkci mat.mléka. Synovi jsou 3měsíce a já bych ho chtěla nadále plně kojit.Děkuji za odpověď
re: bronchitida
(vilcakul, 04. 07. 2008 22:08)
Dobrý den, jako obvykle bych Vám doporučil návštěvu homeopata, protože je hodně léků na tento problém a třeba odebrat charakteristické symptomy a podle toho předepsat lék pro Vaší dceru.
Bronchitída
(Martina, 03. 07. 2008 21:48)
Dobrý den, mám 15 měsíční dceru,která právě prodělává počínající bronchitídu...poradíte mi nějaký homeopatický lék.Má vlhký kašel...snaží se vykašlat hleny,ale její věk jí ještě neumožňuje si s tímto problémem poradit.V noci se zdají být zachvat kašle intenzivnější...dáví se...někdy i zvrací nahromaděné hleny ze žaludku...samozřejmě pláče jelikož jí to způsobuje bolest v krku.Dostala od Dr. ATB a Spiropent.Děkuji předem za Vaši radu...budu vděčná Martina
re: obtížná dentice
(vilcakul, 20. 06. 2008 21:35)
Dobrý den, v této indikaci jsou většinou dobré calciové soli Calcarea carbonica nebo Calcarea phosphorica někdy i Calcarea fluorica. Vhodný může být i přípravek "Osteocynésine" firmy Boiron, který obsahuje tyto calciové soli. Dalším řešením by mohla být konstituční léčba, která by měla upravit fungování organizmu na všech úrovních, ta ovšem vyžaduje návštěvu homeopata.
Obtížné prořezávání zubů moudrosti
(Kulhánková Pavla, 20. 06. 2008 10:36)
Dobrý den, existuje nějaký homeopatický přípravek k použítí při obtížném, bolestivém prořezávání zubů moudrosti provázeném navíc trismem.Děkuji
návaly
(Lenka Hýsková, 18. 06. 2008 12:54)
Dobrý dn, děkuji za Vaši odpověď. K homeopatovi si určitě zajdu. Ještě jednou díky. Přeji hezký den Lenka.
re: rakovina prsu a mízní uzliny
(vilcakul, 18. 06. 2008 12:52)
Dobrý den, další informace ze semináře dr. Robina Murphyho najdete na: http://homeopatie.cz/murphy_slidy/rakovina_prsu.pdf
Mezerum-děkuji
(Jana, 18. 06. 2008 06:46)
Dobrý den,
moc Vám děkuji za odpověď na můj dotaz.Jste moc hodný:-).Musím to pořádně vysledovat, kdy přesně se to dcerce zhoršuje.Včera jsem se dívala, je to už lepší, ale pořád to není "ono".Je možné, že se to zhoršuje tím teplem, možná má i vliv nějaké to jídlo. Sladkosti dcerka moc nejí, maso mi vůbec nechce, obezitu také nemá. Má ráda sýry a těstoviny.Tak nevím. Jestli můžu, tak se ozvu jak to pokračuje, vyberu některý z těch léků co jste mi doporučil.Moc Vám ještě jednou děkuji.
re: návaly
(vilcakul, 17. 06. 2008 21:39)
Dobrý den, ano lék Lachesis mutus je indikovaný při silných návalech v přechodu. Měla byste návštívit homeopata a nechat se vyšetřit pro předepsání konstitučního léku, který by měl tyto problémy odstranit. Symptomatický můžete užívat lék Lachesis mutus v potenci C9 3x denně po dobu pěti dní, v případě že to pomůže, tak můžete vysadit a pár dní počkat, jak se to vyvine. V případě že se stav zlepší a pak se ty návaly vrátí zpět, začnete zase užívat Lachesis v potenci C9, jestli to nezabere můžete zvýšit potenci na C15 3x denně, potence C30 by se měla brát 1x-2x týdně, ale nejlepé by to bylo užívat pod dohledem homeopata.
re: mezerum
(vilcakul, 17. 06. 2008 21:28)
Dobrý den, jelikož píšete velmi málo o stavu Vaší dcerky, nemůžu Mezereum vyloučit jako neindikovaný lék. Podle těchto symptomů by mohly být vhodné ještě tyto homeopatika: Calcarea carbonica, Oleander, Graphites, Lycopodium, Hepar, Petroleum. Budete je muset rozlišit a podle toho podat lék.

Mezerum se zhoršuje večer a v noci, zhoršuje se teplem, zlepšuje chladem i když je všeobecně zimomřivý, intenzivní svědění se objevuje i bez vyrážky, pálení, škrábání zhoršuje, ale pro úlevu se škrábe až do krve, svědění při škrábání mění místo, může se zhoršit po očkování, touží po tucích, šunce a slanině.

Calcarea carbonica: erupce zátylek, skalp a ohyby, zhoršuje se omýváním, v zimě, svědění se zhoršuje ráno v posteli, zhoršení koupelí, dítě má hodně strachů - psů, tmy, chorob, smrti, výšky,zvířat, hmyzu, pavouků; je citlivý na krutosti;pomalý; tvrdohlavý; zhoršené denticí; chladným vlhkem; chůzí nahoru; je zimomřivý; kyselé pocení; odmítá tuky, maso, mléko, slizkou potravu; chce vejce, nestrávitelné věci (křída, vápno, písek), zmrlina, sladkosti, kyselé.

Oleandr: hlavní oblastí postižení je skalp, zvlášť zatýlek; krustovité mokvající erupce; práskliny, deskvamace a vezikuly; velmi citlivé či bezbolestné erupce; suchost, neschopnost se potit, necitlivost po škrábání; pokožka snadno praská; svědění se zhoršuje v chladném vzduchu, v noci, musí se škrábat až do "živého", škrábání zhoršuje nebo zlepšuje, svlečení zhoršuje, stěhovavé svědění; je jako ve snu, ztížená koncentrace, podrážděný, sklon odporovat; horší po pomeranči, po kyselém, chce brambory, alkohol - odpor k sýru.

Graphites: výtok je podobný medu, práskliny v ohybech, erupce za ušima, musí se škrábat do živého, zhoršení v noci, teplem postele; svědění bez vyrážky, stěhovavé svědění, škrábání zhoršuje, je zimomřivý, zlepšení venku, zhoršení při probuzení, obezita, zhoršení světlem, chce kuře, pivo, odpor k rybě, sladkostem, soli a masu.

Lycopodium je pravostranné nebo symptomy začínají vpravo a přechází doleva, zhoršení večer (po 16 hod. do 20 hod), zhoršení tlakem šat, teplem, půstem, při probuzení, zhoršen cibulí, zelím, ústřicemi; nesnáší luštěniny - nafukují ho; chce sladkosti, olivy, teplé jídlo, pítí. Je dominantní, má nedostatek sebevědomí, nesnese nesouhlas, odpor, strach z očekávání - vystoupení na veřejnosti, nové věci,strach ze zodpovědnosti; erupce se zhoršují večer, musí se škrábat do živého, zhoršení teplem.

Hepar. je velmi zimomřivý, citlivý i na sebemenší průvan, praskliny a bolestivé, citlivé erupce, zhoršení v zimě, zhorš. škrábání, bolest píchavá jako "od třísky", musí se škrábat do živého, vlna zhoršuje, svlečení zhoršuje, škrábání zlepšuje, zlepšení teplem, chladno zhoršuje, zhoršení na suchém vzduchu, zlepšení vlhkem; touží po octu, kyselém, koření, výrazných chutích, tučném; odpor k sýru a tučnému.

Petroleum: hluboké krvavé praskliny, erupce se zhoršují v zimě, nesmírná suchost, vyrážka po škrábání krvácí, zapáchající, hnisavé erupce, pokožka se hojí s potížemi, zhrubnutá, tvrdá kůže; zhoršení v noci, musí se škrábat až do "živého", zhoršení venku na vzduchu, pálení, štípání, teplo zlepšuje, svědění tělesných otvorů, zhoršen zimou, zhoršen při kinetóze, zimomřivý, páchnoucí pocení, odpor k tuků a masu; chce pivo a sladkosti, nesnáší fazole, zelí, nadýmající jídlo.
Návaly
(Lenka Hýsková, 17. 06. 2008 18:59)
Ráda bych vědělě zda mi na silné návaly pomůže lachesis mutus. Ale jestli 9, 15, 30 a kolik kuliček se užívá. Návaly mám skoro každou hodinu a strašně se potím. Nejhorší je to v noci. Předem děkuji za odpověď. Lenka.
Mezereum ještě jednou :-)
(Jana, 17. 06. 2008 17:44)
Zapomněla jsem napsat, že dcerka má 7 let :-) Děkuji
Mezereum
(Jana, 17. 06. 2008 17:43)
Dobrý den,
chtěla bych se prosím Vás zeptat na dcerku. Opakovaně (nemám vysledované po čem)si za ušima drásá kůži úplně do krve.Nevím jestli je to nějaký ekzem nebo něco podobného. Nejdřív se jí to dělalo jen občas, teď už to trvá asi 2 měsíce. Rozdrásá si kůži úplně do krve, má to potom celé "ulepené", lepí se jí tam vlasy. Když je to zaschlé vypadá to jako stroupky ušního mazu nebo jak bych to nazvala.Nenechá si potom ani vlasy oddělat. Říká, že ji to pořád svědí. Zkoušela jsem jí to mazat framykoinem, ale nějaký účinek to nemá. Teď mi paní doktorka poradila koupit Mezereum 15, aby brala 3x denně 3 kuličky. Nejsem si moc jistá, jestli je to právě na tento problém. Mohl byste mi prosím poradit?Děkuji moc.
re: mízní uzliny
(vilcakul, 15. 06. 2008 14:47)
Dobrý den, ano tento problém může být způsoben prostředkem proti pocení obsahující hliník, ale i těsnou podprsenkou, hlavně s takovou - co má výstuhu. Lymfatická masáž může pomoci, ale třeba i nějakou detoxikační terapii. Pomoci by mohla i tonika doporučené v předchozích příspěvcích jako sóda s javorovým sirupem, melasa, kajenský pepř, len a lněný olej, olivový olej a jiné. Dobrá může být i masáž prs, návod na tuto masáž najdete na: www.homeoinstitut.com v oblíbených odkazech. V neposlední řádě by nezaškodila ani homeopatická léčba, proto byste měla návštívit homeopata a nechat se vyšetřit pro předepsání svého konstitučního léku. Podpůrně můžete užívat i přípravek Lymphomyosot, který slouží na detoxikaci lymfatické tkáně.
Zvětšné mízní uzliny
(Lada, 15. 06. 2008 12:31)
Dobrý den,
náhodou mi bylo zjištěno, že mám zvětšené mízní uzliny - pod pažemi - cca 2 cm - již je to cca půl roku. Po všech možných (nechirurgických) vyšetřeních - krve, sonu břicha, rentgenu plic, vyšetření gama kamerou, nebylo nic zjištěno. Cítím se dobře, nemám žádné potíže. Moje doktorka mi však navrhla histologii. Mám ale strach, sama doktorka mi před tím říkala, že se tímto zákrokem může narušit podpažní prostředí. Odmítla jsem histologii s tím, že bych můj stav nadále sledovala.
Chtěla bych znát Váš názor. Mohl byste mi poradit co by mi mohlo pomoci?
Mohou být uzliny zvětšeny např. po aplikacích
přípravků proti pocení s hliníkem, nebo vlivem
stresu? Může mi pomoci lymfatická masáž?
Děkuji za Vaši reakci. Lucie
re: lipomy
(vilcakul, 14. 06. 2008 22:53)
Dobrý den, ano k léčbě lipomů je indikováno vícero léků, ale jejich výběr je založen na charakteristických symptomech pacienta na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Proto byste měl s tímto problémem návštívit homeopata ve svém okolí.
lipomy
(petr, 14. 06. 2008 16:49)
dobrý den lze nějaký homeopatický přípravek využít k léčbě lipomů?
re: rakovina prsu
(vilcakul, 13. 06. 2008 09:50)
Dobrý den, zkuste se podívat na články na mé webové stránce pro studenty a praktizanty homeopatie, najdete tam více materiálů a s homeopatickou léčbou byste měla neodkladně začít!

http://vilcakul.extra.hu
rakovina prsu
(Olga, 13. 06. 2008 09:05)
Dobrý den,píši ještě jednou.Já jsem se rozhodla,že na operaci nepůjdu,přečetla jsem si o syrové stravě i možnostech které navrhuje dr. Robin Murphy. Prosím,pokud víte,kde bych si mohla přečíst více ,anebo máte zkušenosti s léčbou,byla bych Vám moc vděčná.Děkuji
re: rakovina prsu
(vilcakul, 12. 06. 2008 21:22)
Dobrý den, ani při této diagnóze netřeba házet flintu do žita. Homeopata najdete v seznamu homeopatů nad poradnou, vyberte si někoho v blízkosti Vašeho bydliště, protože budete muset být častěji v kontaktu. Dalšími podpůrnými terapiemi může být užívání tonik: sóda bicarbona + javorový sirup na neutralizaci kyselosti organizmus do zásady, pít hodně citrónové šťávy, melasa, lněný olej a lněná semínka, a ještě jiné. To vše by mělo probíhat pod dozorem zkúšeného homeopata a jestli půjdete na chemoterapii nebo ozařování požádejte homeopata o léky na neutralizaci vedlejších účinků těchto terapií: Cadmium sulphuricum na chemoterapii, X-Ray, Sol nebo Radium bromatum na radioterapii.
Rakovina prsu
(Olga, 12. 06. 2008 20:52)
Přečetla jsem si zajímavý článek o semináři,který proběhl minulý týden o možnostech léčby rakoviny. Jsem po biopsii,výsledek bude v úterý ale bylo mi sděleno,že podle všeho to bude zhoubné,bude následovat operace,chemo a ozařování. Prosím o radu,kde bych se mohla obrátit o postupu při léčbě mé nemoci. Piji zeleninové štávy,jsem týden na syrové stravě-pouze štávy,obilí,pampeliška,saláty.Děkuji za odpověd
re: ostruhy
(vilcakul, 10. 06. 2008 10:11)
Dobrý den, můžete v této indikaci užívat Heklu lavu 3 - 4x denně, 1 dávka 3kuličky, v potenci C5.

HEKLA LAVA
- exostózy, kostní novotvary, záněty periostu,
- hallux valgus, ostruha patní, Osgood-Schlatterova nemoc,
- artróza
- 5 CH
Ostruhy na patě
(Petr, 10. 06. 2008 08:19)
Dobrý den,zjistil jsem,že na ostruhy na patách je vhodné homeopatikum "Hekla Lava".Můžete mě prosím informovat o dávkování tohoto přípravku?Děkuji.
re: kojenec
(vilcakul, 09. 06. 2008 19:51)
Dobrý den, oba léky jsou potřebné pro vývoj kostí, proto jsem Vám doporučil i přípravek Osteocystine, kde jsou přítomný tyto Calcia.
kojenec
(Jana L., 09. 06. 2008 17:22)
Dobrý den, nedávno jste mi radil podávat dcerce Calcarea Carbonica, což dodržuji. Mluvila jsem ještě s jedním homeopatem a ten mi radil Calcarea Phosphorica 5 dávek 1x za 3 dny. Zajímalo by mne, na co oba léky fungují a jestli je nemám střídat. Velice děkuji za odpovědi. Jana L.
re: ricinus communis
(vilcakul, 09. 06. 2008 15:34)
Dobrý den, můžete snížit dávkování na 1x denně, v případě potřeby můžete zase přejít na dávkování 2x denně. Při nadbytku mléka třeba lék vysadit a počkat až se organizmus vrátí k normálu.
ricinus communis 5CH
(Ilona, 09. 06. 2008 12:32)
Dobrý den, už pátý den beru Ricinus communis 5CH na zvýšení laktace. Beru 2X denně 5 kuliček. Mléka mám víc a tak se chci zeptat, jestli mám přípravek přestat brát, nebo jestli ho mám brát dál, popř. jestli mám snížit dávkování. Děkuji za radu. Ilona
2008-06
tréma
(dana, 06. 06. 2008 14:30)

Moc Vám děkuji, že jste se věnoval tolik mému
problému,moc jste mi pomohl, myslím, že se na mě
dobře hodí Gelsemium. Děkuji Dana
ještě k trémě
(vilcakul, 05. 06. 2008 19:54)
http://www.volny.cz/lekarnik/Lekarna/Nemoc/Trema.htm

http://www.boiron.cz/pdf/prakt_omeopatie042004.pdf

re: tréma
(vilcakul, 05. 06. 2008 19:46)
Dobrý den, na tento problém můžete použít homeopatii, nejčastěji symptomaticky Ignatii a Gelsemium. Z tkáňových solí řeší tento problém Magnesia phosphorica v potenci D6 3x denně 3 kuličky.

GELSEMIUM
Symptomatologie typu GELSEMIUM se objevuje ve většině případů v situacích souvisejících s trémou nebo skličujícími emocemi. Nemocný je jakoby zaslepený, omráčený strachem, ztrácí paměť,
protože je neschopný soustředit se. Pociťuje celkovou svalovou únavu, někdy s třesy nebo pocity zdřevěnění. Může si naříkat na bolesti hlavy, migrény, má závratě a je mu na omdlení, vidí dvojitě a má pocit bezprostředně hrozící zástavy srdce, kdyby zůstal nehybný. Velmi často má sklon k průjmu. Když dojde ke zlepšení emoční reakce může se dostavit polyurie.
Pokud se jedná o zkoušku ve škole, předepisujeme 10 granulí GELSEMIUM 30 CH v předvečer a 10 granulí ráno před zkouškou.
U jedinců obzvlášť znepokojených před podobnými událostmi podáváme GELSEMIUM 30 CH, 10 granulí jedenkrát týdně po dobu jednoho měsíce, který předchází očekávané události. Medikaci můžeme eventuálně doplnit pěti granulemi léku IGNATIA 9 CH každé ráno, pokud potvrdíme celou nebo alespoň částečnou symptomatologii tohoto léku.
V případě akutní emoční poruchy podáváme 10 granulí léku GELSEMIUM 30 CH co možno nejdříve a opakujeme, jakmile se terapeutický účinek vyčerpá.

IGNATIA AMARA
Symptomy léku IGNATIA se nejčastěji objevují po nějakém zármutku, po citovém zklamání, po úmrtí blízké osoby, po prožitém strachu, po utrpěné urážce nebo při trémě z očekávání.
Nemocný přichází s proměnlivou, polymorfní, často rozporuplnou symptomatologií a s labilní úzkostností.
Nalézáme u něj:
- přecitlivělost všech smyslů,
- palpitace, nespavost,
- anorexii nebo neurotický hlad,
- lokalizované bolesti hlavy s pocitem jakoby do lebky zatlučeného hřebíku,
- sklony ke křečím s pocitem knedlíku v krku, který vystupuje z žaludku a který se zmírňuje při vzdychání, při hlubokém dýchání nebo pří zívání,
- pocit spasmů v oblasti tračníku, zvláště v pravé jámě kyčelní.
Všechny tyto symptomy se výrazně zmírňují při zábavě nebo rozptýlení. Pokud klinickému obrazu dominují křeče, předepisujeme lék IGNATIA 9 CH, pět granulí dvakrát denně a interval prodlužujeme se
zmírněním potíží. IGNATIA je rovněž doporučována v případě křečí spojených se vzlykáním malých dětí a při jejich prevenci.
U komplexnějších klinických obrazů předepisujeme 10 granulí 15 CH, které obnovujeme, pokud dojde ke znovuobjevení symptomů.
tréma
(dana, 05. 06. 2008 09:27)

Dobrý den, prosím vás o radu, mám před sebou
velmi nepříjemné soudní projednávání, a už nyní trpím
velkou trémou.Potřebovala bych při tomto jednání spíše působit klidně a vyrovnaně,což se mi nedaří. Moc vás prosím o radu, zda by byl například vhodný lék Gelsemium sempervirens,a jak ho užívat.Děkuji
re: senná rýma
(vilcakul, 03. 06. 2008 20:24)
Dobrý den, nejlepší by byla návštěva klasického homeopata pro předepsání konstitučního léku, který by měl odstranit sklon k těmto problémům.
Symptomaticky by bylo vhodno vícero léků, ale bez přesných indikací nebude jejich užití fungovat, tak aby se Váš přítel úplně uzdravil a zbavil se senné rýmy úplně. Některými homeopatickými léky byste možná dosáhla brzkého zlepšení stavu, ale bez indikace similima by se jednalo jenom o potláčení symptomů, které by mohlo vést k následnému zhoršení stavu a možná i k astmatu.
re: kašel
(vilcakul, 03. 06. 2008 20:17)
Dobrý den, ano může se jednat o alergickou reakci, ale nejlepší by byla návštěva klasického homeopata pro předepsání konstitučního léku, který by měl odstranit sklon k těmto problémům a celkově by měl posílit imunitu dítěte.
re: rakovina kostí
(vilcakul, 03. 06. 2008 20:13)
Dobrý den, informace o této chorobě najdete na internetě přes vyhledávač Google:

http://www.linkos.cz/pacienti/kosti_clanek.php?t1=1&t2=1&t3=1&t=1

http://www.umirani.cz/index.php?lang=cs&cmd=page&id=102&item=843

http://nakupujeme.cz/dedekkorenar/index.php?switch=dk/detail&idktg=39592&id=200123

O možnostzech homeopatické léčby si můžete přečíst v předcházejícím příspěvku: re: rakovina kostní dřeně

Senná rýma
(Jana, 03. 06. 2008 16:10)
Dobrý den, můj přítel 24, má sennou rýmu a dýchací potíže. Na alergologii mu byl předepsán Symbicort na těžké dýchání, které způsobuje větší zatížení a na sennou rýmu Allergo-COMOD. CHtěla jsem se zeptat jaká homeopatika by byla nejlepší při jeho léčbě. Děkuji za odpověď
rakovina kostí
(Veronika, 03. 06. 2008 13:37)
dobrý den.chtěla bych se něco dozvědět o rakovině kostí,a jaké jsou její stádia.dá se tato nemoc uspěšně vyléčit?
KAŠEL
(Lucie Gracová, 03. 06. 2008 09:17)
Hezký den. Mám dceru 5 let starou a při běhání nebo zadýchání má dlouho suchý a dráždivý kašel. Ale nejen při běhání při usínání jí to taky obtěžuje, někdy trvá i hodinu než přestane kašlat a usne. Může to být i na něco alergická reakce? A poslední noc jí bolelo v krku ale přes den nemá žádné bolesti. Předem děkuji za radu
re: reaktiv ní artritida
(vilcakul, 02. 06. 2008 15:57)
Dobrý den, Váš problém je možná řešitelný konstituční homeopatickou léčbou, proto byste měla vyhledat homeopata v okolí svého bydliště. Symptomaticky Vám může pomoci přípravek Lymphomyosot, který je dobrý na problémy s lymfatickým systémem.
REAKTIVNÍ ARTRITIDA
(KLICHOVÁ DAGMAR, 02. 06. 2008 09:04)
Dobrý den.Mužou pomoci homeopatika na RA.Před měsícem jsem měla i trombozu.Mám oteklé nohy ,když chodím ,když ležím tak neotékají.Samozřejmě ,že chci chodit.Podle léčitele mi taky vázne lymfatický systém.DĚKUJI ZA RADU
re: salmonela
(vilcakul, 29. 05. 2008 18:26)
Dobrý den, ano homeopatie by mohla nabídnout ještě konstituční léčbu, pro níž byste měli vyhledat homeopata ve svém okolí. Lymphomyosot se užívá jenom na všeobecné symptomy a posílení imunity, takže přesněji směrovaná léčba by měla mít lepší výsledky a efekt.
Salmoneloza
(Katka A., 29. 05. 2008 16:10)
Dobry den,mam 3 letou dceru ktera v 14 měsících prodělala salmonelozu a stale je pozitivní. Je tedy již dva roky tzv. bacilonosičem. Dva měsíce užívala Lymphomyosot ale stav je beze změny. Muže nám homeopatie ještě něco nabídnout? Děkuji za radu už jsme z toho docela zoufalí. Doufáme že ji nebude nosit celý život.
re: kojenec
(vilcakul, 26. 05. 2008 09:14)
Dobrý den,
můžete v těchto případech nasadit homeopatickou léčbu, u Vaší dcery bych doporučoval homeopatikum Calcarea carbonica C5, 3x denně 3 kuličky rozpustit na lžíčce a podat s troškou vody do úst nebo přípravek Osteocystine firmy Boiron, kde je vícero calciových solí v potenci D3. To škýtání se možná taky vyřeší podáním těchto homeopatik. U Vašeho manžela by byla vhodné homeopatická konstituční léčba, kvůli níž by měl návštívit homeopata ve svém okolí. Může si také udělat koupel noh, dá si to ní trošky sódy a jablečného octu, který má protiplísňové účinky.
kojenec
(Jana L., 26. 05. 2008 06:46)
Dobrý den, mám 14denní dcerku a v porodnici jí zjistili, že nemá dostatečně vyvinuté kyčle, proto má předepsané abdukční balení, konkr. Marvellovy kalhotky. Je v nich ale dost neklidná. Zajímalo by mě, zda je nějaký hom.lék, který může vývoji kyčlí pomoci (aby bylo vše v pořádku na kontrole po 6nedělí). Dcerka také dost často škytá, mohu jí také pomoci nějakým homeopatikem? A poslední dotaz se týká mého manžela. Objevila se mu pravděpodobně plíseň na nártu pravé nohy těsně nad prsty. Vypadá to jako odřená kůže pokrytá stroupky. Mohu i jemu nasadit homeopatika? Předem děkuji za odpovědi. Jana L.
re: sluneční alergie
(vilcakul, 19. 05. 2008 13:17)
Dobrý den, ano existuje vícero léků, které mají problém se sluníčkem. Hlavními jsou Natrum muriatikum, Natrum carbonicum, Lachesis mutus a mnoho jiných. Je i dokonce vyroben homeopatický lék ze slunečního záření - jmenuje se Sol a pokrývá všechny problémy od sluníčka. Nejlepším řešením by byla návštěva homeopata, aby Vám mohl předepsát co nejpřesnější lék na Váš problém.
Sluneční alergie
(Jitka, 19. 05. 2008 09:31)
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, zda existuje nějaký hom.lék na sluneční alergii (kopřivku) ??
Po pobytu na sluníčku se mi udělá vyrážka (najvíce krk a ramena), která není sice moc vidět, ale hrozně svědí. Děkuji za odpověď.
re: alergie
(vilcakul, 15. 05. 2008 13:43)
Dobrý den, v tomto případě by byla nejlepší návštěva homeopata ve Vašem okolí a konstituční homeopatická léčba. Takhle je těch informací málo, aby se dalo něco preventivně předepsát, přečtěte si prosím můj článek o homeopatické konzultaci. Alergie je na co?: na vzduch, prach, trávu, květ stromů - vegetace je dost široký pojem.
Alergie - stromy
(Míla, 15. 05. 2008 13:18)
Dobrý den. Kamarád mě poradil, abych se na vás obrátila, jelikož jemu jste nesmírně pomohli. Je mě 45 let a od loňské roku se v době vegetace začínám osypávat od pasu po kolena svědivými nejdříve pupínky a až většími puchýři. Nejdříve jsem si myslela, že jde o špatně vyprané nebo vymáchané prádlo, ale zjistila jsem, že to s tím vůbec nesouvisí. Po příjezdu do lesa nebo jenom při procházce v lese se během hodiny až dvou začnu osypávat a samozřejmě následně škrábat. Pomáhá mě fenistyl gel. Nohy si namažu a vše během chvíle zmizí. Neporadíte prosím něco, co bych si mohla vzít preventivně abych předešla škrábání a osypávání? Moc děkuji za radu. Míla
re. osteoporóza
(vilcakul, 14. 05. 2008 21:45)
Dobrý den, celkem dobré zkušenosti mám v této indikaci s homeopatickým přípravkem firmy Boiron "Osteocynésine". Dávkování je uvedeno na přibaleném návodu. Přitom by určitě nezaškodil obklad kýčle kostivalovou tinkturou nebo mazání kostivalovou mastí.
osteoporoza
(míla, 14. 05. 2008 20:22)
Na tuto nemoc mi byl dopručen lék calcaera carbonica a phosporica, je mi 55 let a mám ost v levé kyčli, v jakém množství mám prostředek užívat.
Děkuji
re: zánět spojivek
(vilcakul, 12. 05. 2008 21:37)
Dobrý den, můžete podat 3x denně potenci C9, po dobu 5 dní, poté počkat několik dní na reakci. Při zlepšení či zhoršení během těchto 5 dní můžete okamžitě vysadit lék, očekávaná reakce se dostavila.
Na Vaši zkušenost jen tolik, že můžete užít svůj konstituční lék před plánovaným těhotenstvím, protože tím vlastně dáte celý organizmus do "richtigu". Můžete si vzít zase potenci C 30 a v případě bez reakce můžete jít výše a užít lék v potenci 200C.
záněty spojivek
(Ilon, 12. 05. 2008 21:17)
Dobrý den, děkuji za pohotovou odpověď.Dceři pořídím lék Euphrasia officinalis, který ve většině "sedí" jako ušitý.Jen váhám s potencí5 nebo 9-stačí podat jednou a vyčkat na reakci než se podá další?
Ráda bych se s Vámi podělila o mou zkušenost v léčbě s nečistou pletí hlavně aj.-kdy jsem se totálně našla v léku Natrum muriaticum(celá já)-začátkem října 07 jsem vzala 5 kuliček ch30 následovaly reakce,za týden dalších 5 kuliček ve stejné potenci-opět různé reakce až do začátku listopadu a pak nastal klid, následovalo zlepšení pleti, ale koncem prosince jsem dostala obrovskou chřipku se 40 stupňovou horečkou, bolestí celého těla, nemohla jsem stát na nohou.
Poté bez reakcí, bez dalších užití léku, ale možná cítím potřebu ještě jedné dávky, ale nevím kdy a v jaké potenci x v nejbižší době plánuji otěhotnět, tak bude rozumné to odložit?Mockrát Vám děkuji za názor a věnovaný čas. S pozdravem Ilona.
re: vypadávání vlasů
(vilcakul, 10. 05. 2008 22:38)
Dobrý den, v tomto případě by určitě pomohla konstituční homeopatická léčba, rodiče by měli s dcerkou navštívit homeopata v okolí svého bydliště a požádat o vyšetření dcerky. Symptomaticky by mohl přicházet do úvahy lék: Vinca minor (Barvínek) jediný lék v rubrice: Vypadávání vlasů, okrsky v, narůstají bílé.
vypadávání vlasů
(Dana, 10. 05. 2008 11:53)
Dobrý den!
Chci poprosit o odpověď na otázku o vypadávání vlasů u 11ti leté holčičky. Je to má neteř, a protože sama mám skvělé zlkušenosti s homeopatií u své dcerky, prosím o odpověď na tento problém. Zjistím více podrobností,zatím vím jen to, že vlasy jí vypadávají a zůstávají po nich bílá kolečka, hodně sportuje málo jí a pije a jí dost dost sladkostí. Jinak je celkovým vzhledem jemná a křehká. Děkuji za odpověď. Nepovímová Dana
re: antidotace
(vilcakul, 06. 05. 2008 20:38)
Dobrý den, tak ještě nad tímto jsem neuvažoval, zdá se že jsem vždy předepsal dobrý lék, který měl léčivý efekt. Při podávání kojencům jsem většinou použil LM potence nebo nízkou C potenci, většinou jestli nerezonuje podaný lék se stavem pacienta, tak na to dítě nezareaguje. Těžko posoudit takhle do prázdna, to by člověk musel vidět, protože posuzovat jenom podle zhoršení stavu není v homeopatii vždy směrodatné. Myslím tím na prvotní zhoršení po podání homeopatického léku, které je většinou potvrzením správného léku. Také nemá smysl antidotovat lék antidotem z homeopatie, to byste se do toho mohla pořádně zamotat. V případě nouze postačí alopatické léky, mastičky s kamforem a tak. Ale stačí vysazení léku a počkat si pár dní na odeznění příznaku a návratu organizmu k normálu. Proto bych Vám i radil, abyste radši návštívili zkušeného homeopata a když už homeopatii použijete, tak to dělejte v nízkých potencích C, rozpuštěných ve vodě nebo s LM potencemi.
re. mykóza
(vilcakul, 06. 05. 2008 20:27)
Dobrý den, jelikož se jedná o několikaletý problém, tak byste měla jít k homeopatovi a nechat se vyšetřit na konstituční léčbu, která odstrání sklon k těmto problémům. Nemyslím si, že byste čistě symptomatickým lékem dosáhla nějakého výrazného zlepšení, jen potlačíte symptomy a může se objevit něco vážnějšího.
antidotovat homeopatika
(Jarka, 06. 05. 2008 14:45)
Jak se u kojenců antidotujou homeopatické léky a nebo za jak dlouho odezní symptomy vyvolané podaním nespravného léku. Ještě jsem se chtěla zeptat pokud se objeví symptomy po nespravném léku nejadná se onemoc ani infekci čili nemůžou nikoho nakazit. Děkuji Jarka
Poševní mykóza
(Kateřina, 04. 05. 2008 13:34)
Dobrý den, trpím opakovanou poševní mykózou, již několik let, někdy i vícekrát než 4x do roka. Existují homeopatické léky, které tomu zabrání, nebo alespoň značně omezí? Případně jak jsou cenově dostupné? děkuji za odpověď.
re: úzkost
(vilcakul, 02. 05. 2008 17:50)
Dobrý den, jelikož se nerozepisujete více o svých symptomech, zkuste se podívat na následující odkaz: http://www.feminismus.cz/fulltext.shtml?x=130495
úzkost v šestinedělí
(marcela, 30. 04. 2008 12:26)
Dobrý den, před 14 dny jsem porodila zdravou holčičku a jelikož je vše v pořádku, měla bych i já být v klidu. bohužel tomu tak není. cítím v sobě hroznou nervozitu, třes, úzkost...tím pádem nemám vůbec chuť na jídlo a musím se do něj vyloženě nutit. slyšela jsem, že by v tomto případě mohl pomoci přípravek gelsemium. mohl byste mi prosím poradit vhodný přípravek..nerada bych ovšem ztratila mléko, dávkován. na tvorbu mléka užívám již ricinus communis 5 ch. děkuji za odpověď.
re: játra
(vilcakul, 23. 04. 2008 17:34)
Dobrý den, ano existují homeopatické léky, které mají afinitu k játrům: jsou to homeopatické léky Chelidonium majus, Carduus marianus a Carduus benedictus. Jsou to tzv. orgánové léky a jejich kombinace je základem slavné Rademacherovi tinktury na játra. Je dost možné, že jejich užívání vyřeší problém s pletí, ale myslím si, že nejlepším řešením by byla návštěva homeopata a předepsání konstitučního léku. Výborným prostředkem na játra je i gemmoterapeutický přípravek z kořene černého rybízu.
játra
(marcela, 23. 04. 2008 14:20)
Mám zvýšené jaterní testy spolu s výskytem zvýšené pigmentace. Existují homeopatické léky nebo prostředky na pročištění jater a event. i na problémy s pletí tohoto charakteru?
re: kvasinky
(vilcakul, 21. 04. 2008 22:45)
Dobrý den, ano homeopatický je možné léčit tento problém, jen musíte vyhledat klasického homeopata kvůli vyšetření, aby Vám mohl předepsát ten nejindikovanější lék.
re: rakovina kostní dřeně
(vilcakul, 21. 04. 2008 22:42)
Dobrý den, na tuto dg. by měli doktoři už dávno přijít, teď už je otázkou - v jakém je otec stádiu a jaká je přesná dg?
Při této dg. jsou vhodné tyto homeopatické léky: Hekla lava, Symphytum officinale, Ceanothus americanus v kombinaci s nosodou Carcinosin nebo Scirrhinum, což by mohlo být vhodné na ty játra, hlavně kdyby tam byla tvrdost. Doporučil bych i užití nějakých tonik: sóda - napomůže dostat organizmus do PH zásady, melasa z třtiny (Černý zázrak) je dobrá na krvetvorbu a regeneraci krve, dále lněný olej, mohla by být i nějaké dieta se zeleninovými a ovocnými šťávami, jablečný ocet, atd. Samozřejmě by se veškerá terapie měla dít pod dohledem odborníka, aby bylo předepsání homeopatik co nejpřesnější a musí také určit dávkování a potenci homeopatik. Homeopata najdete ho v "Seznamu homeopatů". V případě nějaké klasické léčby (myslím tím na chemoterapii a ozářování je možné podávat homeopatické léky na neutralizaci vedlejších účinků těchto terapií (Cadmium sulphuricum na chemoterapií, na ozářování - Radium bromatum nebo X-ray).
Léčba kvasinek
(Eva P., 21. 04. 2008 22:35)
Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je možnost léčit homeopaticky kavsinky v trávicím traktu-byla jsem na hydrocolon terapii (tam mi řekli, že mám kvasinky).snažím se upravit stravu, ale bez výsledku, spíš je to čím dál horší. Trpím bolestmi břicha, zácpami a větry a také gynekologickými výtoky. Děkuji
rakovina ostní dřeně ???!!!
( Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , 21. 04. 2008 22:05)
Prosím o pomoc, radu, kontakt pomoci.
Jde o otce,79 let,ale jinak duševně i fyzicky cca 50 let.Zkráceně:asi týden nebylo dobře,pak nechutenství,pak začal mírně vykašlávat krev-poté hospitalizace-asi 14 dní od příznaků nějaké nemoci.
Je na JIP Rokycany-spousta vyšetření,2xodběr vzorků kostní dřeně z kosti mezi prsy,bez výsledku,ale s vloučením toho nejhoršího-nejde o leuk.ani nic rakovinného-pátek.Pondělí-rakovina kost.dřeně+jater.Tatí je 2x po embolii,tak si myslím že nemoc takového typu u člověka, který má min. 1x za měsíc kontrolu krve,by se měla hodně ,hodně zavčas odhalit.
Proč potom povídání typu prevence, zavčas,při prvních příznacích-když se ani 1x za x let,neudělá jiné vyšetření z krve než jen Qick(nevím,jesli je to dobře napsáno). Je nějaká malá pomoc či naděje,či zpomalení,nebo i povídání o postupech M.Treben jsou opravdu jen pohádky?Prosím!!!
Prodím ozvěte se a pokuste se o pomoc.
Moc zatím děkuji.
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
tel.777 090500
re: dotaz neštovice
(vilcakul, 21. 04. 2008 20:00)
Jelikož daný lék má určitou afinitu ke kožním problémům, je dost možné že brzdí objevení se neštovic v plné síle. Je možné i to, že lék poskytuje určitou ochranu před tímto onemocněním, i když v homeopatické literatuře není zmínka o indikaci tohoto léku při této nemoci. Je na Vás, jak se rozhodnete: či lék vysadíte anebo ho budete podávat dále. V rozhodování by Vám měl pomoci stav dítěte, to je známky toho, jak snáší nemoc a jestli mu není po podáném léku lépe.
re: nespavost II
(vilcakul, 21. 04. 2008 12:43)
Souhlasím a přeji pěkný den do Litoměřic. Držím palce!
re: porod
(vilcakul, 21. 04. 2008 12:40)
Ano existují homeopatika k usnadnění porodu, bližší informace najdete v mém článku "Doporučená homeopatická terapie v porodnictví" na mé webové stránce: http:vilcakul.extra.hu
nespavost II
(Honza, 21. 04. 2008 10:28)
Díky za odpověď , mám z toho stejný pocit takže jsem se objednal v místě svého bydliště k p.Bohdanu Vrabcovi...snad se karty obrátí..je to síla.
porod
(Simona, 21. 04. 2008 10:03)
Dobrý den,jsem ve 29tt,čekám dvojčátka a chci se zeptat jestli existuje nějaké homeopatikum k usnadnění porodu,eventuelně nějaká příprava k porodu,i vpřípadě císařského řezu i spontálnního p.Děkuji
dotaz
(Jirinam, 21. 04. 2008 09:26)
Měla bych podávání homeopatik přerušit po dobu trvání neštovic? Mám strach aby se nám neštovice nevlekly dlouho. Děkuji za odpověď.
re: nespavost
(vilcakul, 21. 04. 2008 09:12)
Dobrý den, podle Vašeho popisu si nemyslím, že by se jednalo o nějaké úspěšné předepsání homeopatického léku, a už vůbec ne o předepsání klasického homeopata. Na Vašem místě bych se obrátil na jiného homeopata, který Vás bude léčit konstitučně, to je předepíše jeden lék, v jedné dávce a tím dosáhne celkového zlepšení Vašeho zdravotního stavu. Vyhledejte prosím klasického homeopata v "Seznamu homeopatů" nad poradnou, máte jich v Praze několik.
re: dotaz
(vilcakul, 21. 04. 2008 09:07)
Dobrý den, ano podávání homeopatika může zpomalit výsev neštovic a dlouhodobé podávání bez indikace může vyvolat jiný stav podobný podávanému léku.
Nespavost
(Honza, 21. 04. 2008 06:01)
Dobrý den, od října 2006 bojuji se silnou nepsavostí, od září 2007 se léčím u homeopatky v Praze, vystřídal jsem spoustu léků (kuliček, lahviček) a jejich potencí ale zlepšení se pouze krátkodobá a propady bývají velmi radikální.Co si o tom myslíte. Honza 30 let
dotaz
(Jirinam, 19. 04. 2008 13:06)
Dobrý den, můj 3 letý syn bere týden 2x denně á5 granulek Corallium rubrum. Od září chodí do školky a často trpí kašlem a rýmou. Včera jsem u něj objevila jednu neštovici. Ve školce se asi před 14 dny vyskitly. Od včerejšího dne se žádná jiná neobjevila, chtěla bych se zeptat jestli výše popisovaný homeopatický lék nemá vliv na zpomalení výsevu dalších neštovic.
3x re: konstituční léčba
(vilcakul, 17. 04. 2008 15:13)
Dobrý den, bohužel se musíte rozhodnout sama, jestli budete pokráčovat v léčbě u paní doktorky a nebo si vyberete někoho jiného. Zkuste se podívat v Seznamu homeopatů nad poradnou, většina homeopatů by tam měla dělat klasickou homeopatií. Na otázku, jak najít správného homeopata je těžká odpověď, zkuste si přečíst moje články na úvodní stránce o homeopatické konzultaci a kontrole, možná z toho pochopíte, co byste měla od klasického homeopata očekávat.
re: dotaz
(vilcakul, 17. 04. 2008 14:58)
Dobrý den, přečtěte si prosím komentáře na toto téma pod heslem "uzlík na štítné žláze".
dotaz
(Ilona J., 17. 04. 2008 11:24)
Dobrý den,vyšetření provedeno linearní vysokofrekvenční sondou.Štítná žláza dobře ohraničena,mírně zvětšena,oba laloky jsou symetrick,objem obou laloku 16cm3.Echogenita je priměřená,echotextura hrubší,v obou lalocích hypoechogenní uzly,vlevo dva vel.4mm,vpravo3velikosti do 6mm.Kalcifikace nejsou patrná.Přištitná těliska nejsou zvětšena.Cevní svazky po obou stranách krku nejsou deviovány.Res:mírná struma nodosa.s progresí velikostí jak laloků,.tak velikosti i počtu uzlů.Vůbec nevím co mám dělat,byl mi doporučen Letrox50 půlku obden.Můžete mi vysvětlit co jsou ty uzlýky,proč se tvoří nebudou se tvořit dalši a jdou odstranit?Bylo mi řečeno,že to zůstavá doživotně.Děkuji za odpověď.Ilona
re:re: kontituční léčba
(Skopalová, 17. 04. 2008 07:40)
Dobrý den, díky za odpověď!Byla jsem u dr.Stauderové-homeopat pro děti a dospělé.Myslíte si, že mám tedy homeopata změnit? Jak tedy vybrat správného?Zaplatila jsem za každého syna 1000kč, nejspíš budu jinde platit znovu, tak mi, prosím, poraďte někoho opravdu spolehlivého v Ostravě. Díky
re: konstituční léčba
(vilcakul, 16. 04. 2008 22:16)
Dobrý den, k vaší otázce snad jen tolik, že jste asi nebyla u klasického homeopata, protože takovéto dávkování homeopatika je vyjímečné u intenzivních nebo akutních stavech. Klasický homeopat většinou předepíše homeopatikum, které je podáno v jedné dávce (3 kuličky) a pak se nic nebere do kontroly za měsíc. Sem tam se objevují předpisy, které možná mají své opodstatnění, ale většinou je pravidlem to, že se potence C 30 užívá 1x týdně, potence C 200 1x za 2 týdny, potence 1M 1x za 3 týdny a potence 10 M 1x za měsíc. Vždy se, ale začíná potencí C 30 a užívá se do té doby, dokud má vliv na pacientův stav a vyvolává zlepšení zdravotního stavu. Změna potence se dělá po návratu předchozích problémů po tzv. relapsu a když už pacient nereaguje na užívanou potenci léku. Samozřejmě tento postup je adekvátní u silimima, to je léku, který je nejvíce podobný stavu pacienta.
konstituční léčba 4 letého syna
(Skopalová, 16. 04. 2008 20:05)
Dobrý den,cca před 3 týdny jsem se rozhodla zajít se synem k homeopatovi, jelikož má stále se opakující rýmy, které mu sedají na průdušky. Je to naše první zkušenost s homeopatií a proto bych se chtěla zeptat zda Calcarea carbonica, kterou má užívat v dávkách 30CH - 2 kuličky ob den a 200CH - 2 kuličky ob den, není příliš vysoká. Na kontrolu máme jít za 3 týdny. Celkem by toto dávkování bral 6 týdnů. Děkuji
re: zablokovaná záda
(vilcakul, 13. 04. 2008 21:49)
Dobrý den, Váš problém by byl řešitelný chiropraxi, ale ve Vašem případě bych doporučil nějakou automasáž nebo obklad s kostivalem na bolestivé místo. Jako akutní lék můžete zkusit Hypericum perforatum C 9 3x denně 3 kuličky do ústupu potíží.
re: Hyperprolaktinémie
(vilcakul, 13. 04. 2008 21:33)
Dobrý den, ano Váš problém je řešitelný klasickou homeopatií, kde po předepsání správného konstitučního léku dojde k celkové harmonizaci organizmu a k úpravě hladiny hormonu. Doporučil bych Vám návštěvu klasického homeopata ve svém okolí, najdete ho v seznamu homeopatů nad poradnou.
zablokovaná záda
(Jana L., 13. 04. 2008 19:37)
Dobrý den, jsem ve 36.tt a mám zablokovaná záda v křížové oblasti na pravé straně. Cítím to už asi týden, ale dnes je pro mne každý krok utrpením. Mohu použít nějaký akutní lék? Jsem léčena konstitučně - typ Sepia, dostala jsem asi před měsícem Sepia 200 Ch. Předem děkuji za odpověď. JanaL.
Hyperprolaktinémie
(Silvie Římanová, 13. 04. 2008 13:56)
Dobrý den, mám dlouhodobě zvýšený hormon prolaktin, kvůli toho jsem měla problém otěhotnět. Po NMR mi zjistili, že mám na hypofýze prolaktinom. Lze tuto hormonální záležitost řešit homeopatií? Děkuji
re: hypertenze
(vilcakul, 10. 04. 2008 22:48)
Dobrý den, s tímto problémem by bylo nejlepší navštívit klasického homeopata ve Vašem okolí. Symptomatické léky jen potláčí symptomy a neřešili by Váš celkový stav. Můžete zkusit některý z bylinných prostředků jako jsou česneková tinktura, tinktura z hlohu, tinktura z jmelí. Dobrý je i čaj složený z 50 g květů hlohu, 30 g větvičky jmelí a 20g natě meduňky. V každém případě musíte upravit životosprávu a jíst více zeleniny a ovoce.
hypertenze
(alena, 10. 04. 2008 19:57)
Dobrý den,existuje nějaký homeopatický lék na léčbu hypertenze? Zeména diastolický tlak mám hodně vysoký, i když užívám lokren. Lékař mi naordinoval už třetí řadu léků a u každého se projevuje alergická reakce (otoky,bolesti hlavy,...)Děkuji za odpověď.
re: plastická operace
(vilcakul, 09. 04. 2008 21:33)
Dobrý den, určitě byste neměla vynechat ARNICU C9 (denně jednu dávku, týden před a týden po operaci)
Arnicu montanu C30 (před operací 1x, po operaci 2x). Ke zlepšení hojení jizvy a snížení bolesti můžete užívat Calendulu officinalis C 9 3x denně 3 kuličky po dobu jednoho měsíce.
plastická operace
(Marcela, 09. 04. 2008 16:27)
Dobrý den,prosím o radu jaké použít homeopatika jako prevenci před plastickou operací břicha a jaké následovně po operaci na zmírnění otoků,modřin, bolesti,popř.hnisání jizvy a lepšímu srůstání tkáně. Jak dlouho před operací začít užívat a kolik a kdy po operaci skončit.Mockrát předem děkuji.
re: alergie, senná rýma, sucho v hrdle
(vilcakul, 08. 04. 2008 22:03)
Dobrý den, nejlepším řešením by byla návštěva klasického homeopata v blízkosti Vašeho bydliště, jakýkoliv homeopatický lék předepsaný bez vyšetření bude dobrý jen na potlačení symptomů a potíže se po čase zase vrátí. Symptomaticky byste mohl použít tyto léky: Allium cepa - dráždívý výtok z nosu, Euphrasia officinalis - dráždivý výtok z očí, Wyethia helenoides - tu je výrazné svědění a suchost hrdla, Arundo mauritanica, Sabadilla officinalis - senná rýma, hodně výtoku a krvácení z nosu, Sinapis nigra.
Alergia, senna nadcha, sucho v hrdle
(Peter, 07. 04. 2008 09:21)
Dobry den prajem, takto na jar trpim stale alergiou uz asi stvrty rok. Prejavuje sa to svrbenim a rezanim oci, sennou nadchou, suchom v hrdle, kychanim. Cele to trva asi mesiac-dva mesiace a potom je vsetko OK, najskor to bude alergia sposobena kvitnutim nejakej rastliny. Dokazete mi odporucit nejaky homeopticky liek na "prezitie" tohto obdobia? Dakujem!
re: nosní mandle
(vilcakul, 04. 04. 2008 22:46)
Dobrý den, ano existuje homeopatický lék, který je schopen vyléčit tento stav. Pro jeho předepsání je však nutná návštěva homeopata, aby ho mohl na základě charakteristických symptomů Vašeho dítěte předepsat. Zkuste se po něm podívat v Seznamu homeopatů nad poradnou.
Zvětšená nosní mandle
(Pavlína, 04. 04. 2008 13:00)
Dobrý den,hledám jinou alternativu za operační
zákrok pro 3-leté dítě,15kg.Opakují se mu rýmy,v noci špatně dýchá.Na ORL zjistili,že má zvětšenou nosní mandli.Existuje nějaký hom.lék na vyléčení?Děkuji za odpověď
re: reflux
(vilcakul, 03. 04. 2008 22:17)
Dobrý den!
Jestli se jedná o pálení žáhy, tak je indikováno vícero homeopatických léků, jejich předepsání je závislé na Vašich charakteristických symptomech Vašeho stavu. Radil bych Vám, vyhledat klasického homeopata v blízkosti Vašeho bydliště. Můžete zkusit i některé přírodní tonika nebo jedna-li se o reflux po narkóze, tak by možná byl dobrý homeopatický lék Phosphorus.
re: záněty
(vilcakul, 03. 04. 2008 21:59)
Uvedené léky si můžete koupit, ale nic s tím nevyřešíte, jenom oddalíte řešení skutečného problému, který možná vyřešíte za pomoci klasického homeopata.
záněty gynekologické - pochvy
(Iveta, 03. 04. 2008 18:47)
Dostala jsem radu na lék proti uvedeným problémům - ne od homeopata. Můžu si na opakované záněty pochvy koupit lék Helonias 9CH nebo Kreosotum 5CH, aniž bych navštívila homeopata? Časové důvody... Děkuji.
gastroezofageální reflux
(Martina Kmošková, 02. 04. 2008 16:43)
Dobrý den, existuje nějaký homeopatický přípravek na gastroezofageální reflux? Děkuji.
Bolest hlavy
(Romča, 29. 03. 2008 21:43)
Děkuji za radu vyzkouším snad mi pomůžou
re: astma, bronchitidy
(vilcakul, 29. 03. 2008 19:28)
Dobrý den!
Musíte si někoho najít v seznamu homeopatů, je nad poradnou na této stránce. Klasického homeopata poznáte podle toho, že odebírání případu bude trvat alespoň hodinu a pak předepíše jeden lék, který by měl odstranit problémy nebo výrazně zlepšit stav pacienta po 1 - 2 měsících. Postup léčby najdete v článcích na úvodní stránce.
re: bolest hlavy
(vilcakul, 29. 03. 2008 19:23)
Doporučil bych Vám navštívit chiropraktika, možná máte něco venku a tláčí Vám to na nerv, takže napravení zad a masáž by mohla tento problém odstranit. Při přetrvávání problému bych Vám doporučil navštívit klasického homeopata ve svém okolí.
astma, bronchitidy
(Eva, 29. 03. 2008 15:35)
Prosím a kontakt na spolehlivou osobu zabývající se homeopatií dětí i dospělých v Ostravě. Děkuji
Bolest hlavy
(Romča, 29. 03. 2008 10:21)
Dobrý den potřebuji poradit objevilo se mi to v těhotenství vystřelovala mi pichlava bolest přes krk do hlavy. V nemocnici mi tvrdili, že je to tím, že miminko tlačí na páteř, ale bolest zůstala i po porodu. Dnes se jen projevuje tím že začnu mít šílené mžitky před očima, a až takové že kolikrát opravdu přestanu vidět jakoby větší polovinu obrazu. A po takové půlhodince začné šílená bolest hlavy snažím se to občas zaspat, ale opravdu to nejde. Teď si občas vezmu ibalgin ten někdy zabere, ale nemám ráda léky a tyhle homeopatika jsou prý šetrnější nemohli by jste prosím poradit co s tím jsem z toho už nešťastná a i kvůli dvoum prckům které mám bych ráda normálně zase fungovala. Snažím se i cvičit ale nepomáhá. Teď mám bolesti 4 den většinou je to týden a pak měsíc klid
re: stres
(vilcakul, 26. 03. 2008 19:02)
Doporučil bych Vám vyhledat klasického homeopata ve svém okolí pro předepsání konstitučního léku. Na tento problém je vícero homeopatických léků, ale rozlišit se dají jenom na základě Vašich charakteristických příznaků. Homeopata najdete v seznamu homeopatů nad poradnou.
Jak na stres
(Vlaďka, 26. 03. 2008 16:35)
Mám zvýšený tlak /150/95/. Trpím tlaky v hlavě. Užívám Renpress. Cítím se stále ve stresu. Je mi 53 let. Chtěla bych se zbavit léku na tlak a řešit to jinou cestou. Děkuji za radu. Vlaďka
re: recividující záněty pochvy
(vilcakul, 25. 03. 2008 18:45)
Doporučil bych Vám vyhledat klasického homeopata ve svém okolí pro předepsání konstitučního léku. Na tento problém je vícero homeopatických léků, ale rozlišit se dají jenom na základě Vašich charakteristických příznaků.
recidivující záněty pochvy
(Iveta, 25. 03. 2008 16:44)
Prosím o radu, zda v tomto případě je nějaký homeopatický lék, který by odstranil neustále se opakující záněty pochvy, po dobrání ATB se do týdne problémy znovu objeví, nepomohl ani Lactobacilus zaváděný dovnitř. Prý by mohlo jít o důsledek stresu. děkuji.
re: Staphysagria
(vilcakul, 22. 03. 2008 00:05)
Jestliže bylo homeopatikum Staphysagria stanoveno konstitučně, tak nevím proč ho berete každý den. Konstituční lék se užívá jednou za čas, potence C 30 se podává nejčastěji 1x týdně, 1 - 3 kuličky pod jazyk. Takže zkuste snížit toto dávkování a pak uvidíte, jak to bude fungovat. Každodenní opakování konstitučního léku Vás může dostat do tzv. provingu, což je zkouška léku, mohou se u Vás objevit symptomy, které jsou charakteristické pro daný lék a ne pro Váš stav.
Re: pocení rukou
(vilcakul, 21. 03. 2008 23:58)
Nadměrné pocení rukou je výsledným symptomem celkového stavu, návštívte proto klasického homeopata ve svém okolí pro stanovení konstitučního léku.
staphysagria
(Laďa, 21. 03. 2008 21:22)
Bylo mně stanoveno konstituční homeopatikum staphasagria. Ředění C30 2 kuličky denně. Při užívání se mně mimořádně zvětšila sexuální apetence.Snadno dosahuji erekce ale mívám problémy s dosažením orgasmu-ejakulací. Měl byh např. změnit ředění a dávkování ? Děkuji.
pocení rukou
(Adam S., 21. 03. 2008 13:57)
mám problém s nadměrným pocením rukou,je mi 15 let a ve škole se mi hodně potí ruce,na kosmetice nám poradili poradit se s homeopatem.děkuji za odpověď
Re: psychická zácpa
(vilcakul, 13. 03. 2008 00:10)
I tenhle problém bych řešil konstituční homeopatickou léčbou, protože se jedná o psychický blok a bylo by dobré vědět, co je důvodem tohoto psychického bloku. Bylo by dobré vědět, kdy se objevil tento problém, jestli tomu předcházelo nějaké trauma nebo se něco změnilo v okolí Vaší dcery. Průběh dosavadní homeopatické léčby nemohu posoudit, protože nemám žádné informace o stavu Vaší dcery. Vím jenom jedno, v případě správného léku by se spíše měla upravit detoxikace organizmu, často se objevují průjmy, výdatné pocení a tak.
psychická zácpa
(Jana L., 12. 03. 2008 21:56)
Dobrý den, nejprve mi dovolte Vám poděkovat za radu ohledně mého problému s uzlem na štítné žláze. Mám svého homeopata, Vašeho kamaráda, Bohdana Vrabcem, který je výborný, ale potřebovala jsem ještě ujištění, že by homeopatie opravdu mohla pomoci. Ale mám ještě jeden problém, který bych s Vámi ráda konzultovala. Moje 2,5letá dcerka má psychický blok - bojí se, že jí bude bolet vyprazdňování a proto stolici drží, dokud to jde. Došlo to tak daleko, že má velký problém s vytlačením, musím ji držet v klubíčku nad nočníkem, stolice je tvrdá a objemná. Také má atopický ekzém, byla léčena Sulphurem 30 ch, nyní dostala Siliceu 15 ch, po které se do půl hodiny vyprázdnila, ale měla ve stolici krev - čirou. Věřím Bohdanovi, jen se chci zeptat na Váš názor. Velice děkuji. Jana L.
Re: Klimakterium
(vilcakul, 11. 03. 2008 10:36)
Dobrý den, ano jsou homeopatika, které mají afinitu k hormonálnímu systému a ke klimakteriu. Nejlepé by bylo navštívit klasického homeopata a nechat se vyšetřit pro předepsání konstitučního léku. Samozřejmě můžete použít některé homeopatika symptomaticky, ale jejich předepsání závisí na Vašich symptomech: http://vilcakul.extra.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=92
Klimakterium
(Kveta Kučerova, 11. 03. 2008 10:25)
Dobry den,chtěla bych se zeptat,jestli jsou nějaka homeopatika na stavy,ktere doprovazeji klimakterium.Navaly horka,silne poceni.Děkuji.
Re: močový měchýř
(vilcakul, 08. 03. 2008 12:01)
Můžete tyto dva léky kombinovat, ale neměla byste je brát najednou. Měla byste mezi nimi nechat alespoň 1-2 hodinový odstup. Nejlepší by bylo je zkusit každý zvlášť a nemíchat je dohromady, např. 1 týden Staphysagrii a druhý týden Cantharis, v tom případě že by Staphysagrie byla bez efektu. Jak jsem Vám radil v předcházejících komentářích, měla byste co nejdříve navštívit klasického homeopata ve Vašem okolí.
Močový měchýř
(Andrea, 08. 03. 2008 09:16)
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,zda se může brát najendou cantharis a staphysagria??děkuji moc
Re: močák
(vilcakul, 04. 03. 2008 15:26)
Ano,užívejte to 3x denně ráno, na oběd a večer. Dneska užíjte ty tři dávky, i když jste si ráno nevzala, tak si dejte třetí před ulehnutím.
zánět moč. měchýře
(Andrea, 04. 03. 2008 15:21)
Zhoršilo se to ještě před užitím..potřebuji jít zítra do školy a vydržet tam i...snad mi to zabere..je nějak dané užití-jako ráno,odpo a večer..nebo to můžu vzít třikrát kdykoliv??díky
Re: kočička
(vilcakul, 04. 03. 2008 15:14)
V Brně najdete homeopata v seznamu homeopatů nad poradnou v menu, většinou léčí i zvířata. Dobrým odborníkem na zvířata je pán Michal Jiřička, MVDr., ale bydlí v Českých Budějovicích, Heydukova 25 - veterinární homeopatie, email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , telefon: 775 577 057, 386 462 573 - v případě nouze mu zkuste napsat nebo zavolat.
Re: zánět moč. měchýře
(vilcakul, 04. 03. 2008 15:08)
Zhoršilo se to po užití Staphysagrie nebo ještě před užitím? Homeopata v Brně najdete v seznamu homeopatů nad poradnou v menu.
zánět močového měchýře
(Andrea, 04. 03. 2008 14:42)
Děkuji za radu,dnes jsem si koupila Staphysagria C9,ale nejak se mi to pres rano zhorsilo,uz nevim,co mam delat,jsem psychicky uplne na dne...beru ted leky (ATB),ale porad nic.Neznate nahodou nejakeho dobreho homeopatika v Brne??potrebovala bych neco,co mi by zabralo co nejdrive..musim chodit do skoly,ale je mi to desne neprijemne a necitim se ve sve kuzi...
kočička
(Leon, 04. 03. 2008 13:17)
Dobrý den,
máme kočičku s chronickým a neustávajícím zánětem v jedné nosní dírce. Při rinoskopii na veterině nezjistili cizí těleso, mykotické a bakteriální kultivace také nic, histologické vyšetření bez nálezu.
Antibiotika nezabrala. Prosím o informaci, zda se v Brně a okolí někdo věnuje homeopatii pro zvířata, event. koho byste mi doporučili.
Děkuji.
Re. zánět močového měchýře
(vilcakul, 03. 03. 2008 22:58)
Dobrý den, ano Váš problém by se dal vyřešit konstitučním homeopatickým lékem, k tomu byste měla co nejdříve vyhledat klasického homeopata ve svém okolí. Symptomaticky byste mohla zkusit užívat homeopatický lék Staphysagria C 5 nebo C 9, 3x denně 3 kuličky a nechat je rozpustit v ústech pod jazykem, 1/4 před a po užití léku nejíst a nepít. Doporučoval bych alespoň týdenní kůru maximalně do 1 měsíce. Po týdnu byste už měla citít změnu k lepšímu, pak můžete vysadit lék. Užívat jen po návratu problémů nebo do návštěvy homeopata. Staphysagria má problémy s opakovanými záněty močového měchýře, podráždění močového měchýře, časté nucení na močení, zhoršení sexuálním stykem, příčinou může být gynekologická operace nebo jiné podráždění genitálního systému.
Zánět močového měchýře
(Andrea, 03. 03. 2008 22:14)
Ahojky,potřebuji si s někým už promluvit..mám problémy od srpna a u doktorů si už přijdu jako hypochodnr..v tom srpnu mě chytl močák,dostala jsem antibiotika,ty zabrala,ale než jsem je dobrala,tak se mi to nějak zhoršilo,má obvoďačka mi dala jiné..v moči se nic ale nenašlo...přetrvávaly u mne pocity tlaku na močení,tlak v moč.trubici,brala jsem nějaké léky na uvolnění močáku,prý ho mám podrážděný..no,pak jsem si zašla k urologovi ale nic..udělal mi urocystoskopii,kalibraci a nic nenašel,jen mírně zúženou moč.trubici,ale ty pocity mám pořád..někdy mi přijde,že po pohlavním styku se mi ty pocity zintenzivní..pak jdu k doktorovi,nic nenajde,dostanu prášky,ale teď naposledy mi našli ureoplazmu..doufám,že ty problémy zmizí až ji přeléčím...jsem ze všeho zoufalá..mám strach jezdit busem,abych nepotřebovala na WC,mám strach mít pohlavní styk,aby se to nezhoršilo...poraďte ho už někdo něco..
Re: suchá kůže
(vilcakul, 01. 03. 2008 18:52)
Dobrý den, ano Váš problém by se dal vyřešit konstitučním homeopatickým lékem, k tomu byste měla vyhledat klasického homeopata ve svém okolí. Symptomaticky byste mohla zkusit některé z těchto homeopatik: Arsenicum album - suchost pokožky, velká zimomřivost, velká žízeň po locích; Bryonia alba - suchost všech sliznic, pokožky, velká žíznivost; Calcarea carbonica - suchost pokožky, zimomřivost, sklon k obezitě; Graphites - dobrý na nehojící se jizvy, suchost pokožky; Sulphur - pocit horkosti, zarudlost pokožky, zhoršuje se koupelí hlavně svědění; a ještě mnoho jiných. Na vyzkoušení bych doporučoval sehnat si potenci C 5 - C9 daného léku a užívat ho 3x denně 3 kuličky alespoň týden na vyzkoušení, jestli se stav zlepšuje nebo nemá žádný vliv. V případě mírného zhoršení lék vysadit a počkat jestli se bude stav zlepšovat, často bývá počateční zhoršení stavu známkou dobrého léku, který bude léčit tento stav.
Re: hypoglykémie
(vilcakul, 01. 03. 2008 18:21)
Ano, je několik homeopatických léků s afinitou k hypoglykémii, ale nejlepší řešením by bylo předepsání konstitučního léku, které by zharmonizovalo celý organizmus, a tak by upravilo hladinu cukru. Proto byste měla navštívit klasického homeopata ve svém okolí, najdete ho v seznamu homeopatů.
Suchá pokožka
(Iveta, 01. 03. 2008 16:20)
Dobrý den, ráda bych požádala o radu. Jsem 8 měsíců po porodu (císařský řez) a již ke konci těhotenství jsem měla suchou svědivou pokožku. Jaterní testy na těhotenskou hepatózu negativní. Problém měl po porodu zmizet, ale bohužel. Kůže je pořád vysušená, napjatá, šupinatí se, svědí a nejde ničím promazat. Vyzkoušela jsem spoustu koupelových i tělových olejů a krémů (Linola, Balmandol, Hermal, Excipial, Bioderma-Atoderm, sádlová mast, Lipobase), bohužel nic. Všechno mě svědí, veškeré oblečení mám pořád mastné od krémů a olejů, jen kůže suchá. Podotýkám, že jsem nikdy žádný kožní problém neměla. Nemáte prosím nějakou radu jak se toho vysušení zbavit? Poraďte prosím, zda není nějaké homeopatikum, které by alespoň zmírnilo můj problém a bylo ho možné užívat při kojení. Dodržuji zdravou životosprávu včetně pitného režimu, denně užívám jako doplněk stravy vitamínové tablety GS Mamavit. Už nevím co udělat víc. Děkuji za odpověď.
hypoglykemie
(Líba, 01. 03. 2008 00:53)
Dobrý den, trpím občasnými hypoglykemiemi, laboratorní vyšetření zatím ukazují na inzulinom(není ještě potvrzeno. Před časem jsem na netu četla o homeopaticích řešících hypoglykemie, ale již nemohu tu stránku najít. Prosím o radu. Děkuji
Ještě ke štítné žláze
(vilcakul, 28. 02. 2008 22:00)
Jelikož užívate Euthyrox, což je přípravek obsahující hormon štítné žlázy, tak máte asi hypofunkci, proto by bylinné prostředky měly být jen ty, které upravují funkci a stimulují tvorbu hormonů štítné žlázy. Doporučoval bych Euthyrox užívat i během homeopatické terapie, vysazovat ho postupně jenom po zlepšení stavu a úpravě hladiny hormonů štítné žlázy.
Re: štítná žláza
(vilcakul, 28. 02. 2008 21:22)
Dobrý den, ano Váš problém je možné řešit homeopatickou terapií, musíte vyhledat klasického homeopata ve svém okolí, aby Vás vyšetřil. Podívejte se do seznamu homeopatů nad poradnou. Homeopatické léky mající afinitu k tomuto problému jsou Thuja, Spongia tosta, Iodum a Lachesis mutus. Jelikož jde o vážnou diagnózu, je třeba dodržovat nařízení homeopata a dát léčbě čas od 3 - 6 měsíců, do té doby by se funkce měla upravit a problém vymizet. Když se tak nestane, tak raději jděte na tu operaci a neriskujte zhoršení stavu, i po operaci může být homeopatie vhodnou komplementární terapií ke klasické medicíně.
Z přírodních prostředků mohou být vhodné prostředky na úpravu funkce štítné žlázy: Černá jeřabina, Chaluha bublinatka, Karbinec evropský, Kručinka , Maca peruanská, Petržel - sýrová šťáva, Rhodiola, Svída krvavá - výborná v této indikaci jako gemmoterapie, Třešeň.
uzlík na štítné žláze
(Jana L., 28. 02. 2008 20:13)
Dobrý den, v březnu 2005 (byla jsem v 1.trimestru těh.)mi zjistili centrálně rozpadlý hypoechogenní uzel na pravém laloku štítné žlázy. Dr.mi nasadila Euthyrox 75. Po ukončení kojení, tj. v 09/08 mě posílala na operaci, chtěla mi vyndat celý pravý lalok štítné žlázy, jenže já znovu otěhotněla. Nyní jsem ve 29.tt a vše se zatím vyvíjí dobře, jen jsem dnes byla na kontrole a bylo zjištěno, že mi klesla hladina hormonů, takže od zítřka beru Euthyrox 125. Dr. doporučuje operaci, jakmile to bude možné. Obává se, že uzel je zhoubná tkáň. Je možné toto léčit homeopaticky? Hodně mě to dnes vyděsilo, když si představím, že mám dvě malé děti ....
Předem velice děkuji za odpověď. Jana
Re: Deprese
(vilcakul, 27. 02. 2008 19:53)
Co nejdříve s ní navštívte klasického homeopata ve Vašem okolí, protože je třeba předepsat homeopatický lék na základě vyšetření Vaší dcery. Homeopatikum může dcera užívat s antidepresivami, které při zlepšení stavu může postupně vysazovat. Homeopata najdete v seznamu homeopatů na této webové stránce v menu vlevo.
Re: Cestování
(vilcakul, 27. 02. 2008 19:48)
Doporučil bych Vám řešit to návštěvou klasického homeopata ve Vašem okolí, kvůli předepsání konstitučního homeopatického léku. Můžete to dočasně řešit symptomatický přípravkem COCCULINE®, který je k dostání v lékárnách, kde prodávají homeopatické léky Boiron.
DEPRESE
(TAMI, 27. 02. 2008 17:58)
PROSIM POMOZTE.DCERA MA DEPRESI.BERE ANTIDEPRESIVA.CO MUZE BRAT K TOMU Z HOMEOPATII CO JI JEN POMUZE??MOC DEKUJI ZA ODPOVED.
cestování
(Klára B., 27. 02. 2008 14:01)
Dobrý den. Chtěla bych poprosit o radu. Nemohu cestovat v žádném dopravním prostředku. Je to již dlouho co jsem měla nehezký zážitek v autě a od té doby trpím úzkostí, která mi způsobuje nevolnosti od žaludku. Nevadí mi však nastoupit do autobusu či auta, ale po krátké době se na to začnu soustředit a jakoby si tu nevolnost "vsugeruji". Potřebovala bych se nespíše uvolnit a během jízdy uklidnit. Chci Vás tedy poprosit, zda by bylo možno mi poradit, neboť mi to dost komplikuje život.
Děkuji za Váš čas Klára
Re: angína
(vilcakul, 22. 02. 2008 09:20)
Dobrý den, určitě by nezaškodilo něco na zvýšení imunity, osvědčila se mi v této indikaci Echinacea purpurea, které zvýšuje odolnost a odstrání sklon k angíně. Jěště lepším řešením by byla návštěva homeopata a předepsání konstitučního léku, který by tento sklon vymýtil úplně a celkově by posílil celý organizmus.
angina
(Olga, 22. 02. 2008 08:59)
Dobrý den,
prosím o radu. Trpím často anginami( 2x do roka ) a a již nechci brát antibiotika.
Pomůžete mi. Předem moc děkuji za radu.
Olga
Re: anémie
(vilcakul, 16. 02. 2008 21:14)
Dobrý den!
To píchání inzulínu se mi zdá trošku tvrdé, ale k Vaší otázce na chudokrevnost. Ano, existuje na anémii jeden dobrý homeopatický lék a to Ferrum phosphoricum, sežeňte si ho v potenci C5 a můžete ho užívat 3x denně 3 kuličky pod jazyk do zlepšení stavu. V mnoha případech, kdy pacienti užívali tento lék, se upravily hodnoty železa v krvi. Je i v článku o tkáňových solích tam se o něm dočtete více.
Chudokrevnost v těhotenství
(Alena, 16. 02. 2008 15:23)
Dobrý den,
právě vstupuji do třetího trimestru, byla mi diagnostikována těhotenská cukrovka (píchám inzulín od tohoto týdne) a byly mi zjištěny hraniční hodnoty železa. Chtěla jsem se zeptat na to železo, zda by nešlo doplnit nějakým homeopatickým lékem. Děkuji za odpověď.
Re: Bolest hlavy
(vilcakul, 15. 02. 2008 15:53)
Dobrý den, promiňte ale nepochopil jsem proč berete ty léky? a) na tu bolest hlavy nebo b)jste v léčbě a máte je předepsány na jiné potíže a ne na bolest hlavy. Poradit homeopatika na bolest hlavy se dá jenom na základě nějakých charakteristických příznaků jako je lokalizace bolesti, jaký je to pocit, možná příčina a mnoho dalších informací, které by bylo nejlepší řešit konstituční léčbou, to je postoupit vyšetření u homeopata.

Je totiž vícero homeopatických léků, které mají ve svém obraze bolest hlavy např.:

Belladona má bolest hlavy s bušením a překrvení hlavy.

Gelsemium ma ostrou bolest v zatýlku, temeni a ramenou, pocit ztěžklých očí a zlepšení, když drží hlavu nahoru.

Bryonia má pocit, že se mu hlava rozkočí a je zhoršen sebemenším pohybem hlavy nebo očí. Zlepšuje se v klidu a tlakem na hlavě.

Nux vomica trpí nevolností při bolesti hlavy, objevuje se po spánku nebo po jídle, zhoršení duševní námahou.

China je dobrá při bolesti hlavy z anémie, po ztátě tekutin, krvácení a dehydratace.

Ferum metalicum při pulzující bolesti s návaly horka do hlavy a hrudníku.

Natrum muriaticum je dobré na periodické bolesti hlavy ráno, po probuzení a dopoledne před 11 hodinou, obzvlášť po duševní námaze, může mít i zácpu a trávicí potíže.

Pulsatilla při chronických formách bolesti hlavy, při hormonálních problémech.

A hodně jiných a proto je třeba je rozlišit na základě Vašich symptomů.
Bolest hlavy
(Dagmar Zourková, 15. 02. 2008 10:29)
Dobrý den.
Jsem v prvním trimestu těhotenství a neustále mě bolí hlava.Poradˇte mě prosím,jaké léky bych na to mohla užívat.Jsem 10den po umělém oplodnění a užívám léky na předpis-Prednison 5mg,Divinu,kyselinu listovou,Agolutin (denně).
Re: rakovina
(vilcakul, 14. 02. 2008 15:41)
Ono hodně záleží na stavu pacienta a na tom, v kterém je stádiu. Jelikož se jedná už o pokročilé stádium rakoviny s metastázemi, pochybuji o úplném vyléčení. Homeopatie může být vhdnou doplňkovou terapií klasické medicíny, může neutralizovat vedlejší účinky ozařování a chemoterapie, může na roky prodloužit život pacienta a snížit co nejméně pocit diskomfortu. Může náhradit léky proti bolesti, snížit dávky morfia a zachovat člověka při vědomí při umírání. V každém případě v těchto případech stojí homeopatie za vyzkoušení, protože pacient nemá co ztratit a může na tom získat.
RAKOVINA
(MILOS, 13. 02. 2008 19:45)
Dobrý večer. Mám otázku. Dá se vyléčit,pokud má člověk rakovinu tl. střeva a metastáze na plicích a játrech ? Je nějaká šance, alespoň ji zastavit ? Děkuji
Homeopatická poradna
(vilcakul, 07. 02. 2008 20:41)
Máte-li nějaké dotazy ohledně homeopatické terapie, rád na ně odpovím. Prosím Vás, abyste si přečetli články na úvodní straně o homeopatické léčbě a hlavně článek o homeopatické konzultaci. Děkuji pěkně za každou otázku. S pozdravem vilcakul

 

LED televízory