Co je to agrohomeopatie?

Před několika lety mě zaujala myšlenka použití homeopatie na zahrádce a první praktickou myšlenku následovala aplikace ředěného výluhu z mandelinky bramborové, kterým jsem postřikoval brambory před tímto škůdcem. Vždy jsem byl zastánce bio pěstování zeleniny a ovoce. Dalšími aplikacemi byly ředěné výluhy z kopřivy, kostivalu, měsíčku lékařského, vlaštovičníku velkého atd. Vyzkoušel jsem i přihnojování rostlin sušenými bylinkami, což mělo výborný efekt. Plodiny jsem sadil ve větších rozestupech a do každé řady dával jinou rostlinu, aby se navzájem chránily před škůdci a chorobami. Všechny tyto aplikace přinášely zdravou a bohatou úrodu, které jsem se velmi těšil. Vždy jsem měl dobrý vztah k přírodě a hlavně k půdě, práce na záhradě mi šla vždy od ruky a dělal jsem to rád. Časem jsem se od zahrádky vzdálil, začal jsem mít jiné zájmy a méně času na tuto prospěšnou činnost. Ale plánuji, že brzo zase k zahrádce naplno vrátím a zkusím teď jiný přístup, který se nazývá „agrohomeopatie“.





Musíme si uvědomit, že pěstování zeleniny a ovoce se dá i jinak, nepotřebujeme k tomu umělé hnojivo a pesticidy. Tím vším se jen narušuje přirozené prostředí rostlin a rostliny jsou proti své vůli domestikovány a zneužity. Děje se to se vším na tomto světě a už jsme si zvykli, že je to normální lidská činnost. Tato činnost už překračuje všechny meze, které už nepřináší nic dobrého pro lidstvo, zaměřila se na kvantitu a ne na kvalitu, myslím tím na genetický manipulované plodiny nebo klonování zvířat. Nikdo si dnes nedovede představit, kam to povede, ale může to mít pro lidstvo katastrofální následky. Vždyť už dnes jíme otrávené potraviny, pijeme otrávenou vodu, prochází přes nás několik druhů záření, naše organizmy jsou toxikována množstvím alopatických léků a vakcín. Proto si můžeme pokládat dokola otázku: Proč jsou lidi tolik nemocní? Proč lidi umírají tak mladí? Co je toho příčinou? Odpověď samozřejmě nepřichází, protože společnosti stojící za těmito aktivitami nepotřebují informace o škodlivosti jejich prostředku, vždy jim jde jen o zisky a vždy to tak bude.



Agrohomeopatie může být jedním z prostředků k nápravě některých našich chyb. Jedná se o léčbu zeleniny a ovoce homeopatickými prostředky, v této terapii je zahrnuta i prevence a i přirozená výživa rostlin mikroorganizmy a stopovými prvky. K některým poznatkům můžeme dojít prostým pozorováním přírody, toho jak se rostliny chrání a co dělají, aby zůstaly zdravé. V zemědělství bychom měli napodobit přírodu a s malými dávkami vyvolat reakci, a tak mít nejlépe řízené zemědělství. Namísto chemického jedu, který znečišťuje půdu, použít jed ředěný a potencovaný v malých dávkách. Autorem této metody je holandský homeopat, vědec a průkopník V. D. Kaviraj, který napsal několik knih o homeopatii pro farmu a zahradu.



Při odebírání rostlinného případu si musíme počínat jako při vyšetření člověka, hlavní je specifická pozornost jeho vnějšímu vzhledu. Rozdíl je v tom, že zde nemůžeme vyšetřovanému pokládat žádné otázky a samozřejmě se nemůžeme zeptat na žádné mentální symptomy. Autor metody úspěšně použil homeopatický lék Belladona v potenci D 200 na léčbu jabloní po spále. Stromy po třech dnech vypadaly normálně a po aplikaci bylo chutnější i ovoce. Největšího úspěchu dosáhl homeopatikem Helix tosta, které po aplikaci na rostliny odehnalo všechny šneky ze zahrady. Lék byl tak účinný, že si ho za šest měsíců koupilo a aplikovalo celé město. Což se samozřejmě nelíbilo firmě prodávající pesticidy, protože jejich výrobek nikdo nekoupil a tak přišli o zisky.



Dalším objevem bylo využití homeopatického léku Silicea, který je podle Rudolfa Steinera biodynamickým zvětšovačem ovoce, ale nejen to - má široké využití v agrohomeopatií. Silicea má, kromě výhod vyjmenovaných Rudolfem Steinerem, několik jiných charakteristických rysů, které jsou extrémně důležité pro zemědělství. Poprvé je to velká pomoc při klíčení semen, což má za následek téměř 100% klíčivost semen. Další je to, že dělá rostliny silnější. Nejlepším rysem Silicey je její schopnost, umožňující písku udržet enormní množství vody po dlouhou dobu, aby mohla poušť zazelenat v rekordním čase, 1 až 6 týdnů po postřikování se voda drží se v kapsách pod povrchem, do té míry, že rýč vytáhnete z písku vlhký. Moje experimenty v Austrálii ukázaly, že kus pouště ze 100 hektarů je zelenější za méně než 3 měsíce a zůstává tak permanentně.





Poté jsem si tři roky lámal hlavu lékem na mšice, přišel jsem na něj, když jsem jednou viděl larvy Slunéčka sedmitečného, co dělají se mšicemi a tam byl lék. Při agrohomeopatii se projevuje miasmatické zatížení rostlin, které jsou společné pro všechny rostliny, mšice napadají všechny rostlinné konstituce jako spála všechny lidské konstituce. Ale často jsou tyto rostlinná miasmata způsobená nevhodnou kultivací a potlačení symptomů jedovatými látkami (pesticidy). První příčinou jsou nevhodné rozestupy jednotlivých rostlin v monokulturách, rostliny jsou blízko sebe, což je nepřirozené a jsou složeny z jednoho druhu, což je v přírodě také nezvyklé. Druhou příčinou je „holé obdělávání půdy“, což jednoduše znamená půdu zbavenou organického materiálu, třetí příčinou je neorganická potrava rostlin – NKP. Je to podobné stylu „fast food“, živí je, ale pak způsobuje problémy samo o sobě. Tyto miasmatické stavy jsou samozřejmě jiné než lidské, vážou se k podmínkám, které jsem už vzpomínal. Holé obdělávání půdy je první, v půdě není dostatek organického materiálu a tak dojde k rozmnožení hub, které napadnou úrodu, to garantuje jejich přežití – to je miasma hub. Druhé miasma se váže k rozestupu rostlin – to je stresové miasma, třetí miasma je charakterizováno živinami, nadměrný příjem neorganických hnojiv a nedostatek stopových prvků – to je miasma nezdravé stravy. Čtvrté miasma souvisí s potlačováním chorob a škodlivého hmyzu pesticidy – to je miasma jedů. Tyto problémy jsou způsobeny špatnými pěstitelskými metodami, které jsou zaměřeny proti škůdci nebo nemoci, ale už neberou žádný ohled na rostlinu.



V Indii proběhlo několik experimentů a výsledky jsou slibné, rostliny jsou citlivější na homeopatické léky více jako lidé, ale platí pravidlo, že když nejsou žádné změny, tak na rostlinu dotyčný lék nepůsobil. Dávka léku je závislá od okolností, ale většinou se preferuje potence D6, v případě odpudivých sil někdy lépe pracuje nižší potence D3, protože látkové množství léku v roztoku musí být větší, hlavně u feromonů jako aktivní ingredience léku, které se ve vyšší potenci ztrácejí. Dává se 10 kapek léku D6 na 1 litr vody a 50 x se protřepe. Kvůli plošnému postřiku pro mnoho rostlin je potřebné ho dále ředit s 200 litry vody, kde je třeba dávat pozor na poměr při feromonech. Opakování léku může být po dobu tři měsíců, ale záleží to na okolnostech (závažnosti problému, počasí, konstituci a stavu rostliny). Nejlepší doba aplikace agrohomeopatie je při zatažené obloze, protože UV záření neutralizuje naše léky, proto je musíme skladovat v hnědých uzavřených lahvích. Kvůli nechtěnému provingu, kterému bychom se mohli při aplikaci postřiku vystavit, by byly vhodné kapénkové systémy nebo zálivka s konve ke kořenům rostliny.



Výhody agrohomeopatie: čistější životní prostředí bez zamořování půdy pesticidy a umělými hnojivy, snížení nákladů na ochranu rostlin a půdy o 75 – 90%, opravdová bio zelenina a ovoce, zastavení znečištění půdy a podzemních vod, bez vystavení pěstitelé toxickým látkám při aplikaci pesticidů.



A pro spotřebitele: zdravá bio zelenina a ovoce, žádný příjem toxinů z pesticidů a umělých hnojiv, snížení tvorby „skleníkových“ plynů, redukce výdajů na zdravotní péči v širokém měřítku, zvýšení kvality života.



Zdroje:

http://www.worldproutassembly.org/archives/2008/12/agrohomeopathy.html



volný překlad © 2009 vilcakul

LED televízory