TAGS-Skyblue

Domů  |  Stahování | Odkazy | Fórum | Váš účet

 - Ahoj Create an Account  Login    

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Počet přístupů

Zaznamenali jsme
12799815
přístupů od měsíce leden 2007

Posledních 5 článků

· Fíkovník smokvoň (Ficus carica)[ 0 komentářů - 335 čtenářů ]
· Případ endometriózy[ 0 komentářů - 416 čtenářů ]
· V injekci od Pfizeru byl detekován rakovinotvorný opičí virus![ 0 komentářů - 1212 čtenářů ]
· Případ 40 leté ženy s myómem (jaro 2022)[ 0 komentářů - 1038 čtenářů ]
· Skryté neboli chtěné následky covidových infekcí[ 0 komentářů - 2621 čtenářů ]

[ Více v sekci novinky ]

Homeopatická Materie Medika

· Aconitum nappelus (Acon.)
· Actae racemosa (Cimic.)
· Agnus cactus (Agn.)
· Allium cepa (All-c.)
· Aloe socotrina (Aloe.)
· Ammonium muriaticum (Am-m.)
· Antimonium crudum (Ant-c.)
· Antimonium tartaricum (Ant-t.)
· Apis mellifica (Apis.)
· Argentum nitricum (Arg-n.)
· Arnica montana (Arn.)
· Arsenicum album (Ars.)
· Arsenicum iodatum(Ars-i.)
· Aurum metallicum (Aur.)
· Aurum muriaticum natronatum (Aur-m-n.)
· Baryta carbonica (Bar-c.)
· Belladonna (Bell.)
· Bellis perennis (Bell-p.)
· Berberis vulgaris (Berb.)
· Borax (Bor.)
· Bromium (Brom.)
· Bryonia alba (Bry.)
· Caladium sequinum (Calad.)
· Calcarea carbonica (Calc.)
· Calcarea fluorica (Calc-f.)
· Calcarea phosphorica (Calc-p.)
· Cantharis vesicatoria (Canth.)
· Capsicum annuum (Caps.)
· Carbo vegetabilis (Carb-v.)
· Caulophyllum thalictroides (Caul.)
· Causticum Hahnemanni (Caust.)
· Chamomilla vulgaris (Cham.)
· Chelidonium majus (Chel.)
· China rubra (China.)
· Cocculus indicus (Cocc.)
· Coccus cacti (Coc-c.)
· Coffea cruda (Coff.)
· Collinsonia canadiensis (Coll.)
· Colocynthis (Coloc.)
· Conium maculatum (Con.)
· Corallium rubrum (Cor-r.)
· Croton tiglium (Crot-t.)
· Cuprum metallicum (Cupr.)
· Drosera rotundifolia (Dros.)
· Dulcamara solanum (Dulc.)
· Eupatorium perfoliatum (Eup-per.)
· Euphrasia officinalis (Euphr.)
· Ferrum phosphoricum (Ferr-p.)
· Fluoric acid (Fl-ac.)
· Gelsemium sempervirens (Gels.)
· Graphites naturalis (Graph.)
· Hamamelis virginiana (Ham.)
· Helonias dioica (Helon.)
· Hepar sulfuris calcareum (Hep.)
· Hydrastis canadiensis (Hydr.)
· Hyoscyamus niger (Hyosc.)
· Hypericum perforatum (Hyper.)
· Ignatia amara (Ign.)
· Ipecacuanha (Ip.)
· Kalium bichromicum (Kali-bi.)
· Kalium bromatum (Kali-br.)
· Kalium carbonicum (Kali-c.)
· Kalium iodatum (Kali-i.)
· Kalium muriaticum (Kali-m.)
· Kalium phosphoricum (Kali-p.)
· Kalium sulphuricum (Kali-s.)
· Kreosotum (Kreos.)
· Lac caninum (Lac-c.)
· Lachesis mutus (Lach.)
· Ledum palustre (Led.)
· Lycopodium clavatum (Lyc.)
· Mercurius solubilis (Merc.)
· Naphthalinum (Naphtin.)
· Natrum muriaticum (Nat-m.)
· Natrum sulphuricum (Nat-s.)
· Nitricum acidum (Nit-ac.)
· Nux vomica (Nux-v.)
· Opium (Op.)
· Oscillococcinum (Oscilloc.)
· Phosphoricum acidum (Ph-ac.)
· Phosphorus (Phos.)
· Phytolacca decandra (Phyt.)
· Platinum metallicum (Plat.)
· Podophyllum peltatum (Podo.)
· Pulsatilla pratensis (Puls.)
· Pyrogenium (Pyrog.)
· Rhus toxicodendron (Rhus-t.)
· Ricinus communis (Ric.)
· Rumex crispus (Rumx.)
· Ruta graveolens (Ruta.)
· Sabadilla officinalis (Sabad.)
· Sambucus nigra (Samb.)
· Sanguinaria canadensis (Sang.)
· Selenium metallicum (Sel.)
· Senna (Senn.)
· Sepia officinalis (Sep.)
· Silicea terra (Sil.)
· Spongia tosta (Spong.)
· Staphysagria (Staph.)
· Sticta pulmonaria (Stict.)
· Stramonium datura (Stram.)
· Sulphur sublimatum (Sulph.)
· Sulphur iodatum (Sulph-i.)
· Tabacum nicotiana (Tab.)
· Thuja occidentalis (Thuja.)
· Viburnum opulus (Vib.)
· Vipera redi (Vip-r.)
· Abrotanum

Informace


Powered by UNITED-NUKE

Valid HTML 4.01!

Valid CSS!

Autismus a strava
Publikováno: Čtvrtek, 28.10. 2010 - 21:41:51 Od: vilcakul

Filozofie nemoci

Za posledních dvacet let vzrostl počet dětí s autismem zhruba třiadvacetkrát. Podle vědeckého hlediska se zatím nepodařilo odhalit příčiny žádného z mnoha typů této „nemoci“ ani nalézt účinný způsob prevence nebo léčení. Autistické děti jsou považovány za tzv. postižené, protože se u nich objevují závažné změny v myšlení, v chování a ve schopnosti zařadit se do společnosti i v celkovém přístupu k životu.

Je smutné sledovat, jak odborníci i neodborníci hledají (a nejen u autismu) vysvětlení šířícího se problému, ale jaksi nenalézají optimální cestu. Donekonečna se opakuje stejná chyba – věda ani běžná medicína si zatím neosvojily zákonitosti a do systému poznání nezařadily zásadní vliv dvou základních energií – odstředivé a dostředivé energie.
Odstředivá energie vzniká otáčením obrovské hmoty naší planety a je vyzařována od jejich středu ven. Energie dostředivá vzniká při pohybu ještě mnohonásobně větších hmot vesmírných těles, vyzařuje z nich, hýbe celým vesmírem a směřuje z vesmírného prostoru i na naši planetu až do jejího středu. Jak tyto dvě energie souvisejí s autismem? Souvislost pochopíme, když si do ruky vezmeme tabulku potravin, uvádějících kvalitu dvou uvedených energií.

Energie odstředivá (diletující, uvolňující, JIN) působí doprava a vzhůru. Z potravin a potravinových doplňků sem patří: drogy, většina léků, koření, alkohol, káva, med, cukr hnědý i bílý, ovocné šťávy i džusy, cokoliv slazené cukrem, subtropické a tropické plody, tuky, sladké mléčné výrobky, kečupy, majonézy, houby, bylinné čaje, rajčata, mléko, neslané mléčné výrobky.
Energie dostředivá (kontrakce, stahující, JANG) působí doleva a dolů. Patří sem: pohanková zrna opražená, kozí mléko, kozí, kravské a ovčí sýry, slané mléčné výrobky, maso drobných savců, vepřové maso, drůbež a drobná zvěřina, hovězí maso, vejce, sůl, sójová omáčka a pasta.
Mezi oběma energiemi se nachází pásmo zdraví. Z potravinových výrobků sem patří: nearomatické čaje bez cukru, ovoce naší klimatické zóny, mandle, obilná káva, ořechy, semena, zelená a listová zelenina, kořenová, polní a kulatá zelenina, luštěniny, oves, kroupy, žito (malý obsah lepku), kukuřice, rýže natural, jáhly, pšenice, ryby a mořští živočichové, pohanková zrna nepražená.
Pokud konzumujeme potraviny mimo pásmo zdraví, živíme se stravou, v níž je jedna z energií ve větší či menší převaze. Tělo je tak vyváděno z energetické rovnováhy a my onemocníme buď akutně nebo chronicky. Dlouhodobá nerovnováha vede u budoucích rodičů k tomu, že se dítě narodí určitým způsobem handicapované. Dlouhodobá nerovnováha ovšem ovlivňuje i ty rodiče, které již dítě mají – jde o způsob, jakým dítě v rodině vyrůstá. Mezi taková postižení patří všechny typy autismu.
Mezi projevy autismu velkého procenta takto postižených dětí patří neschopnost nebo neochota komunikovat. Uzavírají se do sebe fyzicky i psychicky, což je důležitý rys osob, které mají ve stravě převahu potravin uvedených pod pásmem zdraví. Jde o potraviny s převahou energie dostředivé, vyvolávající stažení, kontrakci a dostředivost v oblasti biochemických pochodů, v myšlení i v chování. Tito lidé se stahují do svého středu, do sebe, do svého nitra a světa a nejsou ochotni se otvírat směrem ven. Nemají potřebu mluvit a projevují tendenci zraňovat nikoliv druhé, ale sami sebe. Extrémem jsou příležitostní zloději nebo „sebemrskači“ s potřebou se dobrovolně vážně zraňovat.
Obě vzájemně odlišné energie se neustále vzájemně přitahují. To proto, aby se v každém stadiu tzv. hmoty vyrovnávaly extrémy a nastolila se harmonie. Je to fakt známý jako komplementární antagonismus.
Pokud se specialistovi na výživu podaří přimět autistické dítě nebo dospělého, aby odpověděli na otázku, co rádi jedí, uslyší názvy potravin z protilehlé oblasti – často ty extrémní jako: zmrzlina, sladké tropické ovoce, sladké nápoje, alkohol, drogy, čokoláda, dorty, lízátka, coca-cola, vdolky, puding..... samé potraviny a potravinové doplňky, které jsou hlavní příčinou pozdějších chronických bronchitid, různých alergií, cukrovky a některých typů rakoviny.

Vypuštění škodlivin
Naráz sice nelze všechny škodliviny den ze dne vypustit, ale lze jako první krok omezovat to, co je pod pásmem zdraví. Tím ubíráme energii, která prostřednictvím potravin působí dovnitř, do sebe. Postupně pak začneme odbourávat výše uvedené zničující extrémy opačného typu a strávník k nim není už tak silně přitahován.

Jako prevenci používáme životosprávu a výživu obou rodičů ještě před početím, protože tím je ovlivněna kvalita jejich zárodečných buněk. Pro dostatek kvalitních a čilých spermií by měl muž nejméně tři až šest měsíců jíst převážně potraviny z pásma zdraví a vyhýbat se extrémům z pásem nad i pod. To platí zejména o párech, kde se již delší dobu snaží o početí potomka a výsledek je nulový.
Pokud budoucí otec užíval drogy (včetně marihuany), měl by své poškozené, ochablé a nedostatečně produktivní sexuální orgány dávat „dobrou stravou“ do pořádku, čím déle, tím lépe.
Jinak vzniká riziko, že se dítě kvůli poškozené oplodňující spermii narodí nějak postižené. To se může projevit hned po porodu nebo postupně v prvních šesti (ale i později) letech života dítěte.
U matky má zárodečná buňka – vajíčko – ještě větší důležitost a potřebuje delší čas pro svou regeneraci než spermie mužů. Velmi vhodný je aspoň rok dobré stravy, ideální by bylo dbát na výživu již od dětství, nebo dokonce od těhotenství své matky – babičky budoucího dítěte. Protože už ta dává základ kvalitě vajíčka své dcery.
Matka svou potravou živí bouřlivě se množící buňky – orgány dítěte. Chemické látky do této fáze nepatří, stejně jako nepravidelná životospráva, zejména extrémní strava pod i nad pásmem zdraví. Chaos i stres, doma, v zaměstnání, vše škodí. V této fázi můžeme dokonce položit základ buď autismu s výše zmíněnými projevy (obrácení do sebe) nebo autismu opačného typu, což se projevuje patologickými nebo přinejmenším nevhodnými projevy směrem ven – odstředivě – při převaze extrémních potravin z partie nad pásmem zdraví.
Spermie i vajíčka poškozuje také kouření, opakovaně užívané chemické látky (léky), drogy, alkohol, časté nebo soustavné frustrující a stresující situace, nevhodné prostředí domova i mimo něj. Působení stravy je však nejintenzivnější. Jíme denně, a to dokonce několikrát.

Třetí fází vývoje autismu jsou první léta dítěte. Je to období velmi důležité pro celý další vývoj človíčka a pochopitelně hodně záleží na výživě a životosprávě. Řada lékařů tvrdí, že autismus je dědičný. S tímto nesouhlasím, myslím si, že víceméně se dědí špatné stravování a výživové návyky. Ty jsou pak příčinou stejných nebo podobných chorob, jakými trpěli nebo trpí prarodiče či rodiče.
A proto, když se podrobněji zaměříme právě na období třetí – na růst dítěte, snadno dojdeme k závěru, že i když se dítě narodilo relativně dobře vyvinuté a v dobré kondici, mohou se během růstu přesto začít vyskytovat potíže, které souhrnně nazýváme AUTISMUS.

Pravděpodobné příčiny autismu
• Nepřirozené až násilné postupy během porodu (kleště, léky, nastřižení hráze, císařský řez aj.), při kterých může být zasažen mozek. Dítě bylo svým způsobem otupováno – tišící injekce, epidural, oxitocin, anestezie aj. Co je nutné: vynechat jakékoliv injekce a léky, kterých bylo používáno v civilizovaných zemích běžně před, při a po porodu až 18-19x. Nyní se situace už lepší.
• Někdy je vina i na straně matek samých – pro usnadnění porodu raději volí pohodlí, než spolupracovat a vyloučit různá oslabení dítěte, včetně autismu. Výjimkou jsou opatření, která ohrožují život matky nebo dítěte.
• U přirozeného a normálního porodu může být příčinou autismu špatná strava dítěte nebo jakékoliv používané léky, hlavně v prvních měsících, ale i v prvních letech života (očkování, častá antibiotika aj.).
• Negativní vlivy – injekce a léky během porodu, při kojení nebo léky, které dostávalo dítě při nejrůznějších příležitostech.
• Očkování – výzkumy vědců dokazují, že prodělaná nemoc je mocnějším impulzem pro zvýšení imunity než vakcína.
• Láska prarodičů zabíjí – některé babičky nebo rodinní příslušníci „dopřejí“ dětem to, po čem sami touží a myslí si, že je to vhodné a potřebné (sladkosti, přemíra masa, uzenin, koření, tuku aj.).

Zkušenosti ze života
Všechny tyto negativní účinky – zejména, když se opakují – hrají svou roli při pozvolném vývoji chorob, které se objeví třeba až po několika letech. Jestliže se reakce dostaví rychle a bezprostředně, pak už jde o počátek autismu. Dětský organizmus prostě neunesl nepřirozený zásah.
Nevhodná strava může dítě otupovat a poškozovat mu mozek. Někdy dokonce více, než některý chemicky připravený lék. To se týká například cukru a nasladko upravených potravin z kravského mléka (kasein), ale i sladkého sójového mléka, předčasně podávaného masa a uzenin, kravských a ovčích sýrů, pečených výrobků z bílé mouky včetně přesoleného chleba s glutenem (lepek).
A co teprve záludnost nejznámějších potravinových jedů? Mezi ně patří zmrzlina (nejčastější pochoutka amerických pacientů – homosexuálů, postižených chorobou AIDS!), sladké mražené krémy, sladké a zároveň tučné cukrářské „pochoutky“ a další extrémní doplňky stravy – o přesolených křupkách, tyčinkách, chipsech, slaných oříšcích a přetučných fastfoodech ani nemluvě!!!!

Možnosti nápravy a navrácení k normálu
Při objevení se podezření na autismus (nepřirozené chování i myšlení dětí), je nutné ihned začít s nápravou stravy a přejít pokud možno na stravu makrobiotickou, kterou přizpůsobíme dětskému věku. Jsou to: celá obilná zrna, dostatek naší domácí zeleniny (mrkev, celer, petržel, zelí, brambory atd.), vhodně upravené luštěniny, ořechy, semínka a malý podíl bílého rybího masa.
Objevují-li se příznaky autismu již u kojeného dítěte, měla by matka začít pozvolna přecházet na makrobiotickou stravu. Důležitá je i podpora otce. Měl by pochopit, že nemůže sám hltat párky s hořčicí, cpát se chipsy a zapíjet vše pivem a chtít po dítěti vzorně polykat hrachovou kaši!

Podpůrné prostředky

Masáž prstů na rukou a nohou
Cirkulace tělesných energií je zablokována potravinami a potravními doplňky z oblasti pod pásmem zdraví. Je to způsobeno solemi a hleny, které jsou v potravinách i nad pásmem zdraví.
Na vině mohou být i studené pokrmy a nápoje nebo častá nachlazení. Tělo nestačí zatuhlý hlen rozpouštět a vylučovat. Nejúčinněji zapůsobíme na zvýšení cirkulace energie (a tím zlepšíme cirkulaci krve a lymfy), když masírujeme konečky všech prstů rukou i nohou. Tak podporujeme významně činnost mozku. Děti masírujeme jemně, ale pravidelně. Tlakem a povolováním tlaku nebo rotujícím pohybem masírujícího palce a ukazováčku docílíme největších úspěchů. Pozor - naše ruce nesmí být studené!

Jemná masáž podél páteře
Podél páteře jsou body, kudy do nás vstupuje energie, přicházející z vesmíru. Děti se jí intuitivně vystavují, když si cílevědomě (a přitom nevědomě) lehají na bříško. Jemná masáž podél páteře (od pasu nahoru a od pasu dolů) pomáhá víc, než si kdo uvědomuje.

Vařené kaše z celých zrn a semen
Energetický blok, který vzniká pod pupkem, je způsoben zácpou. Ta je zapříčiněna nadmírou soli a pečených moučných výrobků ve stravě dítěte nebo kojící matky. Místo nich je třeba zařazovat dostatečně dlouho vařené kaše z celých obilných zrn a denně dušenou, nepřesolenou zeleninu.
K odblokování energetického centra pod pupkem pomůže u malých dětí každodenní nahřátí této partie vlhkým teplým froté ručníkem a pak lehkou masáží čtyřmi prsty nebo dlaní ve směru hodinových ručiček (nazíráno očima dítěte). U větších dětí můžeme zkusit jemné a teplé (ne horké) zázvorové obklady.

Masáž hlavy
Cirkulaci energií v oblasti hlavy podpoříme masáží čtyřmi prsty, kterou provádíme kruhovitě vzadu pod spodinou lebeční. Rovněž jemná masáž na vrcholku hlavy, kde je tzv. vlasová spirála, je nejúčinněji prováděná středem dlaně. Masáže je vhodné provádět každý den. U neklidného dítěte vyprávíme pohádku, na kterou je zvyklé, také můžeme zpívat písničku, ukolébavku, příběh, na který si již zvyklo anebo brzo zvykne.

Pomoc otce
Otec by se měl alespoň částečně v přítomnosti dítěte stravovat podobně jako jeho potomek, který se začíná uzdravovat pomocí stravy. Měl by si uvědomit, že i on je v dnešním chaotickém světě nějak ohrožen, a že mu lepší výživa může prospět.
Stačí, když si otec dobře prohlédne své ruce a ruce dítěte. Jsou-li jednotlivé články prstů relativně dlouhé, pak vlivem otcovy stravy byly a jsou jeho spermie méně kvalitní, lidsky řečeno „měkké, ne dost průbojné“, a i to mohlo mít na mozek dítěte vliv. Příčinou pak budou potraviny uvedené v tabulce nad pásmem zdraví (léky, cukr, koření, káva, drogy, alkohol, med, tuky, majonézy, kečupy, mléko, houby, přeslazené mléčné výrobky aj.)
Jsou-li články prstů naopak krátké, pak měl otec ke své škodě i ke škodě dítěte příliš velké množství potravin a doplňků z pásma pod pásmem zdraví (uzeniny, přemíra soli, masa drobných savců, vepřové a hovězí maso, zvěřina, drůbež, kravské a ovčí mléko, kravské a kozí sýry, vejce, slané mléčné výrobky, sójová omáčka aj.). S takovýmto stravováním je spojena určitá míra popudlivosti, agresivity, tvrdosti a nepružnosti. Ke škodě otce i dítěte. Protože tento stav spojený s takovými potravinami přispívá k disharmonii – v dospělosti i k chorobě jater nebo žlučníku.

Útěcha pro rodiče
Autistické dítě (nebo dítě s podezřením na autismus) by mělo vyrůstat jako všechny ostatní děti – mít dost pohybu venku, hrát si. I když jako větší nemůže nebo nechce studovat, přes to má většinou nějaký skrytý talent nebo neobjevenou tendenci ke genialitě. Je dobré talent nebo tendence cílevědomě vyhledávat, pozorovat a podporovat. Talent a genialita jsou jednostrannou kvalitou, zúženou jen na určitou oblast.
Rodiče ani dítě by neměli být z objeveného autismu deprimovaní více, než je nutné. Touto poruchou trpí na světě miliony lidí, aniž je u nich diagnostikována. Dnes už je však ověřeno a víme, že kvalitní a harmonická rostlinná strava, dobře prožvýkaná a prosliněná, je tím nejlepším a univerzálním lékem, který otočí vývoj směrem k lepšímu. Je ovšem nutná vytrvalost. Nic, co je přirozené, nepůsobí rychle!

Zajímavosti o autismu
U českých autistických dětí byla objevena jedna typicky česká příčina: matky v těhotenství jedly velmi stahující a přesolenou stravu s velkým podílem živočišných výrobků a chleba.
Znáte to sami z vlastní zkušenosti – pokud sníte něco přesoleného, masitého, kořeněného, hned nás to táhne ke sladkostem.

Homeopatické léčení autismu – některé případy ze života:

Michal, 11 let – případ Laurocerasus
Míša byl odsouzený do praktické školy. Učitelé i matka nad ním zlomili ve druhé třídě hůl. Prodělal špatný porod  kleštěmi, přidušen, zpomalený vývoj. Pozdě začal chodit, neopakoval nová slova, říkanky, nemluvil, jen ukazoval na věci, které chtěl. Míša - mírný a hodný chlapec, poloviční autista, před 2 roky skoro nekomunikující, bojácný, bez vlastního názoru, bál se všeho nového, „nedostatek reakce“. Působil dojmem živé mrtvoly bez odezvy na podněty, stál a koukal, nereagoval, neodpovídal. Jako by byl mimo. Chvěl se zimou, pocit vnitřního chladu. Během chvíle horečka. Paličkovité prsty. V PPP mu diagnostikovali mentální opoždění a navrhli přestup do speciální školy.

V těhotenství měla matka stále tvrdé břicho, porod překotný. Po porodu nemohli chlapce dlouho oživit, byl 6 - 8 minut mimo. Hlavičku měl zmáčknutou a ještě v půl roce života se mu na čele objevoval modrý trojúhelník, známka nedokrvení. Chlapec je příliš fixovaný na matku, která se rozvedla s otcem dítěte před 6 roky. V té době také začaly chlapcovy problémy. Co matka synovi neřekla, to sám od sebe neudělal. Skoro nereagoval na příkazy. Postavou je Míša velký, dobře stavěný chlapec, tmavovlasý a hnědooký. Má milou tvář a velké důvěřivé oči. Jeho chování odpovídalo před léčením věku šesti let. Byl bojácný a přecitlivělý, rozuměl si buď s mladšími, nebo naopak staršími, ale ne se sobě rovnými spolužáky. Převážně vyhledával dívky, s kterými se dobře snesl. Utíkal do svého světa, kde byla jen zvířata a maminka s babičkou.

Zvláštní symptomy: nikdo se nesměl dotknout jeho hlavy, vlasů. Myl se tak, že se voda skoro nedotýkala obličeje, všechny věci, které vzal do ruky, nejdříve očichal jako pes, jestli jsou mu libé či nelibé. Měl rád sladké, nejvíce čokoládu nebo čokoládové zákusky. Z vařených jídel pozřel jenom - bramborovou kaši, kuře, sekanou, bramborové placky a čerstvé okurky. Odmítal všechny nové potraviny, co neznal, to nejedl. Byl bojácný, měl panickou hrůzu z injekcí a z bílých plášťů.

Ve 4 letech prodělal operaci nosních dutin, byly mu odebrány nosní mandle (po stálých nachlazeních a zánětech horních cest dýchacích). Bál se vysokých zvuků. Když se zapnul lux, vrtačka nebo mixér, tak utekl, schoval se do svého „bunkru“ v pokoji. Nesnášel fén, foukání do vlasů, dech blízko obličeje. Když se matka s druhem pohádali, nechtěl slyšet vysoké a exaltované zvuky hádky, zacpával si uši a zalézal pod postel. Pak matce vyčítal: „Nekřičte!“ a kousal si nehty.

Měl krátkodobou paměť, nechtěl se učit nové věci - báseň nazpaměť se naučit bylo pro něj utrpení. Nechtěl číst ani se nic učit. Zadrhával a zadržoval své pocity. Byl velice spavý. Spal na levém boku, obličejem ke zdi. Po celou noc lezl po posteli jako zvířátko. Hlasitě chrápal. Nohy mu zapáchaly. Nejraději měl babičku, která ho vychovávala, měla s ním trpělivost a vyslechla ho. Pro malé pokroky a stálou neschopnost se zařadit do vyučovacího procesu mu byla navržena praktická škola (dříve zvláštní škola). Matka s tímto rozhodnutím nesouhlasila a tak opakoval 2. ročník.

Podán postupně Laurocerasus: CH 30, CH 200 a 1M, vitamín C rozpustný v tucích (Ester-C), vit. A, Zn, Mg, B komplex.

Dnes, po dvou letech, chodí do 4. třídy normální ZŠ, učivo zvládá průměrně jako ostatní žáci, je velice komunikativní, „pusu nezavře“, až si matka stěžuje. Nyní bere 1x měsíčně Vernix caseosa (plodový mázek), jeho stav je stabilizován. Změněna strava – přešlo se částečně na makrobiotiku a zdravý životní styl, dnes sní všechno. Je samostatný, rozhodný, vyrovnaný. Nikdo by na něm nepoznal jeho dřívější diagnózu: autista. Nebude z něj vysokoškolák, možná ani středoškolák, ale zařadil se mezi své vrstevníky a prožívá plnohodnotný život jako jeho spolužáci.

Kristýnka, 14 let – případ Baryta carbonica
Matka prožila v těhotenství šok, málem potratila po rozchodu s manželem. Dcera se narodila bez vlasů a nikdy jí nenarostly. Nekomunikovala, jen se omluvně usmívala, bez vlastního názoru. Stále ospalá, usínala i ve škole při vyučování. Nohy velice zapáchaly. Jedla hlavně sladká jídla a přeslazené pamlsky – dorty, zmrzlinu, omáčky, hodně masa a uzenin, velké množství chleba a výrobků z bílé mouky. Matka se převážně v těhotenství stravovala fastfoodovými jídly, hodně uzenin a pamlsků – chipsy, coca-cola, popcorn, uzená masa, bílá mouka a sladkosti. Ve škole dcera prospívala mezi nejhoršími žáky, podprůměrné výsledky. Vlasy nenarostly, nosí blond paruku.
Podána jako konstituční lék Baryta carbonica: CH30, CH 200 a 1M, podána každý rok 2x na stabilizaci. Nyní dostala Bar-c. XM. Učí se těžko, hůř si pamatuje, ale už neusíná při vyučování. Nepáchnou jí nohy. Matka ji vozí na doučování, začala tancovat v souboru a jezdit na koni. Proti dřívějším neohrabaným pohybům se z ní stala sympatická a ladně se pohybující dívka. Nehrbí se, dostala rovnátka, matka se snaží dodržovat zdravou stravu, sama jde dceři příkladem. Obě zhubly, jejich vzájemný vztah se prohloubil, i když se Kristýnka velice osamostatnila. Po ukončení 9. ročníku se chce vyučit kosmetičkou nebo kadeřnicí jako maminka.

Luděk, 28 let – případ Alumina
Chlapec se narodil při studiích VŠ obou rodičů. Vyvíjel se jako normální dítě. Ve třech letech prodělal zánět s vysokou horečkou a byla mu podána injekce na podezření ze spálové angíny a zánět mozkových blan. Dostal vysoké teploty, hospitalizace v nemocnici, bez rodičů. Po návratu z nemocnice opožděný vývoj, známky autismu. Zhoršení zraku, křeče, koktání, zrychlená až překotná mluva, paličatý, neústupný, docházel na logopedii a doučování, doporučeno slovní hodnocení. Od sedmé třídy přestup do zvláštní školy. Vyučil se, pobýval ve stacionáři. Nebyl moc samostatný, stále pod kontrolou matky. Nezodpovědný, nedůsledný, hádavý, podrážděný. Překotná mluva spojená s koktáním. Všechny překřikoval, sobecký, nedal si říct.
Podána Alumina ve vzestupných potencích. Nastaly změny: začal si po sobě uklízet, přestal jíst v posteli, zhasínal světlo, zkontroloval dům při odchodu, zda je zamčeno a vypnutý plyn. Prosadil si, že se nechá pokřtít, viděl film a dosáhl svého, chodí pravidelně do kostela. Sám dojíždí do okresního města vlakem, autobusem. Pro spolužáky připravuje disco. Nakoupit již chodí podle seznamu a ne jen to, co sám chce. Přihlásil se na paraolympiádu pro mentálně poškozené do Prahy. Vyhrál zlatou medaili v běhu a stříbrnou ve štafetě. Stal se z něj příjemný mladý muž, více si věří, občas ještě zadrhává, ale počká, co řekne dospělý a neskáče do řeči.
Největší zásluhu na jeho pokrocích mají homeopatické léky a matka, která změnila stravování rodiny a důsledně jej dodržuje s léčebným postupem.

Nejvíce záleží opravdu na důslednosti rodičů každého autisty. Je to běh na dlouhou trať. Nutné je přizpůsobit stravu celé rodiny a vyloučit „autistické potraviny“.

Barbora, 33 let, syn Tomáš, 6 let. Syn vůbec nekomunikoval, pouze ukazoval na předměty. Neposlechl, rozbíjel všechny hračky a vyhazoval je z okna. Poškrábal celé nové auto hřebíkem. Z knih, oblečení a hraček si stavěl zeď proti okolnímu světu. Matce doporučeno léčení syna lékem Saccharum officinale kvůli závislosti na přehnaně sladkých jídlech. Vyžadoval jen sladkosti, pamlsky, kradl cukr. Léčba začala velmi slibně, po 2 měsících si začal mluvit sám pro sebe, říkal si, co bude dělat a co ne. Jako doplněk stravy dostal ještě Omega-3 mastné kyseliny, vitamíny a minerální látky. Doporučena změna stravy s vyloučením kaseinu a glutenu.
Matka vydržela změnu stravy jen asi 3 měsíce a vše vzdala pro vysoké ceny přírodních potravin. Byla nedůsledná, synovi začala opět kupovat pečivo z bílé mouky, zmrzlinu a čokoládu. Pak napsala, že už nestojí o kontrolu, že je „nové stravování“ příliš drahé. Z druhé ruky vím, že se vše vrátilo do starých kolejí. Škoda, tak se začal případ pěkně vyvíjet.

Na závěr
Autismus se léčí podáváním homeopatických léků, detoxikací vakcín a organizmu, pomocí vitamínů, minerálů atd. Ale bez změny stravy a stravovacích návyků cesta nevede. Na celek člověka je možné působit jen celkem stravy a systémově. Zasvěceně prováděná makrobiotika je dokonale promyšlený systém. Vznikl a byl prověřen v průběhu tisíciletí. S výjimkou válek a různých otřesů v dějinách, kdy upadl do zapomnění, platil, platí a bude platit stále – stejně jako působení a vliv již zmíněných energií.
Energie cirkulují v potravinách, kterým umožňují růst, vyrůst, zrát a z nich je čerpá každá naše buňka. Příroda je silnější, než lidská neochota přiznat ve všem prvenství právě jí. Z tohoto stručného výčtu informací vyplývá největší přednost makrobiotiky nebo podobné stravy zaměřené na co největší množství syrové nebo vařené zeleniny a čerstvého ovoce z našeho pásma, s dostatkem luštěnin a kaší z celých zrn, s celozrnnými výrobky (raději bez lepku), s ořechy, s některými zakysanými a slanými mléčnými výrobky, bez přemíry sladkostí, solí a chemických barviv a konzervantů.

Konzumace potravin, které jsou většinou prvním článkem potravního řetězce bez přísad, bez průmyslového zpracování, bez energetických otřesů a tedy bez omezení a znehodnocení, které právě skoro všechny potraviny prodělávají, jsou tou správnou volbou pro autismus!

Literatura:
J. a J. Průchovi – Chudáci děti a jak je chránit
Seminář J. a J. Průchovi – Omyly, na které se doplácí
E. Makarová – O duši dítěte (Svět očima malého autisty)
www.revuepromeny.cz

 
 

Přihlásit se

Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy

· Více o tématu Filozofie nemoci
· Další články od autora vilcakul


Nejčtenější článek na téma Filozofie nemoci:
Nedostatek sebedůvěry

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 21

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti


 Vytisknout článek Vytisknout článek

"Autismus a strava" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se.


© 2006 - 2022 vilcakul (Všechna práva vyhrazena, kopírování a šíření materiálů jen se souhlasem autora!!!)
Materiály na serveru vilcakul.extra.hu jsou odborného zaměření a mají pouze informační a vzdělávací charakter. Tyto stránky nenahrazují lékařskou péči, jsou pouze možnou alternativou.
Jejich případné využití je třeba vždy konzultovat s homeopatem nebo s lékařem a je ve vaší plné odpovědnosti.

Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund

TAGS-Skyblue theme designed by American Nuke Net