Seznam tkáňových solí

"Schüsslerův systém tkáňových solí je a není homeopatie. Řekli bychom nehomeopatická homeopatie. Nehomeopatická proto, že nevychází ze základního homeopatického zákona "léčit podobné podobným", nýbrž předepisuje na podkladě fyziologicko-chemických dějů v těle. S homeopatií má tato metoda společné to, že používá nikoliv mateřské tinktury, ale potencované léky. O biochemických solích se dodnes vydávají stále další a další knihy, což svědčí o tom, že je to metoda účinná, prověřená jedním a půl staletími své existence, a že je dobré ji, jako doplňkovou, znát.

Calcarea carbonica D6

Je hlavní složkou kostí. Hlavní afinita kostí, zubů, podporuje tvorbu krve. Je součástí všech organických tekutin v těla a všech tkání v těle s výjimkou tkání elastických. Použití: jako prostředek k regeneraci krve, zpevňuje kosti, při všech procesech novotvorby a procesech v buňce. Regenerace a rekonvalescence. Podporuje trávení. Růstové bolesti. Řídnutí kostí, poruchy prokrvení a omrzliny, slabost srdečního svalu. Kazící se zuby. Chudokrevnost společně s Ferrum phosphoricum. Stavy vyčerpanosti a slabosti, nechutenství. Příliš malý objem mléka při kojení. Špatně se uzavírající fontanely u dětí. Špatně se tvořící srůst při zlomenině kostí. Špatné prořezávání zubů. Krvácení z nosu, šedý zákal.

Calcarea fluorica D6

Je obsažena v zubní sklovině a v povrchových částech kostí. Udržuje elastičnost těla, zejm. svalů, vazů, tkání a cév. Je to důležitý stavební prvek elastických vláken, pojivové tkáně a cévní stěny. Stavy ochablosti, prolapsy (pokles vnitřních orgánů). Zpevňuje zubní sklovinu. Dá se používat u dětí a v těhotenství na podporu zubní skloviny, tažené a natržené vazy nebo šlachy. Křehké nehty. Křečové žíly, bolestivé záněty žil. Přetažení elastických vláken. Před porodem, aby se zpružnila hráz a konečník. U ječného zrna se Silikou. Hemeroidy. Otoky, zvápenatění tepen, opakovaná vymknutí kotníku. Opakované opary a praskání koutků úst nebo jazyka a rtů.


Calcarea sulphurica D6
sádra, Calcium sulphuricum
Posílení obranyschopnosti organismu a zbavení se jedů. Čištění krve. Akné v pubertě, bolavé rty. Pomalu se hojící rány a kůže. Chronické bezbolestné hnisání kůže a sliznic. Výměšky jsou žlutozelené nebo krvavě hnisavé. Chronická bronchitida, mandlí, moč. cest, ucha, rohovky, spojivky, rýma.

Ferrum phosphoricum D6

Je součást červených krvinek, které pomáhá rozvádět po těle kyslík. Záněty kůže. Bolesti v krku, začínající záněty s lehkou horečkou. Podpora krevního hemoglobinu. Akutní zánětlivé procesy a horečnaté záněty všeho druhu. Krvácení z čerstvých ran a zranění všeho druhu. Bolest hlavy z nedostatku železa. Krvácení je tmavší, nízký krevní tlak, nedostatek kyslíku při nedostatečném tkáňovém dýchání. Příliš silné menzes, únava svalů, únavová kocovina. Pulzující bolest v nezvyklých místech – prsty, zuby, uši. Suchý, dráždivý kašel, třesavka v souvislosti s akutním onemocněním. 

 

Kalium fosforicum D6

Nervy, podporuje sympatikus, regeneruje nervové buňky, při nervovém napětí, bolest hlavy v důsledku přepracování, deprese, nespavost, podráždění vyvolané rozčilením, poruchy paměti po přepracování. Při horečkách nad 38,5 st. Každé 3 min. jedna kulička (homeopatický acylpyrin). Zadržuje rozpad tkáně. Otrava krve, hnilobné rány, slabost srdečního svalu, úzkostlivost v důsledku přepracování, slabost střevního svalstva se zácpou, čpící pot, zejména nohou. 

Kalium muriatikum D6

Dýchací problémy, akutní astmatický zánět, zánět průdušek, angíny s bolestmi v krku, rýmy a katary cest dýchacích s afinitou ke středouší. Ucpání eustachovy trubice, které se může projevit nedoslýchavostí při rýmě. Pomáhá eliminovat jedy - z léků, narkózy, jedy z potravin a jedy ze vzduchu. Působí na sliznice. Zduření lymfatických žláz a lymf. uzlin. Zápaly pohrudnice a plic. Bolestivé otoky kloubů, záněty šlach při spalničkách a příušnicích a u katarů všeho druhu.

Kalium sulphuricum D6

Třetí stádium zánětu (homeopatický penicilin). Má afinitu ke svalům, spolu s ferrum phosphoricum je přenašeč kyslíku. Podporuje činnost jater a reguluje látkovou výměnu. Tmavě žlutý hnis při hnisavých onemocnění, tmavě žlutý hlen při zánětu průdušek, tmavě žlutavé výtoky. Bolest v krku při zánětu průdušek, hnisavé vyrážky a záněty na kůži.Lepkavé žlutavé výtoky a hnisání. Špatný stav nehtů, vlasů, kůže. Šupiny, bradavice, nečistoty, hnisavé záněty očí, nosu a vedlejších dutin, hnisavé záněty středního ucha. 

U akutních případů lze brát po 0,5 a 1 hodině. Musí se rozpustit v ústech. Dá se dávat i do 0,5 dl vody a popíjet.

Magnesium phosphoricum D6

Vyživuje nervy a svalová vlákna. Hlavní afinita - křeče a bolestivé koliky. Zmírnění prudkých kolikovitých bolestí mimo pálivé. Novorozenecké koliky, škytavka, bolestivé větry u kojenců, bolestivé menzes, písařské křeče. Kolikovité průjmy. Snižuje bazální metabolismus, cholesterol v krvi. Ovlivňuje stavbu kostí. Žlučníková kolika (rozpustit 7 granulí ve vodě a popíjet). Porodní bolesti. Příliš malá střevní peristaltika. Svalový třes, bušení srdce, poruchy srdečního rytmu, vnitřní neklid, úzkost. Hormonální poruchy, potíže s usínáním. Astmatické záchvaty spolu s Kaliem muriatikem, neuralgie. Při předávkování vit. B se CP vyplavuje.
Natrium muriatikum D6 (mořská sůl)

Funkce – reguluje distribuci vody v těle, buněčný tlak – osmotická rovnováha v buňkách. Průjem, dehydratace, hlenovitá nachlazení, ztráta čichu, chuti, divoké záchvatovité kýchání + vodovitý výtok z nosu, pomáhá vylučovat jedy z těla. Pomáhá tvořit kloubní maz, při praskání a vrzání kloubů, stavba kostní chrupavky. Uvolňování hlenu v dýchacích orgánech. Vodnatý hlenovitý průjem. Puchýře po spálení. Suché sliznice, suchý jazyk. Palčivý pot, noční pocení. Suché oční bělmo, pocit suchosti v oku. Dá se použít k redukci soli po nadměrném solení, které vyplavuje hořčík a B. 

Natrium phosphoricum D6

Reguluje v buňkách PH reakcí – zásaditost, kyselost. Reguluje hospodaření s tuky a kyselinami, podporuje snižování kyselosti organismu a krve. Pálení žáhy, překyselení žaludku, zvracení. Revmatické bolesti. Zvýšená hladina kyseliny močové. Žlučové a ledvinové kameny. Zvýšený cholesterol. Degenerace krevních cév. Hnisání a těžce se hojící rány. Nežity, abscesy, uhry a nečistá pokožka, kojenecký ekzém. Hnisání vedlejších nosních dutin. Silně se mastící vlasy. Nakyslý tělesný pach. Zvápenatění artérií, degenerace cév – křehkost. 

Natrium sulphuricum D6

Působí na žluč, tlusté střevo a játra, reguluje metabolismus cukru, vyrovnává hladinu vody v těle. Reaguje vylučování odpadních látek. Potíže s játry a žlučí, zvracení žluče, žlučové koliky, žloutenka, plynatost střev, řezavé bolesti v břiše. Vodnaté otoky. Přítomnost tekutiny tam, kde nemá být – v dutině osrdečníkové, v dutině břišní, možná i cysty. Noční pomočování, svědění kůže v těhotenství. Následky mrazů na koncích končetin a v uších, nedostatečné prokrvování. Příliš mnoho mléka u kojících matek. Diabetes. Klouby a revmatické postižení, žaludeční nevolnosti a zejména ranní nevolnosti u těhotných, žlučníkové záchvaty a koliky, chřipka a chřipkové stavy. 

Diaval – při cukrovce D2, D4 nebo D6

Silicea D6

Pročišťuje a indikuje odpadní látky z těla, zamezuje ukládání toxických látek v těle, uhry, nežity, ječná zrna, záněty uší - špinavě žlutý zapáchající hnis. Zabraňuje ukládání kyseliny močové a vede k jejímu vylučování lymfou. Vytváří kloubní vazivo a způsobuje pevnost tkání. Slabá vaziva, slabé vazy. Podvyživenost, celkově slabý stav. Ochablá, tenká, suchá nečistá křehká kůže. Špatné a dlouhé hojení drobných ran a poranění. Třepení, vypadávání a pomalý růst vlasů, jejich lámavost spolu s Calcareou phosphoricou, bolestivost kořínků vlasů, pocení končetin následkem toxikace organismu. Špatný růst nehtů, jejich špatná kvalita, lámavost. Cukání víček, slabost zraku následkem nedostatečné přizpůsobivosti očních svalů. Předčasné šedivění. Špatně se hojící ranky a koutky úst. Pro všechny formy mírného chronického hnisání. 


LED televízory