Homeopatie a imunita

Homeopatická konstituční léčba alergie

Alergie je onemocnění, které je v současné době hodně rozšířené, jsou dokonce rodiny, kde má alergii každý její člen. Společnost se nachází ve stádiu, ve kterém je nespočet alergií, kde není látka, která by nevyvolávala nějakou alergii. Statistiky uvádí, že tímto problémem trpí více než 20% obyvatelstva, že málem každý čtvrtý člověk se potýká s těmito potížemi. Tento stav je zaviněn hlavně školní medicínou a jejím přístupem k léčbě lidstva. Tento začarovaný kruh se začíná od nejútlejšího věku očkováním, kdy se školní medicína snaží suplovat imunitní systém dítěte a vytvářet tímto agresivním zásahem protilátky proti daným nemocím. Avšak rizikových faktorů je vícero než pozitivní odezvy a ani imunitní systém dítěte není schopen zbavit dítě poškození vakcinací. Už tímto prvotním zásahem se poškozuje imunitní systém dítěte, což má pak za následek objevení se nemocí horních cest dýchacích a následně i alergií. Postupem času přibývá vedlejších účinků různých potravin, chemických komponentů používaných při hygieně, různých druhů záření a také toxikace organizmu různými látkami z vody a životního prostředí.

Homeopatická symptomatická léčba alergie

Alergie je přehnaná, nepřiměřená reakce imunitního systému organizmu na látky, se kterými se běžně setkáváme v našem prostředí. Je způsobena nesprávnou aktivací protilátek ze skupiny imunoglobulinu E (IgE) vlivem daného alergenu. Spektrum projevů alergických reakcí je velmi široké, od banální rýmy až po anafylaktický šok, který může končit i smrtí.

 Slovo „alergie“ vytvořili lékaři Clemens von Pirquet a Béla Schick v roce 1906. Zaznamenali, že někteří pacienti jsou přecitlivělí na běžně neškodné látky jako prach, pyl nebo některé potraviny. Tento fenomén nazvali alergií, podle řeckých slov allos (jiný nebo změněný stav) a ergon (práce, reakce, reaktivita).

Třapatka nachová (Echinacea purpurea)

Třapatka nachová, Rudbeckie
Anglicky: coneflower, Německy: Sonnenhut
Je to vytrvalá až 100-110 cm vysoká rostlina. Tvoří hustý pletenec světle hnědých svazčitých kořenů. Stonek je přimý, rozvětvený, místy purpurově naběhlý. Listy převážně střídavé, oddáleně pilovité, široce kopinaté. Úbory zpočátku ploché, postupem kvetení se lůžko kuželovitě vyklene. Jazykovité květy až tmavě purpurové, trubkovité květy tmavě purpurové, plevky lůžka oranžově - červené, pak tmavě červené. Trubkovité středové květy jsou vyklenuté, hnědé s přečnívajícími tvrdě pichlavými plevkami. Plodem jsou nažky se zakrnělým chmýrem.

Třapatka úzkolistá (Echinacea angustifolia)

Je to léčivka amerických Indiánů, která dlouho skrývala své tajemství. Byla velmi slavná v Americe na začátku století, ale pak rozvojem chemického průmyslu upadla do zapomenutí, takže až teď získala zpět své místo mezi léčivkami. Echinacea byla léčivkou první pomoci u Indiánů žijících na pahorkatinách severní Ameriky. Z kořene udělaná kaše byla používaná jako teplý obklad na všechna zranění, uštípnutí hmyzu, i uštknutí hadem. Používali jí jako ústní vodu při bolestech zubů a dásní, čaj pili při nachlazení, při neštovicích, mumusu, osýpkách a zánětu kloubů. Dnešní fytoterapeuté propagují Echinaceu jako přírodní antibiotikum, stimulantum přirozené imunity organizmu, na furunkly, na nachlazení, na infekce močových cest, při zánětu mandlí a jiných infekčních chorobách. Při infekčních nemocech Echinacea likviduje víry, bakterie, protozy a plísně způsobující choroby, proto se doporučuje použití při těchto nemocech. Obsahuje přírodní antibiotikum (echinakozid), který má podobný účinek jako penicilín.

LED televízory