Mléka (dr. Alexandr Ivaniv)

MLÉKA

Obecně. Pocit pálení uvnitř. Zvýšená odolnost. Chuť na smetanu, maso, speciality, rybu, víno. Upovídanost. Pocit tíhy. Rigidita (ztuhlost) svalů. Vnitřní napětí. Slabost, prostrace (tělesná skleslost) během dne, dokonce slabé napětí.

 

Vědomí. Neklid. Beznaděj (zoufalství). Vzrušení (rozčilení), plně nepochopitelné. Snění jako ve skutečnosti. Blouznění, častěji spojeno se zimničními stavy. Ztráta kontroly pocitů. Vše ztrácí, dezorientace. Společenský, družný nebo si nepřeje společnost. Uražený, nedůtklivý. Spokojenost střídá hněv. Citlivý k hluku a ke kritice, podezřívavost. Nespokojený se všemi okolo, lidmi, věcmi.

Nekontroluje (ignoruje) povinnosti (obchod). Střídání odporu a chuti k práci. Nachází spokojenost v extrémních situacích. Nechce konfrontace, s vypracováním životní strategie, která zahlazuje „ostré úhly“. Vždy připraven (na stráži). Kontroluje svoje nohy (stále si je obhlíží). Hledá ve všem nedostatky a kritizuje. Rozhněvanost. Spěch. Velká citlivost na všechny oděvy a pokrývky těla. Deziluze se zvířaty, částmi těla. Deziluze smrti a nedostatek životního tonusu (napětí). Deziluze: život se zprotivil. Deziluze přebývání vně těla. Přání: utéci od povýšennosti, smutku, nebezpečí.

Spánek a sny. Neklidný a povrchní (nehluboký) spánek. Souvislý tok myšlenek doprovází nespavost. Ospalost v ranních hodinách. Odpočinek po obědě se posouvá mezi 16 – 17 hodinu vzrušenými sny. Sny o kultu černé magie woo-doo, skuncích, mývalech, zvířatech, o vměšování do jeho života. Řidčeji sny o ztrátách věcí, plavání, vznášení se ve vzduchu a skoky s padákem.

Hlava. Bolesti hlavy v lebeční lokalizaci s iradiací (vystřelování bolesti) za oči. Pocit napětí v hlavě.

Oči. Ostré vidění. Pocit doširoka otevřených očí. Palčivá bolest. Zčervenání očí. Vyčerpanost očí s pocitem únavy a tepla.

Uši. Mění zabarvení, zprava hyperemie (překrvení).

Obličej. Popraskané rty. Suché rty. Vyrážka na kůži dolní čelisti. Otékání. Vegetativní reakce cév na tváři a v oblasti rtů – změna barvy a teploty se zhoršením po jídle a v chladném počasí.

Ústa. Suchost večer a v noci, s pocitem žízně. Hypersalivace (velké slinění). Překrvení dásní se zhoršením ze studených nápojů.

Hrdlo, krk. Bolestivá suchost, pocit navršení, nahromadění. Zhoršený odchod slin. Chybí žízeň. Bolest a oteklost (opuchlost) v přední části šíje zprava.

Hruď. Řezavá (jako od nože) bolest v hrudi okolo 11. hodiny dopoledne se zlepšením po zvracení a se zhoršením po pohybu.

Žaludek. Kolísavá chuť k jídlu s pocitem slabosti. „Vlčí hlad“. Nevolnost ze zápachu ryby. Generalizovaná gastritida se zlepšením při položení se na lůžko a večer (relaxace). Ve stoji během pohybu a přecházení vzniká nevolnost. Jídlo přináší křečové záchvaty bolesti.

Břicho. Křečovité záchvaty bolesti, které mění svou charakteristiku.

Stolice a konečník. Tenze (napětí, tlak). Vazká stolice.

Ledviny a moč. Bolest promítnutá do pravé ledviny, kolem 14. hodiny.

Ženy. Snížené libido. Menstruace dříve a silná, bolestivější (vleklá přetrvávající bolest). Po menstruaci vzniká ostrá bolest zprava v děloze a ve vaječnících.

Záda. Dorzální (hřbetní) bolest, více zprava, paraskapulární. Lumbální s iradiací v přední břišní stěně, více zprava. Tuhý pohyb šíjových segmentů, přetrvávající zprava.

Končetiny. Jsou neobratné. Neohrabanost. Rigidní (ztuhlé) a cyanotické (modrofialové zbarvení způsobené poruchami oběhu krve) dolní končetiny. Krepitace (třáskání – druh patologického poslechového a pohmatového nálezu) v ramenou zprava. Stoupající měnící se bolestivý syndrom v pásu horních končetin, s tremorem (třesem) – bolest se přemísťuje od prstů k zápěstí rukou do homolaterálních zad (boční část těla), a potom přes hruď na protilehlou stranu (zleva doprava). V dolních končetinách bolest debluje v pravém koleně s povrchu do podkolenní jamky, potom přechází na druhou stranu.

Zimnice. S mrazením.Tyfoidní, vracející se zimnice. V noci – mrazení, pocit, že omrzá.

Modality. Ráno od 5 do 9 hodin, a v noci od 21 do 5 hodin zlepšení. Horší z jídla, omáčky chilli, pití a jablek.

 

Zdroj: Dr. Alexandr Ivaniv: Orgánové léky, sarkody, nosody, potencované hormony

překlad © 2008 Bianca pro http://vilcakul.extra.hu

 

LED televízory