Lac felinum: kočičí mléko

První proving kočičího mléka připravil dr. Swan v roce 1882. Ústředním pocitem Lac felinum je to, že ho zanedbávají a ubližují mu, nacož reaguje překračováním zásad, aby se osvobodil a získal zpět svou nezávislost. Důvod je: ublížili mi, tak proto tu teď vše nechám a odejdu. V provingu se objevil i opak tohoto, neboli to, že osoba je chorobně svědomitá. 

Pro tyto lidí je v životě velmi důležitým tématem nezávislost: mají potřebu velmi velké svobody, nesnáší omezení. To se může objevit i ve formě klaustrofobie nebo pocitu dušení.

 

Z pohledu strachu z vazeb stojí Lac felinum v těsném spojení se solemi fluoru. Najdeme je v rubrice: „Love for liberty“ (má rád svobodu, volnost).

 

Děti Lac felinum mají velmi silnou vůli a jsou zvědavé. Sebehodnocení osob Lac felinum je častokrát velmi nízké. Cítí se bezcennými. V pozadí tohoto pocitu stojí přísní, dominantní rodiče, kteří jim tolikrát říkali, že jsou hloupí nebo blbí, že tomu nakonec o sobě uvěřili.

 

U Lac felina jako i u ostatních mléčných léků se objevuje téma pádu. Jedinečné je v tom, že oproti ostatním lékům, se u něj tento pocit nespojuje se závratí. Bráno z hlubšího symbolického významu, se tu jedná o pád dolů v očích Boha. Tento pocit můžeme vidět i případě Thuja.

 

Hlavní symptomy:

 

- rekurentní tonzilitidy

- atopický ekzém

- sny o zemětřesení

- touha nebo averze na mléko

- levostranná bolest hlavy, bolest hlavy se šíří nahoru

- svíravý pocit při kořeni nosu

- ostrá bolest vyzařující od očí dozadu

- nesnese žádný ostrý předmět v blízkosti očí

- bolest očí, stěhuje se z jedné strany na druhou, před menses

- bolest oční bulvy

- nerozhodnost

- jí eternit, vápno, papír

- nepřítomnost menstruace, bolestivá menstruace, pocit tahu dolů v děloze, který se zhoršuje při stoji (jako u Sepie)

 

Zdroj: Réczey Kata: Mléčné léky

překlad © 2008 vilcakul.extra.hu

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

LED televízory