Nespoutaný růst, Rostlinné léky v homeopatii

Chtěl bych naší komunitě přiblížit jednu skvělou knížku, která si určitě zaslouží naši pozornost. Jedná se o knížku Marguerite Peltové: Nespoutaný růst. Tato kniha nám přiblížuje svět rostlin z vícero pohledů a tak nám ukazuje širší souvislosti a historii těchto léků. Kniha je psaná poutavým způsobem, čte se jedním dechem a jsou tu uvedeny informace, které se ještě neobjevily v české homeopatické literatuře. 
I když bychom si mohli stěžovat na útlost této knížečky, informace v ní uvedené mají cenu zlata a myslím to vážně. Zaujaly mně tyto obrazy léků a i já se dozvěděl hodně nových věcí, přestože se bylinkami zaobírám už 13 let. Má to pro mě jednu výhodu a sice to, že jsem schopen v tomto rostlinném světě vidět širší souvislosti. K většině rostlinek mám osobní vztah a hrají v mém životě důležitou roli, ale nechci mluvit jenom o svém přístupu k bylinkám, které si tak vážím a mám s němi dobrou zkušenost.

Velice se mi na této knížce líbí i popisy jednotlivých čeledí a jejich významných znaků, které nás mohou vést k jejich předepsání. Já sám však zastávám ten názor, že jak každý člověk je originál, tak i každá rostlinka je originální a nikdy je nemůžeme házet všechny do jednoho pytle. Mohou mít některé společné znaky, ale vždy je každá jiná a tak to má být.

V tomto díle jsou popsány následující léky: Bellis perennis, Buxus sempervirens, Calendula officinalis, Helianthus annuus, Lycopersicum, Melissa officinalis, Myosotis sylvatica, Narcissus pseudonarcissus, Papaver rhoeas, Rosa damascena, Sanicula europea, Taraxacum dens leonis, Taxus baccata, Thlaspi bursa pastoris a Vaccinium myrtillus.
Na závěr každého léku jsou uvedeny další odkazy a doporučená literatura k samostudiu. Tolik asi v krátkosti o této knížce a nakonec ještě poděkování panu dr. Petrocimu a vydavatelství Modrý Peter za uvedení této knihy na náš trh.

Komentáře a dotazy k produktu  

 
#1 concept 2 rower 2015-01-28 21:49
Just wish to say your article is as astounding.
The clarity in your post is just cool and i
could assume you are an expert on this subject.
Fine with your permission let me to grab your RSS feed to keep up to
date with forthcoming post. Thanks a million and please
keep up the gratifying work.
 
LED televízory